Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Rettegek a bölcsőh...

Mit tegyek? Rettegek a bölcsőhaláltól!

Figyelt kérdés
8 évvel ezelőtt született egy kislányom. Sajnos 2 évre rá egyik éjszaka nem ébredt fel. A mai napig nem kaptam rá magyarázatot, hogy mi lehetett vele, mert előtte este láza is volt, meg nagyon csúnyán köhögött. Most van egy 6 hónapos kislányom, és rettegek, hogy megint meg ismétlődik ami 6 évvel ezelőtt történt. Most jelenleg egészséges, csak annyi a baj, hogy nagyon érzékeny, nagyon hama kipattog. Két nappal ezelőtt belázasodott a foga miatt, elvittem orvoshoz is, ott mondták, hogy semmi baj, de úgy dolgozik bennem a félelem. Nem tudom, hogy hogy tudnám lenyugtatni magam, hogy nem fog még egyszer megismétlődni. Tudnátok nekem valami tanácsolni? Előre is köszönöm!
2010. szept. 30. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aludj vele, akkor hallod egyből, ha valami baja van. Egyébként a bölcsőhalál nagyon ritka. Vagy kölcsönözz légzésfigyelőt.
2010. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Borzasztóan sajnálom, ami történt! Szerintem is szerezz be egy légzésfigyelőt! És próbálj meg törekedni arra, hogy a kislányod ne érezze, hogy rettegsz! Biztos vagyok benne, hogy én is ugyanígy lennék, mint te, de neki ezt nem szabad éreznie. Ehhez akár kérj segítséget pszichológustól! Megérné egy-két alkalommal elbeszélgetni, biztosan tudna mondani valamit, ami a megoldás felé vinne. A bölcsőhalál tényleg nagyon ritka! Nem lesz semmi baja a kicsinek, ne félj! Valami terápiát kéne találnod, akár jógázhatnál, amivel levezetheted ezeket a félelmeket, hogy boldog anyuka lehess (- habár tudom, hogy teljesen tökéletesen boldog ebben a földi életben nem lehetsz már.)
2010. szept. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rettenetes ami történt!Nagyon sajnálom:(Nincsenek erre szavak:(Mit lehetne tanácsolni hogy megnyugodj..,Ha én lennék ilyen helyzetben,nem lenne az a tanács,amitől megnyugodnék,egyszerűen csak próbálnám átvészelni azt az időszakot,amikor már nem történhet meg a baj:(Mindenképpen használj légzésfigyelőt,de vmi komolyabbat,érdemes lenne beruházni rá.Kérj alvásvizsgálatot,de remélem h ezt nem is kell kérni,mert figyelnek a babádra az orvosok,mivel ilyen előzményekkel jobb helyeken szoktak.Akár kérhettek kórházi monitorozást is hosszabb rövidebb időre,h kiderítsék,hajlamos e a babád a légzésleállásra/kimaradásra.Aludjatok együtt,egy szobában,ha nem is egy ágyon, lehet kapni olyan kiságyat,aminek az egyik oldala nyitott az ágyad felé.Légy résen mindig,de ezt sztem mondani sem kell,az anyai ösztön dolgozik benned.Sok erőt,kitartást!
2010. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
légzésfigyelő!!!!!mi is már 6 hónaposak vagyunk,de még hsználom,mert én s nagyon félek,gondok voltak a szülésnél.ezzel viszonylag nyugodtan alszunk
2010. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon szomorú, ami történt, de nem értem miért segytenek neked szakemberek, akik azt is lemondhatnák többek között, hogy 2 éves korban már nem beszélünk bölcsőhalálról, valami más oka lehetett a kicsikéd elalvásának,valószínűleg a betegsége játszott közre.

A légzésfigyelő tényleg hasznis, feltéve, ha cselekedni is tudsz baj esetén, és tényleg próbálj megnyugodni, és szakszerű segítséget kérni!

2010. okt. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Végezz el egy tanfolyamot mindenképp életmentésre,valamelyik kórházakban tartják,és vegyél légzésfigyelőt!Meg fogsz nyugodni ha tudod mit kell tenni baj esetén,de ne félj,nem lesz baj!!Egyébként 2 éves korban már tényleg nem bölcsőhalálról beszélünk.Nagyon sajnálom ami történt.
2010. okt. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!