Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire figyeljek, ha hazamegyünk...

Mire figyeljek, ha hazamegyünk a kórházból?

Figyelt kérdés

Holnap engednek ki a kórházból egy 4 napos babával. Otthon van egy 3,5éves ovisunk, aki épp mára kezdett köhögni, lázasodni, eléggé taknyos is.

Ne engedjem a baba közelébe? Vagy ha a kicsi is elkapja, mire kell figyelnem? Ha belázasodna ő is, akkor rögtön kórház? Nagyon be vagyok pánikolva.


2022. dec. 10. 19:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%

3 hónapnál fiatalabb babát ha lázas mindenképpen elvinném a gyerekorvoshoz, de kórházba egyből nem rohannék vele.


nagyszülők nem tudnak vigyázni a nagyobbra, amíg a egy kicsit helyre nem jön? pl. rsv fertőzés ilyen picinél nagyon komoly, akár halálos is lehet.

2022. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Ne zárd el tőle, de puszit ne adjon neki, ne simogassa, ha esetleg taknyos a keze. És egy jó pár hétig ne menjen oviba a nagy.

Nálunk a kicsi elkapott egy vírust a nagytól, akkor volt 4 hetes, 1 hetet voltunk kórházban vele 2 oldali tüdőgyulladással.

Ha elkapná, azonnal orvos, a láz pedig kórház.

2022. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
1es, persze, nem elég a nagynak hogy beteg, testvére született még paterolják is el otthonról mikor az anyukájára lenne szüksége...aztán meg csodálkoznak miért utálja a testvérét meg haragszik az anyjára.
2022. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a legjobb, ha felhívod a gyerekorvost és megkérdezed mit tanácsol. Ószintén fogalmam sincs mit csinálnék a helyedben, tényleg. Vagyis de. Felhívnám a gyerekorvost és hallgatnék rá. :)
2022. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Ez annyira tipikus és annyira nem is lehet másképp.... mikor máskor betegedne meg a nagy. 🙈Elég nehéz megjósolni, hogy mi lesz ebből, de a pánik egészen biztosan nem segít.

Amennyire lehet, legyenek külön szobában a gyerekek. Figyelj rá, hogy a nagy gyakran és alaposan mosson kezet. Szellőztess gyakran. Tárd ki teljesen az ablakokat néhány percre. Nem tudom, hogy állsz a szoptatással, de az anyatej most a legjobb immunerősítő a picinek.

Amúgy a kórházban nem maradhattok még pár napot? Szólj, hogy megbetegedett a tesó.

2022. dec. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
9 eves lanyom akkorra lett beteg amikor minket engedtek a korhazbol haza...szajmaszkot adtam ra(lehet ez nalatok nem kivitelezheto a 3 eves gyermeknel) ,ugy mehetett kozel a tesojahoz...ket nap mulva en is elkaptam a betegseget,lehetetlen volt,hogy ne menjek kozel a fiamhoz...nem kapta el sem a lanyomtol sem tolem a betegseget
2022. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem megy közel hozzá, nem fogja a kicsi elkapni. Én inkább azon aggódnék a helyedben, hogy te ne kapd el tőle, mert tőled viszont elkaphatja könnyen a kicsi..
2022. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
El fogja kapni, ki van zárva, hogy nem, hacsak nem szeparaljátok el, plusz te is maszkot veszel és fertőtleníted magad. Nálunk is elkapta az újszülött a nagytól, pár napig szívni kellett a baba orrát, de nem lett komolyabb baja.
2022. dec. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
3 hónapos korig a láz azonnal kórház.
2022. dec. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

Három nagy Fiam van, mindegyik hozott haza már valami nyavaját. A kicsinek semmi baja nem lett.

Óvintézkedések, ami minden betegség esetén kötelező:

1. Kézfertőtlenítés (kézmosás is az)

2. Törölközőbe köhögés (mindenki kap egy törölközőt, abba kell köhögni, nem a levegőbe)

Ha nincs a közelben a törölköző, akkor a könyökhajlatba köhög, tüsszög Mindenki!

3. Nem mehet senki a baba közelébe, nem lihegünk az arcába.

4. Kevesebbet találkozunk, beszélgetünk, minél előbb elhagyjuk az azonos légteret.


Tudom, hogy nehéz megoldani bizonyos esetekben, de hidd el így gyorsabban túl lesztek rajta. Apa segítsen abban, hogy Ő foglalkozik többet a beteg naggyal. Ha tudod, szoptasd a babát, az nagyon sokat segít, mert, ha esetleg elkapod, az anyatejjel meg is kapja a megfelelő ellenanyagot a kicsi. Lázasan is lehet szoptatni, csak előtte 38 alá kell vinni a lázat.


Jobbulást a nagynak! 🙏😘

2022. dec. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!