Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, amit érzek?

Normális, amit érzek?

Figyelt kérdés
Ma lesz 2 hetes az első kisfiam. Körülbelül 1 hete minden nap sírok. Folyamatosan úgy érzem, hibát, hibára halmozok, nem vagyok elég ügyes, ha sír, akkor folyamatosan azon gondolkozok, hogy fájdalmat okoztam neki, más biztos jobban csinálja. Hibák miatt képes vagyok napokon át stresszelni, például egyszer úgy emeltem meg, hogy nem támasztottam ki a kis nyakát és bár nem esett hátra, de 2 éjszaka az internetet bújtam, hogy lehet-e ebből valamilyen gond később. Van segítségem, anyukám és a férjem is, de már elegük van belőlem sokszor, mert rengeteget sírok. Amikor sírok, pedig lelkiismeret-furdalásom lesz, hogy a baba ott van az ölemben és ezt hallja, látja, hogy az anyukája sír. Rossz anyának érzem magam és úgy érzem, hogy egy olyan feladatot kaptam a kisfiammal, amit képtelen vagyok úgy megoldani, hogy mindent rendben és jól csináljak és ne bántsam meg őt. Ha más is érzett így, kérlek segítsetek, ez az érzés mikor múlt el, normális egyáltalán vagy mit tehetnék, hogy jobb anyuka legyek?

2022. dec. 24. 22:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez szülés utáni depresszió, amit a hormonváltozás okoz, nekem is volt, de nem ilyen tünetekkel. Én nem fordultam szakemberhez, de neked ezt javaslom, mert magától nagyon nehezen múlt el, kb. 1 év. Egy kéthetes baba a világát nem tudja és teljesen mindegy mit csinálsz mellette nem ért belőle semmit.
2022. dec. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen normális amit érzel. Szintén első babával vagyok itthon az első két hét volt pont ilyen amit te is írsz aztán fokozatosan jobb lesz. Nekem már mire 2 hónapos lett már egész jó volt. Ne add fel jobb lesz. Ne félj szívósabbak a babák mint amilyennek látszanak, persze azért vigyázni kell rájuk de nincsenek cukorból. Most 4 hónapos már rutinosak vagyunk, de még mindig nagyon be vagyok korlátozva, de már messze nem olyan mint az elején. Sírni se sírtam csak 2 hetes korában utoljára, még talán 2x amikor véletlen fájdalmat okoztam neki és sírt, ja és az oltásnál. Nyugodj meg és ezt mondogasd magadnak hogy idővel jobb lesz. Sokan éreznek így, csak nem beszélnek róla. Nem vagy rosszabb semmivel. Jó anya vagy, már kihordtad, megszülted, vigyázol rá, ellátod, szereted. Rengeteg dolgot csináltál már eddig is jól, menni fog az is ami ezután jön. ❤️
2022. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Nem, szerintem ez nagyon erős túlzás.
2022. dec. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

én az első gyereknél teljes, 100%-os komolysággal azt terveztem, hogy felhívom a gyámhivatalt, vagy gyermekvédelmet, vagy mittudomén, hogy vigyék el tőlem a gyereket, mert nálam tuti meg fog halni.

Nagyon szeretem, és annyira fogok hiányozni, hogy belehalok, de inkább én haljak meg, mint ő...

Szerencsére még mielőtt telefonáltam volna, megbeszéltem Férjjel, és valahogy másképp láttam utána már.

Aztán pár hét alatt (nagyjából) rendbe jött minden. Az eleje nehéz, ez van, fel a fejjel.

2022. dec. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz anya!!! Most tanuljátok egymást!!! Tudod ki a rossz anya? Aki elhagyja a gyermekét. Te gondoskodsz Róla, Vele vagy, ellátod! És tudod mi az igazság? Ennek a pici, magatehetetlen lénynek Te vagy a világ közepe, senki nincs, aki Számára fontosabb lenne. Soha, semmilyen körülmények között nem fogja olyan jól érezni Magát, mint a karjaidban.

Ha sírsz, Őt az sem zavarja, Te vagy Neki mindenség!


Fel a fejjel, ez az állapot nem végleges, túl lesztek rajta, csak ne hagyd el Magad...és ha úgy érzed nem megy egyedül, kérd szakember segítségét! Ez nem szégyen!!!

2022. dec. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ös nagyon szépen leírta. Ezen a szülés után mindenki átmegy, csak van aki mélyebben, van aki nem. Ha már ez felütötte a fejét, hogy jó anya vagy-e, gondoskodsz róla, akkor hidd el ennél jobb nem lehetsz. Hidd el, aki azt hiszi magáról, hogy mindent jól csinál, na ő az aki nem tökéletes, te pedig, aki megkérdőjelez mindent, hidd el, hogy jó anya vagy. Már csak egy picit is ha átfut az agyadon több opció és megoldás x dologra, már ebből is látszik, hogy töröd magadat, hogy a baba jól érezze magát. A sírás meg nem szégyen, inkább add át magad az érzelmeidnek és könnyebbülj meg! A gyerek is érezheti a frusztrációt, de ilyen kicsiként még nem úgy fogja fel, maximum rád hangolódik ès ő is nyűgösebb lesz, de ennyi. Ettől még nem vagy rossz anya, ember vagy, normális érzelmekkel. Inkább az lenne a gond,ha semmi kifejezőeszközöd nem lenne és elfojtanád, azzal ártanál igazán magadnak!
2022. dec. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%

Ahelyett, hogy élveznéd ezt az időszakot, hogy rácsodalkoznal munden mimikajara, mozdulatara, babusgatnad, puszilgatnad, simogatnad, magadon altatnad, szoptatnad stb, ilyen hulyesegekkel foglalkozol.

Magadtól elveszed ezt az időt, a baba ezt tapasztalja élete első heteiben, a csaladod meg segít de ez se elég, kikeszulnek. Ne csináld ezt. Minek ez a felesleges stressz, éld már meg a napokat. Amúgy lehet nem kéne hogy körül ugraljanak, hanem kicsit magadra legyél utalva. Talán akkor lenne onbizalmad és sikerelmenyed.

2022. dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%

Ja persze, az a jó anya akik nem tudja eldonteni magáról, folyton megkerdojelez mindent, egész nap sír és azon kívül, hogy ellatja nincs semmi. Ellatni barki eltudja, de anyai érzése csak egy embernek van.

Aki pedig kiismeri a gyerekét, reagál a jelzéseire, ő is boldog, baba is és ezt harmonikusan ki is tudja jelenteni, hogy jó anya, az nem az. Ezt w logikát 🤣

2022. dec. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

8-as, te valamit nagyon félreértettél. Nem azt írtam, hogy aki harmóniában elvan a gyerekkel az rossz anya, hanem vannak a “tökéletes, ki ha nem én” anyukák, akik mindent jobban tudnak.. ennek ezer oldala van, mit kell kötekedni? Attól még, hogy a kérdező most így érzi magát szülés után x időre, mert fenekestől felfordult az élete, ezért miért is kellene bántani? Attól még nem életképtelen, mert ha az lenne, már valószínű a gyerek nem lenne nála! PONT! Undorító egy pöchendi hozzáállásod van. Valószínű te az általam fentebb említett rétegbe tartozol. Menj, inkább igyál meg egy tojáslikőrt a karácsonyfa alatt, aztán gondolkozz el azon, minek is rúgsz még egyet a kérdezőbe ok nélkül, úgy hogy semmi rosszat nem tesz,illetve nem is tűnik rossz anyának/embernek..


#6

2022. dec. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tuti a hormonok zavarnak be ennyire, adj magadnak időt míg bele jössz, összeszoktok.
2022. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!