Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a babám, és még nem...

9 hónapos a babám, és még nem tud segítséggel sem pohárból inni, szerintetek baj?

Figyelt kérdés
Ilyenkor már illik pohárból itatni? Nagyon kevés teát iszik, és azt is cumisüvegből, inkább cicizik.
2011. febr. 16. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ott a válasz, mert szoptatod. Ő még szopós baba, hagyd békén a pohárral. Ráér azzal. Jó a cici és a cumisüveg neki, ő még nagyon pici.
2011. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dehogy. NEm késő.

Én is csak azért itatom 15 hónaposan pohárból, mert soha nem tudott sem cumisüvegből, sem csőrös pohárból, csak Janás flakonból inni (azon jó nagy a lyuk, nem kell szívni). Ezután könnyen átálltunk a pohárra, de általában csodálkoznak, hogy iylen hamar.

Kényelmesebb lenne a cumisüveg, mert azt egyedül is emelgethetné, a pohárhoz pedig nem elég jó a mozgáskoordinációja, folyton kiömlene minden.

2011. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Majd azoktól megkapod, hogy igen, illene már pohárból innia, akiknek a babája már pár hónapos kora óta pohárból iszik és nem is ismeri a cumisüveget. Ezzel sincs baj persze, minden tiszteletem az övék, nekem mai napig nincs türelmem a pohárból itatáshoz a 15 hónaposomnál.

Szerintem nem illik, nem kell még pohárból innia, majd ha megérik rá fog tudni abból inni. Nem láttam még olyan iskolást, aki cumisüvegből ivott...

Mondjuk nálunk a fiam cumisüvegből csak a tápszert issza reggel és este, de ez is az én kényelmességem, mert már régóta tervezem, hogy itatóból próbálom neki adni, hátha elfogadja. Bár neki nem volt cumija, így szerintem ennyi "cumizás" belefér.

Próbáld arra szoktatni, ha nem is pohárból, de valami itatóból igya a teát, főleg, ha cicizik, másra nem is kell az üveg. Aztán jöhet a pohár. Mi fürdésnél szoktunk próbálkozni, akkor nem baj, ha a nyakába megy, de jön a nyár, a vizet nyáron ihatja pohárból, majd megtanulja, hogy nem a nyakába kell önteni. Ebben a hidegben ez azért necces lenne... :o)

Szóval ne aggódj, nem vagyunk egyformák, és bár sokmindent hiszek, hogy nem szoktatás kérdése, ez viszont az. Próbáltam én is kispohárból itatni a Gripe wateres teát annak idején még 2-3 hónaposan... feladtam. Valaki nem adja fel, annak iszik már a gyerkőce pohárból ilyen idősen. Bár kétlem, hogy ki nem önti, ezért én inkább a csőrös itatót adom nyugodt szívvel a kezébe, még akkor is, ha majd tud pohárból inni. Elég, ha bölcsire tanulja meg...

2011. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan miért kéne neki pohárból innia? Mindennek eljön az ideje. Az én kislányom 1,5 évesen kapott először poharat 2 éves koráig kb 4-5x. Aztán 2 évesen, amikor már tudta koordinálni a mozgását áttértünk pohárra.
2011. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Illik nem illik, abból igyon, amiből tud. Ez persze nem azt jelenti, hogy alkalmanként ne próbálkozzatok, de szeritnem eröltetni még korai, pláne ha nincs is igénye rá.

Az én kisfiam is cumisüveges alapjáraton, de fél éves kora óta tud inni a csőrös pohárból és szívószálasból is. Szerintem kicsinek sokkal könnyebb megtanítani őket. Pohárból is iszik, igazából neki már mindegy (15 hónapos), csak follyon valahonnét. :)

Ha még cicizik egyértelmű, hogy azt a fajta "táplálékforrást" részesíti előnyben és mivel ahhoz van szokva, nehezebben veszi el a poharat.

Ne aggódj, egyáltalán nem vagytok még elkésve, sokan még kétévesen sem tudnak pohárból inni.

2011. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!