Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha dolgod van, amit el kell...

Ha dolgod van, amit el kell mindenáron végezni, de a babád nem marad el, csak sír, akkor mit csinálsz? Hagyod addig sírni, ameddig elvégzed a dolgod?

Figyelt kérdés
6,5 hós a babám, nem marad el néhány percnél tovább sem pihenőszékben, sem szőnyegen, sehol. Magamra kötni nem vagyok hajlandó, így is cipelem eleget. Ti hogy főztök pl., mosogattok stb. Van amit sikerül megcsinálnom, amíg alszik, de ami elmarad, azt is el kell végezni valamikor. Ti hogy csináljátok?
2010. szept. 30. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudom, nem nagy találmány, de én mindig akkor csinálom a dolgomat, amikor látom rajta, hogy nyugodt, megy a pihenőszékbe és viszem magammal mindenhova. Azért biztos vannak a te babádnak is nyugod félórái, próbáld meg akkor elvégezni a dolgodat!:)
2010. szept. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én mikor kicsi volt úgy csináltam hogy egyik nap főzetem 2 napra délben míg aludt, másik nap mosogattam. A többi házimunkát hétvégén apával együtt csináltuk. pl:Mi a babával elmentünk sétálni ő meg porszívózott felmosott.

20 hónapos kisfiú anyukája

2010. szept. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig viszem magammal. Van mindenhol már szőnyege addig ott van míg főzők, mosogatok, stb.. Persze nem megy gyorsan, mert közben nyavalyog, foglalkozni kell vele, elmászkál a szőnyegről meg ilyenek. Hát ez van sajnos. Egy kicsit nyavalyogni, kiabálni hagyom őt, de sírni én nem hagyom. Szinte soha! Más lehet, hogy hagyja.
2010. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyémek nyugton vannak,már nagyobbak,de én este szeretek mindent csinálni,mikor lefektettem őket.Az egész napot ellinkelem velük,nem visz rá a lélek h a rendrakáson meg apróbb dolgokon kívül mást is csináljak.Pl. tegnap este is megjött az energiám,még 9-10 kor mostam 2 rendet,teregettem,felmostam,port töröltem,szemetet kivittem.Napközben meg kitakarítottam a konyhát,wct,fürdőt,leselejteztem a kinőtt ruháikat(előtte való napról maradt kaja).Ma reggel feltöröltem az ő szobájukban is,kifőztem a cumisüvegeket,felmostam az erkélyt.Nekem így szakaszokban sokkal jobb,mint mindent egyszerre,és közben mindig megzavarnának h éhesek,kakásak,stb.
2010. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. eljátszik magában, addig én csinálom a dolgom

2. magammal viszem oda, ahova mennem kell (pl. konyha)

3. Miközben más helyiségben vagyok, hangosan beszélek, énekelek neki, hogy halljon

4. Ha minden kötél szakad és nagyon felhergeli magát, egyszeráen elzárom a vizet, elzárom a tüzet az ennivaló alatt és leülök hozzá.

Nálam ezek a variációk élnek.

2010. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is viszem magammal,amikor a dolgomat végzem (végezném), csak sajnos még egy mosogatás erejéig sem marad el, pedig énekelek, mondókázok neki, sokszor már táncikálok is, hogy kibírja a végéig, így komolyobb házimunkába már bele sem merek fogni. Este pedig már olyan fáradt vagyok, hogy nincs erőm a házimunkához, amikor a gyerkőcök elalszanak, inkább én is megyek aludni. Hát akkor továbbra is marad az, hogy sosem érem utol magam. Köszike a válaszokat, mindenkinek jó babázást!
2010. szept. 30. 12:38
 7/7 anonim ***** válasza:
szia, én vagy akkor csináltam, ha aludt, vagy akkor, ha láttam, hogy épp nyugodt, és akkor pl. részletekben vasaltam, amíg elvolt, addig vasaltam, amit tudtam, ha elkezdett nyügizni, akkor meg abbahygatma. közben próbáltam elterelni a figyelmét, nem sok sikerrel általában, énekeltem, bohóckodtam stb. nálunk sokáig tartott ez a periódus, mert kúszni nem kúszott, 8 hósan kezdett mászni, onnantól jobb lett, majd amikor járni kezdett, 11 hósan, még jobb. szóval fokozatosan javult a helyzet. pedig én is mindig felvettem, amikor sírt, nem hagytam sose. mondták, így majd elromlik, de nem romlott le. most 21 hónapos elmúlt, és ami dolgom van, meg tudom csinálni mellette. a nagytakarítás hetente 1x, olyankor odaadom az apjának, elmennek 2-3 órára.
2010. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!