Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom kiísmerni a babámat?

Nem tudom kiísmerni a babámat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7, kislányom nem rég született 2hónapós, annyira más 2 gyermek, kislány ébren alvó legtöbbszőr ez éjszaka mutatkozik meg, ha alszik is morrog, hangokat ad ki létszives ne nézzétek hülyének (puffog, fujtat, folyamatosan mintha nyávogna) szóval annyira kimerítő nekűnk mert abba 2-3 óra idővallumban sincs csend éjszakánként. Nem sír nem is szokott felsirni, csak annyi hogy rengeteg féle hangot "imitál" egyfolytában.

Itt most ne arra értsétek h hangosan szuszog, vagy traktorozik berreg - morog néha mintha ugatna is esküszőm, eleiben jót nevettűnk de mára már borzasztó kimerítő a rengeteg ébrenlét. Velűnk van egy szobába van saját baba ágya. Meg vettűnk anatómia párnát neki XXL kis fészket, simán is aludt csak baba ágyba már próbálkoztunk mindennel hogy jobban aludjon, azt hittűk hogy nem kényelmes neki. De mára már mindent kiprobáltunk megvettűnk, ugyan úgy pűffőg egész végig, lehetséges h ennyire ébren aludna?? Szomszéd azt tanácsolta h tegyűk külön szobába h miattunk nem tud jól aludni, de mi legkésőbb fél9-kor már inkább kikapcsoljuk tv, szinte néha 7kor is nem tévézűnk nincs villany egyáltalán, nem járkálunk semmi, annyira fáradtak vagyunk h alszunk egyből.

Ha esetleg Vki járt már így jó lenne vmi tanács.

Visszatérve fiam 1 hobaposan 5-6 órákat aludt éjszaka, teljesen normálisan.



2022. dec. 23. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Én is a külön szobát javaslom. Meg talán azt, hogy erről beszélni a gyerekorvossal, védőnővel. Vegyétek fel videóra és nézze/hallgassa meg.
2022. dec. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Lehet álmodik . Akkor dolgozza fel a nap eseményeit . Kitudja … majd beáll neki az alvás
2022. dec. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem tok normalis :) probaljatok ki a kulon szobat, de nem hinnem, hogy ez a baj.
2022. dec. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Én viaszos füldugót használok. Sírást simán hallom vele, a kis horkolását már nem.
2022. dec. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Minden gyerek más. Nálunk is az első gyerek aludt, mint a bunda, a másik nagyon sokszor ébredt éjjel és napközben is alig aludt (végül 3 évesen aludta át először az éjszakát), pedig már mindenki tanácsát kipróbáltam. Ilyenkor jön rá az ember, hogy nem minden azon múlik, ő milyen ügyes vagy okos szülő, hanem vannak gyári beállítások is.
2022. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#3 mire gondoltál mi lehet esetleg?

2022. dec. 23. 09:11
 7/12 babyboom567 ***** válasza:
88%

Mindenképp beszélj a gyerekorvossal, lehet orrsövény ferdülése van, vagy valami egyéb.

Jah és külön szoba,nekünk az rengeteg kelés 5 hónaposan mikor külön szobába aludtunk akkor átváltott max 3 ébredésre éjjel.

De én azért kivizsgáltatnám, nincs e valami baja amiatt csinálja.

2022. dec. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is hangosan aludt. 3,5 hónapos koráig volt babaöbölben mellettem, addig kispárnával a fülemen aludtam. Akkor már feltűnt, hogy mi is zavarjuk őt (főleg a férjem horkantgatása), így átment a saját szobájába. Engem nagyon megviselt az első külön töltött éjszaka, ő viszont végig aludta. :D Azóta mindannyian átalusszuk az éjszakát ha nincs semmi nyűg (betegség, fog, szepa, akármi). Szóval szerintem egy próbát megér.
2022. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is egyhónapos a babám, szintén hangosan alszik. Álmában rendszeresen nyökög, morog, nyüszög, mintha maga az emesztés baromi megeröltető lenne neki, és ehhez ad ki hangokat. Nem ébred fel, nem sír, csak nyögdécsel. Amúgy baromi nyugodt baba.

Engem is kikészít néha ez a zajos alvas, mert folyton készenléti üzemmódban vagyok ezektől a hangoktól, ugrásra készen, így ritkán tudok ellazultan aludni egy jót.

Orvosnak nem jutott még eszembe említeni. Mégis mit mondana? Feltehetően azt, hogy bántják a szelek, próbáljam masszírozni a hasát, adhatok biogaiat, espumisant, fektessem hasra, büfiztessem alaposan, stb.

Nem érzem kórosnak és orvost igénylőnek ezt a helyzetet. A babák néha ilyenek. Nyekegnek.

2022. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon zavar titeket, a külön szoba szerintem is jó. Egyetértek a #9-el, a babák néha hangosan alszanak, ez nem feltétlenül jelez bajt. Az én kisebbikem (5 hetes) is ilyen, nem gondoltam még orvoshoz vinni ezzel :D Mi együtt alszunk mondjuk, mert nekem pihentetőbb így az éjszakai szoptatás, de ha tudna anélkül is aludni, hogy a mellem a szájában lenne, akkor én is külön szobába vinném. Nem azért, mert ő akkor így jobban alszik, mert ilyen kicsinél szerintem tökmindegy, hanem mert legalább mi kipihennénk magunkat normálisan, ami viszont már nem tökmindegy a babának (meg a nagyobb gyerek/ek/nek sem).
2022. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!