Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keltsem fel vagy hagyjam aludni?

Keltsem fel vagy hagyjam aludni?

Figyelt kérdés
11hónapos babám elaludt kb fél 7 körül. Ha ilyen késön alszik el (mármint délutáni szundi) fél óra/45 percet szokott aludni és felkel. Utána 10 körül alszik el megint és alszik fél 8ig reggel. Viszont most nem ébredt fel, még mindig alszik. Reggelig tuti nem fog aludni, nem tudom most mit csináljak. Ha felkeltem, szerintem esélytelen, hogy éjfél elött újra elalszik. Ha pedig nem keltem fel, esélyes, hogy éjjel 3-4 kor felkel. Mit tegyek? Férjemmel már 10 perce ülünk és egyik percbe azt mondjuk, hogy megyünk felkelteni, utána pedig azt mondjuk inább ne 😂

2022. dec. 22. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd aludni. Mondjuk nekem 11 hónaposan már csak egyszer aludt, ebéd után. Jobban jártál volna,ha nem hagyod elaludni fél 7 körül vagy max 15 perc után felkelted. Szerintem most már hagyd.
2022. dec. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is hagynám, az is lehet, hogy alszik egy jót reggelig. Ha viszont felkel 5-6 körül mégis, kicsit előbbre hozzátok a holnapi alvásokat, és talán nem fog szétcsúszni a nap. Ha most felkelted, garantált a káosz holnapra.
2022. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazad van, keltenem kellett volna korábban. Az nem opció, hogy nem hagyom elaludni mert ha álmos akár álva is elalszik, komolyan. Nincs hely és póz ahogy még nem aludt el. Csak kikapcsol.
2022. dec. 22. 21:21
 4/13 A kérdező kommentje:

Remélem alszik egy jót, ha 5-6kor kelne, az is oké.

2x történt meg valamikor 8 hónaposan, hogy este 6tól reggel 6ig aludt. El se hittem, hogy 12 órát aludt. Nála a 9-10 óra alvás a megszokott.

2022. dec. 22. 21:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen ha tudod ne engedd 6 után aludni ha mégis akkor nagyon max 30 perc és akkor kicsit tolódik ki csak at esti alvás...

Nálam így bejött

2022. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd aludni mostmár. Feküdjetek ti is, mert esélyes, hogy 5-kor kukurikúú lesz. 🤣
2022. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Már ágyba is vagyunk. Majd meglátjuk mi lesz. Imátkozok 😂
2022. dec. 22. 22:07
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Az én másfél évesem még ébred éjjel, de cicin visszaalszik. Este 9-kor szoktam elaltatni, de van, hogy kidől hamarabb, akár már 6-kor.


Nálunk az a lényeg, hogy este 7 után nem szabad felébreszteni, ha felriad, azonnal cici és visszaaltatás.


Egy párszor már pórul jártam, váratlanul aludt el korán, át akartam pelenkázni 10-kor, felélénkült és 1-ig kukorékolt. Azóta inkább hagyom, teszek rá plusz egy takarót ha már vizes a ruhája, vízhatlan lepedőt alá, de pelenkacsere éjjel nincs, amíg nem kakis.


Ennek tükrében hagynám aludni.

2022. dec. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8.

Komolyan pisis ruhában hagyod a gyereket akár egész éjjel is? Nem félsz, hogy felfázik? 😱

2022. dec. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
7:20ig aludt 😳😂 kétszer felsírt a cumi miatt, visszakapta és folytatta
2022. dec. 23. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!