Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos még nem ül, hogy...

9 hónapos még nem ül, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés
Nem szeretném hogy ez is kimaradjon, mint a kúszás... Meg sok hátránya is van ha előbb áll fel, mert most azzal próbálkozik egyébként.
2022. nov. 18. 11:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy se segítsél. Időben van még.
2022. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, normális, ha állásból fog ülni. Az inkább lehet az, hogy a kúszás kimaradt, de majd kiderül. Egyébként ha ülteted, még összecsuklik? Bárhogyis, ártani biztos nem árt, ha megmutatod gyógytornásznak.
2022. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Derjaderja ***** válasza:
68%

8-cal értek egyet, a gyakorlatok javasolgatása sokkal kockázatosabb.


Én azt tudom, amit szakember cikkeiben olvastam, mozgásfejlődés csoportban, hónapokig. Ha akarod linkelem.


Amellett 9 hónaposan még nem kell ülnie a babànak.

2022. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Derjaderja ***** válasza:
84%

5. Ha előbb áll fel, mint ahogy kúszik vagy mászik (a kettőből az egyik), az nem jó sorrend, plusz a szabad mozgas sérülésére utal.


Az ülés létrejöhet úgy, hogy kuszas/mászás során kiteszi oldalra a fenekét vagy úgy, hogy állásból leül. Ez mindkettő normál fejlődésmenet.

2022. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy a kúszás és a mászás kritikusan fontos a két félteke összehangolása szempontjából.

Ha már kimaradt a kúszás, legalább a mászásra minél több teret kell adni, és minél több időt, nemhogy végre mászna, erre kiültetni...

Ha felallni már próbál, akkor elég valószínű, hogy fizikailag ülni is képes, de ültetni nem javasolt semmikèppen a babákat.


Kérdező: a Hordozóház oldalon Ónodi Ágnes pl foglalkozik mozgásfejlődéssel, keresd meg esetleg tanácsadáson (online is lehet). Ha gyógytornászhoz kell vinni, ő úgyis mondja, de ha aggódsz, vidd el, ezen ne múljék.

2022. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, miért akarja mindenki dévényre küldeni, mert nem ül. Esetleg a kimaradt kúszás miatt meg lehet nézetni. De az ülést illetően nincs elkésve, és nagyon rossz ötlet lenne siettetni, főleg a mászás rovására.
2022. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, hagyd békén.

Lányomnak is az ülés volt a mumus. Minden ment időben, akár előbb is, de az ülés csak 10 hónaposan. Már 2,5 éves, az égvilágon semmi baja nincs.

2022. nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!