Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Törvényszerű, hogy a barátok...

Törvényszerű, hogy a barátok mind eltűnnek, ha más élethelyzetbe kerülünk (baba, férj, stb)?

Figyelt kérdés

32 évesen szültem, szóval nem hinném hogy korán, ennek ellenére én voltam az első a barátnőim közül, akinek gyereke született. A régi barátnőim többsége szingli, vagy aki kapcsolatban él, annak sem olyan komoly a dolog, hogy az esküvő vagy a baba szóba kerülne. Sokan még állandóan bulizni járnak, mások tanulnak, vagy a munkának élnek. A bulizósabbakkal lassan lecsökkent a kapcsolat, ezt még el is tudom fogadni, de az eléggé rosszul esik, hogy akikkel eddig szoros volt a kapcsolat, ők is egyre kevesebbet keresnek. A terhesség alatt még rendszeresen beszéltünk, azóta viszont alig keresnek, ha írok nekik, napokkal később válaszolnak. Van akinek tudom hogy magánéleti problémái vannak, nemrég szakított, munkahelyi gondok, stb, de régen jó voltam meghallgatni a problémáikat, most meg sem kérdezik velem mi van... Pedig nem csak a gyerekről beszélek, sőt, akkor mesélek csak róla, ha ők kérdezik. Ki is tudok mozdulni a baba nélkül, a férjem bármikor szívesen vigyáz rá, a fiam már 6 hónapos, akárhányszor hívtak, el tudtam menni velük kávézni, nézelődni, beszélgetni.


Törvényszerű hogy a barátok eltűnnek a baba után? :(


2022. nov. 20. 19:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%

Hát, persze!


Rossz nekik látni, hogy neked már családod van, ők meg sehol nem tartanak e téren!


Ilyenkor derül ki, hogy nem is igazi barátok...

2022. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
18%
Én gyerekmentes vagyok, és vállalom: ha egy barátnőm gyereket szül, akkor onnantól kezdve vége. Engem egyáltalán nem érdekelnek a gyerekek, még udvariasságból sem vagyok hajlandó hallgatni, hogy milyen színűt kakilt, stb. Semmi közös téma nem maradna, akkor meg mi értelme lenne a kapcsolattartásnak? Lehet, hogy ha a te barátnőidnek is lesz gyereke, akkor újra tartani fogjátok a kapcsolatot. Miért nem keresel kisgyerekes barátnőket?
2022. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%

Így van, ahogy a kettes írja: egy gyerekmentes sosem fogja megérteni a gyerekest és a gyerekes meg ne is várja ezt el!


Tudomásul kell venni, hogy minden változik és semmi sem marad a régiben.


Keress új barátokat!

2022. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
32%

Elég nagy barti körötök lehetett, és az a baj, hogy talán mindenkinél más áll a háttérben, amiért lekopott. Nem is biztos hogy veled van problémájuk, lehet, hogy a magánéleti és munkahelyi gondjaik mellett most nincs kapacitásuk a baráti kapcsolatok ápolására.


Szerintem nem lehet általánosítani az eltűnésüket arra, hogy te szültél egy gyereket.

Az első tippem az lett volna, hogy talán folyton a babáról beszélsz, de ezt kizártad a leírásban, azzal, hogy igyekszel őket nem traktálni a témával, csak ha rákérdeznek.


Az a baj, hogy a legtöbb kismamának ilyenkor elszáll az agya, és nem létezik számukra más, mint a "pelus-büfi-kaksi" téma, ami valljuk be, egy kívülállónak nem olyan érdekfeszítő, mégha kényszeredetten, illemből mosolyog is hozzá...


Talán attól félnek, hogy te olyan lettél, akit már senki és semmi más nem érdekel, de ezt mindenképpen velük kéne megbeszélned.

Nem kérdeztél rá egyiküknél sem, hogy miért tűntek el mellőled?

2022. nov. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Én is magányosabb vagyok sokkal mióta szültem. Még aki szintén szült azzal is jóval nehezebb tartani a kapcsolatot, mert mindkettőnk gyerekeihez kell igazítani a találkozásainkat és gyerekek jelenlétében nehezebb beszélgetni is. Meg pl. anyósommal tök sokat beszélgettem gyerek előtt, de mostmár évek óta nem beszélünk, mert csak unokázni jön. Valahogy egyedül marad az ember ilyenkor.
2022. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Metionin ***** válasza:
81%
Nem, főleg ilyen esetben mint a tied. Én gyerekmentes vagyok de simán vannak gyerekes ismerőseim és kollégáim. Nyilván a gyerektéma nem izgat de nem mindenki beszél állandóan a gyerekről, sőt nekem van ismerősöm, aki tökre örül ha végre másról is beszélhet, mert mindenki csak a babát kérdezi tőle. Akik ilyenkor lekopnak, azok általában a "függők" akik vagy csak a gyerekkel foglalkoznak vagy csak a párjukkal, vagy a párjuk féltékeny és nem engedi őket barátokkal találkozni, ilyesmi vagy az ilyen akiről lekopnak. Nálad a leírás alapján ez nem merül fel. Más miatt tűntek el szerintem.
2022. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%
Nem ugyanabban az életszakaszban vagytok. Ennyi. Így törvényszerű sajnos.
2022. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
36%
Egyetértek a 7-essel!
2022. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Nekem pl. ugyanazok a barátaim vannak akik oviban ill. ált. iskolában lettek azok, nem akarnak gyereket, az egyiknek mondjuk nem is lehet, nekem vannak, mégsem változott semmi közöttünk
2022. nov. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Szinte minden barátnőmnek van már gyereke, de engem igenis érdekelnek, mivel a barátnőimet nagyon szeretem, így aki belőlük keletkezett (hülyén fogalmazva) őket is!!

Kevesebbet találkozunk, ez tény, de érdeklődünk egymás felől, ki-ki életszakaszának megfelelő témákkal.

Az igazi barátságok kiállják ezeket a változásokat. A többi nem fogja.

2022. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!