Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt valaki hasonlót a...

Tapasztalt valaki hasonlót a mozgásfejlődés során?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hós. Hasaltatni későn, 2 hós korában tudtuk elkezdeni, mert a köldökcsonkkal volt egy kis komplikáció. De a vállon hordozásnak hála a fejét szépen tartotta már akkor, és a hasalást is gyorsan megszerette. Hamar el is kezdett átfordulni hátról hasra. Láthatónan a kúszást is próbálgatja, egyelőre kevés sikerrel. Hasról hátra viszont még soha sem fordult. Ez gond? Illetve játszik a lábacskáival sokat, de a szájába sosem veszi őket - nem tudom, ez mennyire probléma.

Nagy baba, szóval lehet kicsit "lusta" is, nem tudom.

Külföldön élünk, itt nincs Dévényes vagy hasonló...

Előre is köszi a válaszokat.



2022. nov. 26. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Az en lanyom 12 honapos.

En 1et tanultam... Ne aggodj :-D 2 eves korukig mind egy szinvonalon vannak. Az egyik elobb fordul a masik kesobb jar, nalunk Pl a Motorika nagyon nagyon jo... Viszont csak 3 fogunk van :-D es ez teljesen OK es normalis. Mi ausztriaban elunk itt vannak super baba csoportok koordinacio fejleaztesre is. Hatha nalatok is van valami

2022. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 6 hónaposan mindkét oldalra kell fordulniuk. A fiam a 6 hónapos státuszon csak hasról a hátára tudott fordulni, a védőnő azt mondta, nem gond, valószínűleg kicsit később fogja csinálni. Pár héten belül már sikerült a másik oldalra is átfordulnia. Az, hogy nem veszi a szájába a lábait, nem jelent semmit.
2022. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ma töltötte a 7. hónapot. Ő is nagy baba, már 27 cm-t nőtt születése óta.

Minden rendben van vele, sajattengyele körül forog, jobbra is balra is pikkpakk hasra fordul stb. de megnyugtatásképp elmentünk pont tegnap Dévényeshez. Ezt azonban én is feltudtam hozni, hogy állandóan hason van, viszont hasról hátra nem igazán fordul.


Először azt kérdezte láttuk e már fordulni. Mondtam, hogy igen 1,5 hónapja csinálta párszor aztán azóta nem. Azt mondta egyáltalán nincs vele probléma ebben az esetben, mivel ő megtudja csinálni de nem akarja, hagyjuk békén.


Amivel egyébként lehetne segíteni őt a védőnő ajánlása szerint, ha alá rakunk egy pokrócot amikor hason fekszik és hintáztatjuk, majd egy finom mozdulattal átfordítjuk. Leülünk a földre nyújtott lábak egymás mellett,

a lábunkra keresztbe ráfektetjük és egyéb mondókákkal (mi "guri guri guriga, gurul a kis Manóka" szoktunk mondani) átgördítjük óvatosan úgy, hogy a gördülés iránti kezét kinyújtjuk. Ezeket egyébként imádja is, de mivel előrébb jár (ahogy szerintem a te babád is) felakarja fedezni a világot és baromira unja a háton fekvést.

2022. nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Derjaderja ***** válasza:
84%

Egyáltalán az is kérdés, hogy motivált-e a visszafordulásra.

A háton fekve játszás korábbi fázis, elvileg onnan indul a mozgásfejlődés (sajnos túltoljak a hasaltatós dogmát a háton játszás rovására - Nálatok ez teljesen jó volt, ha sokat van ölben vagy hordozva, egyes szakemberek szerint nem is muszáj hasaltatni, mindenesetre látod, szépen tartotta a fejét a Te babád is. Ha nem lenne eleg erős sz izomzata, pont a hasalásból sírná vissza magát).

A mozgásfejlődés természetes menete, hogy hátról a leeső dolgok illetve a látótér szélén levő dolgok felé elfordul oldalra majd hasra. Hasról indul a vertikális irányú haladás (kúszás, mászás).

Emiatt sok baba, ha nem kényelmetlen neki hason, egyszerűen azért nem fordul meg, mert az szàmára visszalépés, már nem az a világkèp érdekli, amit hanyatt lát.


Ettől függetlenül 6 hónapos kor a határ hivatalosan, ami azt jelenti, hogy az egészséges babák többsége addigra mindkét irányba fordul. Szerintem ha nincs meg a hónap végére a mozgás, jelezd a gyerekorvosnak/védőnőnek, és esetleg elküldik (fejlődés)neurológushoz. Ő a lemaradás megállapításában legalább olyan kompetens mint a gyógytornász.


(De szerintem jó eséllyel semmi baja, az én szintén nagybaba lànyom is majdnem 7 hónaposam fordult vissza, mintegy bemutatta, hogy tud, de utána sokáig nem csinálta újra. A fiam ugyanígy, csak ő időn belül volt, és ő normál méret is volt és amúgy gyorsabb mozgásfejlődésű).

2022. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Derjaderja ***** válasza:
76%

Elnézést a 3-mastól, aki nagyon értelmes választ írt, de a puha pokrócos gyakorlatoztatás szakember javaslata nélkül szerintem nem jó.

Megszokhatja hogy tompítják a lendületét (és magától meg lesz lepve ha koppan a buksi) és más tartást vehet fel, mint amit magától kialakítana.

2022. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Derjaderja ***** válasza:
100%
(Természetesen egyedi szakemberi javaslatra lehet szükséges ilyen gyakorlat, ha tényleg valamilyen elmaradása/tónuszavara van).
2022. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, nekünk is ezt a védőnő javasolta, aki egyébként nagyon jó szakember. Ellenben a Dévényes szerint hagyjuk őt. Mi inkább hagyjuk hogy haladjon a saját tempójában és nem erőltetjük a forgolódást hasról hátra, hiszen tényleg láttuk hogy ő tud ilyet.

Ezt azért írtam kérdezőnek, mert ha nem csinálta volna sohase, akkor a Dévényes szerint is ezek lennének a jó gyakorlatok.

Természetesen mindent anyuka megérzése valogat mi lehet jó a babócnak.

2022. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Derjaderja ***** válasza:
69%

Persze, jó gyakorlat, de a legjobb ha magától alakítja ki a mozgásokat. A gyakorlatok azoknak kellenek, akiknek vmi okból ez nem megy.

De teljesen igazad van, köszi a választ.

2022. nov. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A lányom sem fordult hasról hátra 6 hónaposan. Elvittük Dévényre és kiderült, hogy feszes a válla, a többi része pedig hipotón. 2 hónapig jártunk Dévényre és tsmt tornára és teljesen rendbejött. A dévényes mondta nekem, hogy lusta baba nincs, mivel nekik alapvető ösztönük, hogy fejlődenek, haladjanak.

Megnézetném a helyedben, lehet gond.

2022. nov. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Decemberben megyünk a gyerekorvoshoz, mondani fogom mindenképp, ha addig sem történik változás.

Köszi a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!

2022. nov. 27. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!