Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell ébreszteni a babát...

Kell ébreszteni a babát etetni vagy nem?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam hogy alvó babát ne ébresszünk fel, úgyis szól ha éhes vagy valami baja van.

Ugyanakkor sok helyen olvasom azt is hogy márpedig ennie kell x óránként és éjjel is hiába aludna keltsük etetni mert csak így gyarapszik megfelelően.


Melyik a jó?

Az én babám születése óta átalussza az éjszakát az elején keltettúk éjjel mert sárga volt, és ezt javasolták, aztán a védőnő azt mondta nem kell.

Most a nappali altatásoknál sokszor van hogy mire elaltatom már ennie kéne. (3 óránként etetem, nem iszsz-azt nem értem)

Keltsem fel ilyenkor vagy mennyit hagyhatom aludni?

3 hónapos


2022. nov. 27. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy keltsed. Örülj, hogy alszik, pihenj te is, eszedbe ne jusson ébresztgetni. Ha nem indokolt (koraszülött, besárgult stb) az újszülöttet sem kell.
2022. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha 3 óránként eteted akkor keltsd


Ha iszsz, akkor nem kell csak, ha sárga, kis súlyú, gyarapodásproblémás

2022. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kis súllyal született és/vagy korababákat (amíg nem érik el a "normál" súlyt), besárgult babákat kell keltegetni (ők aluszékonyak). Egészséges, érett újszülött és kisbaba ha éhes azt jelzi és felfog kelni. Nem kötelező 3 óránként ennie, ez egy régi berögződés onnan, amikor bölcsiben voltak már icipicinek (nem volt csak pár hét szülési szabadság) és a munkahely 3 óránként adott "szoptatási szünetet". Nyilván akkor muszáj volt kelteni, mert utána újabb 3 órát nem mehetett az anya. Ez szépen beépült a köztudatba, hogy a baba ha törik ha szakad 3 óránként eszik, mert ez egy sacc átlag, hogy ennyit bírnak. Van amelyik magától beáll ennyire (az enyém is 3-3,5 órákra, pedig igény szerint volt szoptatva), van amelyik 4 óránként jóllakil és elég neki, a másik meg lehet 2 óránként eszik kevesebbet. Ez mind teljesen normális. Ha szépen fejlődik a babád akkor nem kell keltegetni
2022. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

2. Vagyok


Az enyém átlag 4-4,5 órát aludt, aztdn kelteste 2 h-t bírt tjjel hosszabban aludt pocit màr 2 hetes korától.

Aztán növekedésugráskor óránkènt kérte.. majd visszaállt a rend.

2022. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments, örülj, hogy pihenhetsz! Ha nincs semmi gond, akkor majd szól, ha éhes.
2022. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Honnan tudom hogy éhes? A cicit bármikor elfogadja nem? Félek nem a 3 órára támaszkodni mert fogalmam sincs mikor éhes mikor csak nyűgös mert a hasa fáj.

2022. nov. 27. 12:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy cici fan a babád, mint az enyém, akkor mindig elfogadja, de érzed, hogy mikor eszik és szív rendesen és mikor cumizgat csak, vagy játszik vele (rácsatlakozik, kortyol, elengedi, rácsatlakozik, kortyol, elengedi, nekem mostmár a félévesem vigyorog is közben, matat a kezével, stb.). Ha csak cumizgat/játszik, akkor nem éhség miatt nyűgös, így elég egyszerű a helyzet.

Ha nyűgi mellre teszed és meglátod. :)

2022. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Alvó babát nem keltünk fel. A gyomra úgyis fel fogja ébreszteni, ha éhes lesz. Csak akkor kell ébreszteni és próbálni etetni akkor is, ha amúgy nem jelzi, ha valami betegség indokolja ezt. Nálad ha nincsen ilyen, akkor csak magadat szívatod, ha ébreszted.
2022. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy szinte mindig elalszik közben és így keveset eszik, és ezért kiegészízés tápszert szoktam adni. Pl.: reggel eszik 110 ml utána már csak 50 van hogy 15...
2022. nov. 27. 14:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Minek tömöd tápszerrel? Minek méregeted? Ha éhes, szól. Nem kell mérni.
2022. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!