Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettegek a bölcsőhaláltól......

Rettegek a bölcsőhaláltól... Hogyan küzdjem ezt le?

Figyelt kérdés
Van légzésfigyelőnk, babyőrünk, a babánk külön szobában alszik, de mellettünk. Nagyon rettegek ettől a bölcsőhaláltól, azt sem tudom, mit tennék, ha beriasztana a lf... Hason soha nem fektetem, hajnalban pedig már anyahiány miatt velem alszik reggelig a nagyágyban 3 hetes manócskám. Ott le sem veszem róla a szemem..
2008. máj. 12. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Nézz utána, hol indítanak légzésfigyelő tanfolyamot. Potom összegért lehet elmenni, egyszeri, megtanítanak újraéleszteni a babát. Ha ezt elsajátítod, nyugodtabb leszel. A légzésfigyelő csak úgy ment életet, ha Te újra tudod éleszteni a babát. Szerintem ez a legjobb. De az aggódás életed végéig megmarad, csak mindig más formában lesz jelen :o). Ez természetes, most azért van ennyire felerősödve benned, mert most szültél. Nyugi, enyhülni fog.

Boldog babázást! :o)

2008. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Heim Pál kórházban minden hónap utolsó csütörtökén (azt hiszem) indul tanfolyam, ingyenesen. Én is oda készültem, de most már feküdnöm kell végig. A védőnő is tud szerintem segíteni.
2008. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én ia kartam menni,de nekem azt mondták igazából ha csecsemőkön nem gyakorolja az ember az újra élesztést akkor nagy kárt lehet benne tenni.És azt is mondták ha beriaszt nem biztos,hogy az az első,hogy belégzést adunk.Hallottam egy fiatal párról akiknek beriasztott,kivitték a levegőre ütögették a babát,semmi.aztán a pap hideg vizes zuhany alá állt a babával és így vett levegőt.valószínű a sokk hatás indította be a légzést.nem árt elvégezni a tanfolyamot,de nem biztos,hogy akkor abban a pillanatban azt fogod cselekedni amit betanítanak..sztem.De sose riasszon be.Mi is vettünk,de bízom benne sosem fog riasztani..
2008. máj. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A félelem nem fogja megelőzni a bajt. Hogyan tudod leküzdeni? Nehéz. Arra gondolj, hogy ti minden óvintézkedést emgtettetek. Gondolom, nem vagytok külön veszélyeztetett csoport: nem dohányoztok, nem éltek nagyon rossz szociális helyzetben stb. Nem volt koraszülött, kis súlyú...
2008. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nehéz... Én is nagyon féltem. De lassan megnyugodtam egy kicsit. Több,mint 1 éves korig használtam a légzésfigyelőt, ma már lassan 20 hónapos, már nem használom, de a mai napig gyakran figyelem, hogy vesz-e levegőt. Már az életem részévé vált az időnkénti rápillantás. Már nem rettegek, csak az óvatosság nem múlt el. Szerintem Te is túl leszel a rettegésen, csak idő kérdése.
2008. máj. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én is féltem nagyon is!

kisfiam kb 2 honapos koräig velünk aludt egy ägyban,pont ezert.hisz ha külön szobäban alszik,nagyon mélyen tudnak aludni a kicsit,és a bölcsöhalä ugye älltaläban a mély àlom okozza.

na most..ha melleted van akkor minden kis zajra nem az hogy felébred,de nem tud annyira mélyen aludni hogy elfelejtsen levegöt venni.én ezert altattam a mi ägyukban,és ottis aludt 2 honapos koräig!sokan mondtäk hogy majd megbänom meg hogy nem fog majd egyedül aludni föleg nem külön szobäba mert ehhez szokott hozzzä.ez egy akkora baromsäg.kisfiamnak megvettük a kisägyät a szobäjäba,és az elsö nap ugy aludt benne mint a bunda.nem hisztizett hogy nem velünk alszik.én ezt javaslom,sztem ez a legjobbb ha veletek alszik,hisz nemt ud mélye aludni akkor,vagy ha észrevszeed hogy akärmi probléma van akkor egyböl tudsz tenni valamit.szted ez a legjobb amit lehet tenni..én igy csinältam,és kisfiam most 6 honapos mult S csodälatosan alszik külön szobäba.tudod...az hogyha nem tud azokutän egyedül aludni hogy a szülökkel aludt 2 hnapot az én sztem az anya hibäja.sztem!mert ugyanugy hozzälehet szoktatni a picit ahhoz is hogy külön ägy aztän külön szoba stb..nekem egyböl bevält.

2008. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is együtt alszunk a 3 hónapos kislányommal. Nincs is légzésfigyelőnk.
2008. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!