Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos még nem ül, hogy...

9 hónapos még nem ül, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés
Nem szeretném hogy ez is kimaradjon, mint a kúszás... Meg sok hátránya is van ha előbb áll fel, mert most azzal próbálkozik egyébként.
2022. nov. 18. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
A babámat Dévény-tornára hordtuk feszes izomzat miatt. Neki a mászásig segített a gyógytornász. A kúszás így is féloldalas maradt, de minden más szépen sikerült utána. Az ülést valahogy úgy segítette, hogy tartotta, masszírozta, és közben több pózban is ültette. Otthonra ezzel kapcsolatban nem kaptunk feladatot. Szerintem jobb ezt szakemberre bízni, mi nagyon sokat köszönhetünk neki.
2022. nov. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Jártok gyógytornára?
2022. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Kutyázó mozdulatokat csinálj vele, és abból fordítsd ki a fenekere mindkét oldalra. Nem kell teljesen felültetni, oldalt maradjon a kezén kitámasztva. Nem tudom érthetően írtam-e le. Ha ez nem segít 1-2 héten belül, vagy valamelyik irányba nagy ellenállást tapasztalsz, akkor mindenképp vidd el babagyógytornászhoz.
2022. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Derjaderja ***** válasza:
76%

Ha nincs semmi baja, akkor nem szabad beleavatkozni.

A vezetett mozdulatok elrontják/befolyásolják a mozgásszabályozást. Egeszseges gyereknél ez felesleges.

Állásból leülni teljesen oké.

A kúszás/mászas közül elég ha van mászas (de annak kell lennie).


(Az én fiam már járt 13 hónaposan, amikor leült. Nem is volt rá motivált, csak hakadni akart. Semmi baja, amúgy tankönyvi mozgásfejlődéssel. Elvileg azt hiszem 10 hónapos kor az ülés határa, de ez csak azt jelenti, hogy az egészséges gyerekek nagy része ül ilyen korra. )

2022. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Vidd szakemberhez. Mo djuk az én lányom is hamarabb állt, mi t kúszott, vagy ült volna. De mi ettől függetlenül jártunk gyógytornára vele
2022. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Én elvinném Dévényre.
2022. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Semmi baja nem lesz attól, ha segítesz neki annyit, hogy rávezeted. És bár valóban vannak olyan gyerekek, akik nem a tankönyvi sorrendben sajátítják el a mozdulatokat, ez attól még nem lesz kívánatos. De nyilván itt mindenki jobban tudja, mint azok, akik ezzel foglalkoznak napi szinten. #4
2022. nov. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
7. Te ezzel foglalkozol és úgy javasolsz feladatokat egy olyan gyereknek akinél kimaradt a kúszás? Az év szakembere lehetsz
2022. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
*hogy nem láttad - ez kimaradt
2022. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

10 hónapos korig kell ülnie. Miért sietteted?


Ez pont olyan, mintha azon lennél fennakadva, hogy az 5 éves gyereked még nem olvas.


Az én lányom is 10 hónaposan ült fel. És? Senki se gondolta/mondta, hogy ez késő lenne.

2022. nov. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!