Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én “nem vagyok oda” a...

Csak én “nem vagyok oda” a nagy, duci babákért?

Figyelt kérdés

Ismerősöm kisfia 5 hós státuszon 9,5 kilogram volt.

Ilyenkor mindig hallom, hogy milyen szép, nagy, fejlett baba.

Szerintem meg egy 5 hónapos, közel 10 kilós gyerek túlsúlyos. Bele sem gondolnak ilyenkor, hogy ez nem egészséges? Már szinte pofazacskója és tokája, hurkái vannak a kisfiúnak. :(

Nekem a 13 hós lányom 10 kiló. És a védőnő szerint teljesen rendben van.


2022. nov. 20. 22:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

5 hónaposan a kisfiam 8kg volt

7honaposan 10kg

8 hónaposan 12kg.

Most 1,5 éves múlt és még mindig 12 kg csak megnyúlt és már egyáltalán nem duci.

Előtte sem azért volt duci mert túl etettük vagy csokit nyalogattunk vele....

2022. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%

Ez olyan, mint mikor az "5 kilós újszülött született" poszt alatt elkezdenek versenyezni a vérmamik, hogy ki mekkora gyereket tolt ki...

Az már senkit se érdekel, hogy a legtöbb ekkora újszülött azért ekkora, mert az anyja cseszett a terhességi cukrára.

2022. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
És mit csináljon szerinted az 5 hónapossal? Fogja diétára? Nem egy 5 éves gyerekről beszélünk. Mondom ezt úgy, hogy az én kisfiam 12 hónaposan 10 kg, de sosem értettem azokat akik azon kárognak, hogy dagadt egy baba és nem egészséges. Nagyon kevés tudásod lehet a babákról.
2022. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes felvetés, mert mi meg mindig azt kapjuk meg, hogy milyen pici a kislányunk, biztos 6 hónapos? Eszik eleget? :D Hát na... Számomra egy gyönyörű, fejlett kisbaba, aki lehet, hogy picike és nem is gyarapszik túl gyorsan, de nem vékony, nem éhezik, nem érzem úgy, hogy tápszert kéne beleerőszakolnom, hogy jobban hízzon. (Megjegyzem kap kiegészítésként, de ha nem kér többet, nem tömöm meg.)

A duci babák anyukái meg valószínű nem érzik úgy, hogy éheztetni kéne a gyereküket, hogy ne gyarapodjanak annyira. Ez már csak egy ilyen téma...

2022. nov. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Kisfiam akkora volt 4 hónaposan, mint a kislányom 10 hónaposan. Mindkettő anyatejes.

Nekem szép volt mindkettő és a fiam is megfelelő egészségi állapotnak örvendett.

Most 5 éves, nagyon magas, egy átlagban egy fejjel nagyobb a társaitól, de csak 21 kg. Így ha nem kapaszkodik, elviszi a szél :)

2022. nov. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%
Az anyatejes,tápszeres babák ducik, mert nem mozognak, aztán megindulnak és eltűnik a hurka,toka. Amit írsz arról árulkodik hogy gyerektelen vagy...
2022. nov. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%
Én is így vagyok vele
2022. nov. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem baj, ha nem vagy oda értük, de ez senkit nem érdekel. Az én lányom 3-4 hónaposan volt duci és hurkás, később meg kimondottan vékony volt. A nővérem lányának is volt hurkás, kövér időszaka, most meg 170 cm és 52 kg. Nálunk nincs túlsúlyos a családban, úgyhogy sosem aggódtunk emiatt. Az 5 hónapos gyerek meg nem eszik édességet, zsíros ételt, tehát nem lehet egészségtelenül túlsúlyos.
2022. nov. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Elég, ha a szülei odavannak, ahogy a soványka babáknál is.

Egyébként ez nem kívánságműsor, a te következő gyereked is lehet húsgombóc.

2022. nov. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

A fiam 5 hósan 9 kg volt. Csak anyatejes.

Szerinted mit kéne csinálnom, hogyan diétáztassam? Küldjem ki futni? Ó, taníts, nagytudású! 😅


(Amúgy ez a provokáció már uncsi, múlthéten is volt, kb. ugyanezekkel az infókkal...)

2022. nov. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!