Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerek mellett tv?

Gyerek mellett tv?

Figyelt kérdés

5 hónapos babával sokat tartózkodunk napközben a nappaliban, ahol halkan, de szól a tv (nem mese csatornán). Gyerek konkrétan le se tojja, max a reklámra pillanat oda de az is csak pár mp.. szépen játszik, nagyon sokat foglalkozok vele, jól is fejlődik. 3 hónaposan már hasrafordult (voltunk dévényesnél semmi baja, erős baba) most már vissza is tud fordulni hátra. Mindig ottvan ahol én is. Egyáltalán nem arról van szó h beültetem a tv elé és nézze. De az apjának ez sem tetszik. Lassan napi vitatéma, ő be se kapcsolná, de én utálom a full csöndet és nem akartam h napközben is csak síri csendben tudjon aludni a baba, sikerült is, mert konkrétan arra se kel fel ha a postás ráfekszik a csengőre. Én úgy gondolom h nem kellene annyira tiltani, tudom h nagyon sok káros hatása van a későbbiekben, de mivel nem arról van szó h ott ül előtte és csak bàmulja nem érzem akkora gondnak. Tartok tőle h ha most elkezdjük tiltani akkor ha nagyobb lesz sokkal jobban ráfog tapadni, mert új lesz neki. Így viszont természetes lesz neki.


Nektek mi a véleményetek erről a helyzetről?


2022. dec. 27. 07:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
58%
Ha csak az a bajod, hogy csend van, akkor kapcsold be a rádiót, vagy rakj háttérzenét. Egyetértek a férjeddel, nem tesz jót neki (sztem senkinek), ha folyamatosan megy a tévé.
2022. dec. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
44%

Egyetértek a gyerek apjával. 2 éves koráig nem ment egyetlen egyszer sem a tv abban a szobában ahol a gyerek volt. Teljesen felesleges és zavaró hangforrás, az idegrendszere fejlődjön csak rendesen. Elvonja a tv a figyelmét a jatékról amibe belemerül, megzavarja, meg amúgy se szokja meg hogy mindig van valami hattérzaj, villogás. Ugyanígy egyetlen elemes, zenélő, hangot adó villogó jatéka sem volt, telefonon sem videozott, teljesen felesleges túlstimulálni.

Nem voltunk csendben, egész nap beszéltem hozzá ha otthon voltunk, tettem vettem. Atomot lehetet volna robbantani mellette ha alszik. Tv függő sem lett, most 3 éves és naponta max 30 perc meseidő van, többet nem is igényel. Okos, nyugodt gyerek.

2022. dec. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a férjed nem tudja átérezni, milyen hónapokon keresztül egyedül otthon lenni úgy, hogy csönd van.

Ebbe azért sok kisgyerekes belekettyózik ám, elszigetelődnek, nem éri őket semmilyen (felnőtt) inger. De hát az nem számít.

Igen, vannak lehetőségek ki lehet mozdulni meg babamamaklub stb., a tv meg a legkönnyebb megoldás.

De azért nem lesz semmi baja a gyereknek tőle valójában...

2022. dec. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%

Semmi baja nem lesz ha szól a tévé!

Én nem szeretem a rádiót sem a zenét. Imádok sorozatozni szóval az ment a tévében de a babát nem érdekelte. Most 5 évesen, okos ügyes semmi baja nincs.

2022. dec. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem se lesz tőle baja.
2022. dec. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
56%
A tv helyett Bluetooth-os hangszóróról szólt Spotify. Az se egész nap. És nem, 5 hónaposan valóban nem nézi, de hidd el 2 évesen már igen. Plusz már a nulladik pillanatban rossz szokást alakítasz ki. És ahogy írták, feleslegesen terheled az idegrendszerét, miközben fejlődik.
2022. dec. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
67%
bocs, de ez nem "szerintem" kérdése... szakemberek milliószor leírták már, mi a gond ezzel. lehet itt kifogást meg önigazolást keresni, de bizonyítottan káros hatása van, óriási mázli, ha nem okoz gondot alvásban, idegrendszeri fejlődésben, beszédfejlődésben. MINDEN szakember egyetért (védőnő, gyerekorvos, gyerekpszichológus, fejlődésneurológus, fejlesztő pedagógusok, stb.). attól, hogy itt azt mondják neked laikus anyukák, hogy ez oké, még nem lesz az.
2022. dec. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%
Meg a gond nem olyan, ami egyből szembetűnő lenne. Sőt sokan bizonyos problémákat nem is kötnek össze vele. Az meg elég gáz ha egy 5 évesnek szembetűnő baja van.
2022. dec. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
39%
A mi generációnk is gyakorlatilag tévén nőtt fel. És akkor nem volt ez sok negatívum róla, senki nem mondta, hogy ez milyen káros, még ha az is volt. Egy 5 hónapos még nem fogja nézni, később ez meg elkerülhetetlen lesz. Ahány anyukával beszéltem, mindegyik azt mondta, hogy kb 1,5 éves kortól (vagy korábban) bekapcsolja néha neki a youtube-on a mesét, mert csak így tudja végezni a házimunkát. Én inkább zenét hallgattam vagy gyerek zene mert háttérben, de persze nem egész nap. Én nem szeretem a tévét, nincs is előfizetésünk csatornákra, de olyan korban élünk, ahol a tévé, a számítógép és más kütyük teljesen normálisak. Sajnos vagy nem sajnos ez van. Lehet barlangban is élni ezek nélkül, de meg is lehet tanulni úgy használni, hogy jó legyen mindenkinek.
2022. dec. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
67%

Ez egy rossz szokás a részedről, amivel kezdened kell valamit.

Semmi értelme halkan szólnia a tévének. Gondolom, úgy te sem nézed. Az áramot is pazarolja.

A csend jó dolog. Meg lehet szokni.

Gondolom, téged tévére altattak a szüleid.

Ne a gyerekkel takarózz, hogy árt neki majd a tiltás. Itt arról van szó, hogy te nem akarsz lemondani erről a tök értelmetlen szokásodról.

Nálunk is van tévé a hálóban, ami nálunk egyben a nappali is, nem szól a tévé, csak ha nézi valaki. Ha nem, azonnal kikapcsolom.

2022. dec. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!