Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csodálkoztok, hogy a...

Mit csodálkoztok, hogy a kerékpárosok állandóan szabálytalankodnak, miközben kb. lehetetlenség egy kerékpárosnak kiismernie magát a lóhugyozásban kirakott/felfestett jelzéseken?

Figyelt kérdés

Ráfordulok a Hungária körútra. Egész biztos, hogy ott még nem volt gyalogos és kerékpáros zóna. Később elkezdenek az autók rámdudálni. Utólag utánanéztem, hogy ott már volt zóna. (Bár amilyen idióták az autósok, szerintem a dudálás teljesen független volt a zóna táblától.) Eszembe nem jutott, hogy nekem még a járda jobb oldalára kitett táblára is figyelnem kell.


Másik eset, amikor egyszerre fel van festve a kerékpárnyom a sáv szélére meg a sáv közepére is. Ilyennel több helyen találkoztam a városban (Kiskörút, Nagykörút, stb.). Meg amikor abban a sávban van felfestve, ami egyébként kanyarodósáv, és van külön zöld jelzés a kanyarodóknak. Ilyenkor teljesen jogosan szitkozódnak az autósok azon, hogy várniuk kell.


2021. okt. 1. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
A kerékpárosok a piros és a zöld szín között sem tudják a különbséget. Piroson ugyan úgy átmennek, zebrán átsuhannak, egyirányú utca őket nem érdekli, záróvonal őket nem érdekli, az úttestről rá a zebrára, onnan egyből vissza az úttestre, keresztbe kasul, járdán száguldanak - a bicajos futár halálra is gázolt egy nénit... Ezek a szabálytalanságok nem a kresz nem tudásából történnek. Szándékukban sem áll betartani azt.
2021. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezek egy része jogos, magam is csinálom időnként, de általában okkal. Amikor az Üllői úton kell a belső sávban tekernem, mert a külső sávon a buszsáv miatt nem mehetek, akkor valóban előfordul, hogy félelmemben befordulok az egyik egyirányú utcába, csak hogy végre lekerüljek arról az útról. Meg amúgy is teljesen random kerülnek ki a KIVÉVE KERÉKPÁR táblák. Néha félméteres hely van a biciklisnek a szembejövő autó mellett és van kivétel, néha pedig kétméteres hely van és nincs kivétel. És inkább választom a kétméteres helyet annak ellenére, hogy szabálytalankodok.
2021. okt. 1. 21:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár összemosni a szándékos és tudatos szabálytalankodást a szar kerékpáros hálózattal. Nyilván utóbbi szomorú, ettől még nem jogosít fel senkit a szabálytalanságra.
2021. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy feljogosít, hanem hogy ezért csinálom. Engem jobban érdekel a magam biztonsága, mint a szabályok.
2021. okt. 1. 22:55
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos teljes káosz van. Pl a Keleti előtt is csak úgy vége a bringasávnak, de nem jelzi semmi, hogy a túloldalra át kéne születni, mert ott a bicajut a következő 300 méteren.

A Petőfi u. is tipikusan olyan, hogy hiába kivéve kerékpár egyirányú, már pár visszapillantótükör lekoccolta a könyökömet. Ha busz jön szembe akkor félre kell állni bicajjal. Gozsdu ugyanez, nincs hely, de azért beengedték a bicikliseket szembe egy csomó utcába.

Amúgy a piroson átkacsázó szerencsétlenek még csak időt sem nyernek, mert a nagy kereszteződés úgyis megfogja őket, mindig utolérem a fajtájukat.

2021. okt. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Atya gatya ennyi általánosító idiótát, lásd kérdező és első válaszoló. Felejtsük már el ezt a kerékpárocsok vs zautósok vitát. Sok a hülye mindkét oldalon, max bringán kevésbé félnek a bírságtól vagy a jogsielvételtől, ezért tűnhet úgy esetleg, hogy arányaiban többen szabálytalankodnak.
2021. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6: nem tűnhet, hanem arányaiban tényleg sokkal több a szabálytalan.

Az okokban egyetertünk, autósoknál is közel 0 a tettenérés eselye, de a biciklist még kamera alapján sem lehet megtalálni.

A biciklis közlekedési morál is rohamosan romlik tovább az utóbbi időben az autóssal együtt

2021. okt. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

A tettenérés esélye azért nagyon kicsi autósoknál, mert a rendőrök nem is akarják őket tettenérni. Ott parkolnak az autók a Nagykörúti biciklisávon és több rendőrautó is szó nélkül elhalad mellettük.

2021. okt. 2. 09:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy dolgot írok csak, amíg így állsz hozzá: "Ezek egy része jogos, magam is csinálom időnként, de általában okkal." Addig nemhogy jogod nem kellene legyen a reklamálásra, de annyi önkritikád lehetne, hogy nem háborogsz. Miért vársz másoktól szabálykövetést meg megértést, toleranciát, ha te magad szöges ellentéteként állsz hozzá?
2021. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hol vártam el a kérdésben másoktól bármit is? Azt próbálom tudtotokra adni, hogy egy biciklisnek roppant nehéz dolga van Budapesten (sokkal nehezebb, mint egy autósnak, legalábbis a szabályok betartását illetően).
2021. okt. 2. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!