Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik visszamentek dolgozni,...

Akik visszamentek dolgozni, hogy viseltèk az újabb babázást?

Figyelt kérdés
Azokhoz szòlna a kèrdèsem, akik az első gyermek után (2-3 èvèben) visszamentek dolgozni, tehát nem egymás után jött a 2 gyerek. Megbántátok vagy nem? Jòt tett nektek egy kis munka, stb? Jelen pillanatban 2 èves a fiam ès megmondom őszintèn kicsit vágyom vissza munkába, a felnőtt lètbe. Viszont mindenki azt tanácsolja ne szakìtsam meg a gyest, rossz lesz, mert megszokom a munka világát, az òvodát, aztán ha babázni, èjszakázni kell nem leszek türelmes, kezdődik újra. Kinèl hogy alakult? Èn inkább attòl fèlek, hogy beteges lesz oviban a kisfiam ès sokat kell majd itthon maradnom vele, akkor meg már tesò is jöhetne, akár. Nem tudok dönteni, mèg antibèbit szedek. Van kb egy èvünk a fèrjemmel, hogy döntsünk. Amint teherbe esem, nem dolgozhatok a munkaköröm miatt. Teház kvázi èn már lassan 3 ève vagyok itthon, összessègèben, táppènzen voltam.a terhessèg teljes ideje alatt. 31 èves leszek.
2022. dec. 8. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Hát, én 31 évesen nem mennék már vissza gyerek előtt. Akkor megint le kell dolgozni egy évet a gyedhez, aztán ha csak 1 év múlva akarsz visszamenni, akkor már 33 leszel, mire elkezdhettek próbálkozni, ha nem jön, akkor lassan azon kapod magad, hogy 35-36 vagy és tesó még sehol.


Szerintem a korkülönbség is nagy lesz.

2022. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

A lányom 13 hónapos korában mentem vissza dolgozni, és nagyjából ebben az időben is kezdtünk el próbálkozni a tesóval. Nem jött egyből, pár hónapig kellett rá várni, de így kereken egy évet tudtam dolgozni mielőtt ismét eljöttem szülési szabira.

Én nem bántam meg. Nehéz volt összeegyeztetni a munkát és a gyereket egyben, ez tény, de ez ugye akkor is nehéz, ha az ember megvárja az ovis korát. Nekem viszont az fontos volt, hogy mire megszületik a kicsi, a nagy már rééégóta járjon bölcsibe, már az legyen neki az alap, a megszokott, a normális, hogy nehogy azt érezze, hogy lepasszolom a kicsi érkezése miatt vagy hogy akkor kelljen egy ovis beszoktatással meg a közösségi betegségekkel megküzdeni, amikor ott van egy újszülött is mellettem. Plusz igen, azt is figyelembe vettem, hogy így, hogy bölcsibe jár, a kicsi is megkapja legalább a nap egy részében azt a kizárólagos figyelmet, amit a nagyobbik kapott születésekor. Ebből a szempontból, emiatt ez így könnyebb.

Más kérdés, hogy két gyerekkel, még ha az egyik közösségben is van hétköznap, sosem lesz olyan mágikus és pihentető és varázslatos a babázás, mint eggyel volt. Nem azért vagyok fáradt vagy kimerült, mert megszakítottam a gyedet dolgozással, az mondhatni pihentető volt, mert addig is kicsit kiszakadtam a mindennapi gyereket érintő monotonitásból (lehet utálni ezért, vállalom), volt felnőtt társaságom, más problémáim, amik a gyerektől függetlenek voltak, felnőtt életem, okom arra, hogy reggel csinosan felöltözzek meg ilyenek. Ez nekem inkább segített és jót tett. Na meg anyagilag is, ugyebár, nem mindegy. Menet közben fizuemelés, satöbbi, nyilván abból számolt újabb CSED, stb. De attól még nem lett könnyebb a második gyerekkel a babázás. Főleg, hogy amúgy a nagy is még ébred éjszakánként és még ő se szobatiszta, nagyjából a terhességem olyan 24. hetéig még szoptattam is, szóval akárhogy is nézzük, nem érzem azt, hogy teljesen elszoktam volna ettől a dologtól, ez munkától független szerintem. 3 hetes a pici, én őszintén szólva örülök neki, hogy volt egy kis "szünetem" az állandó babázásban, de én alapból ilyen személyiség vagyok, aki szeret sokmindennel foglalkozni egyszerre, nekem mentálisan sokkal megterhelőbb ha egy dolog van az életemben állandósulva és azon kívül semmi más nincs, szóval én ezt is belekalkuláltam a döntéseimbe.


Szerintem nincs jó döntés itt, mindenhogy szívás és nehéz. Te tudod, hogy neked mennyire hiányzik a munka és mennyire lenne nehéz még 2-3 évet megszakítás nélkül csak otthoni teendőkkel foglalkoznod.

2022. dec. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Én legfőképp azt tartanám szem előtt, hogy mennyi korkülönbséget szeretnék a gyerekek között, illetve másodszor azt, hogy van-e anyagilag lehetőség arra, hogy a gyerek 3 éves koráig gyes-en maradhassak.

Én egy évre (tervezetten) nem hiszem hogy visszamennék, ha csak annyi lenne az indok, hogy hiányzik a munka. Igazából egy évre visszamenni úgymond a munkahelynem se annyira jó (bár ezt munkaköre válogatja).

2022. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

én visszamentem 1 évre 6 órában és szuper volt igy, mert nagyon vágytam a közösségre, munkára

biztos hogy megzakkantam volna ha egyben nyomok le itthon 4-6 évet


(a második elsőre összejött ezért lett csak 1 év )


elsőnek csak annyi hogy ha ugyanaz a munkahely, akkor kapod az ellátásokat rendesen, nem kell 1 év...

2022. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok


most sokkal jobbsn birom a babázást, de a nagy folyton beteg, igy nyilván nem egyszerű

2022. dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1 évet dolgoztam én is a 2 gyerek között. Nagyon jó volt. Nem estem ki a munkából ( 4-5 év alatt rengeteg a változás és rengeteget felejtesz is). Munka gyerek összehangolás is könnyebb 1 gyerekkel kezdve, mint rögtön kettővel. Főleg, ha nincs segítség. 31 évesen pláne menj vissza.
2022. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a nagyobb 8 éves a kicsi 2. Én tuti megzakkantam volna ha nem megyek vissza. De ez én vagyok.
2022. dec. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nèha már èn is azt èrzem, megzakkannèk ha nem lenne egy kis szünet ès újra 4 èv itthon a másodikkal...van bennem kètsèg, most kezd dacos lenni a 2 èvesem, ma konkrètan mindenre Nem nem nem volt a válasz, kezdődik ès nem tudom hogy bìrnám èpp èsszel :D Fèlnèk attòl is, hogy ha elkerülne oviba èn meg terhes volnèk azt hinnè a tesò miatt kell mennie oda...hát nehèz ez. De most valahogy èn is arra hajlok, hogy menjek vissza. Fèrjem szerint is szüksègem van a munkára.
2022. dec. 8. 21:08
 9/10 A kérdező kommentje:
A munkahelyem jò, stabil, rugalmas, jò fizuval ès nagyon várnak vissza. Sokmindent kell tanulnom, mert sokminden változott.
2022. dec. 8. 21:11
 10/10 anonim ***** válasza:

nem egyszerű, a mi csoportunkban 3-an voltunk akik terhesen/3 hos babával szoktattuk be a gyereket és nem volt "rosszabb" a helyzet mint a többieknél


mondjuk az én lányom volt bölcsis előtte, de nyaron otthon volt velem


sokat beszélgettünk , 3 évesen már jobban megértik

2022. dec. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!