Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Repülés babával, vagy 10 órás...

Repülés babával, vagy 10 órás autóút? Melyik lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kedves anyukák!


A babánk 3 hónapos lesz, mikor az első nagyobb lélegzetvételű utunkra mennénk vele.

Autóval, háztól házig 830 km, útközben azért megállnánk párszor biztosan (enni, mosdó- cigiszünet stb). Így kb. 10 óra lenne autóval odaérni.


A másik opció az lenne, hogy egy közeli nagyvárosig repülővel mennénk, ott pedig autót bérlünk és úgy közlekedünk. A repülő út kicsivel több, mint egy óra, majd onnan autóval még 3.


Férjem arra szavaz, hogy autózzunk, kényelmesebb, pakolásnál sem kell figyelni annyira, időponthoz sem vagyunk kötve sehol.

Én viszont inkább repülővel + onnan bérelt autóval mennék, mert 10 órát nem tudom, hogy bírnánk utazással...



2023. jan. 2. 17:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
25%
Gondolva a repülő utasaira, autó
2023. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
79%

10!


A vonatba?

2023. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Igazából a környezetvédelmi szempontok ilyen esetben az utolsó helyen állnak nálam... Tudom, go green és társai, de a saját kényelmünket helyezzük inkább előbbre, nem azt, hogy környezetvédelmi szempontból melyik a jobb.


Karácsony előtt voltunk Londonban repülővel, azt az utat mindkétszer végigaludta a lányunk, bár alapból sem egy sírós baba.

2023. jan. 2. 18:03
 14/34 anonim ***** válasza:
14%
Nem, a kocsiba
2023. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

14!


Tökmindegy, hiszen a kommentem annak a valaszadonak szólt, aki szerint a vonat olcsóbb, mint a repülés.

2023. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Ünnepek ès iskolaszünet körül fent vannak a repülőjegyàrak, ilyenkor a vonat olcsòbb lehet.
2023. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
8%
Hát én Amszterdam-Budapest járatot néztem tavaly nyáron, 600 euro lett volna egy jegy, egy irányba. 2 főre oda vissza az 2400. A repulojegy nem volt összesen 600 ugyanerre az útvonalra, két személyre és nem fapadossal utaztunk.
2023. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, csak segítőszándékú a kérdés. Neked kényelmesebb lenne csomagokat 3x ki-bepakolni, babával idővel menni, kapuról kapura járkálni majd leszálláskor csomagot várni és autót bérelni? Hogy aztán még utazzatok abban is. Mert ha igen és ha a férjed támogat, akkor csináljátok...


A másik opció 830 km a ti saját tempótokban, akkor szálltok ki amikor akartok, akkor indultok amikor akartok, otthon beszálltok, ha megérkeztek kiszálltok és kész. Nem is te vezetsz, ahogy kiveszem a kérdésből.


Arról nem beszélve, ki tudja mikor éhezik meg a baba stb. Ha annyira jó alvó, hogy a repülőtéren és a repülőn meg később a 3 órás autóúton jól alszik akkor őszintén kétlem, hogy a 10 órás autós utazásnál gond lenne.

2023. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Nekem igen, mert legalább nem "egy helyben vagyunk", nem csak a monoton utazás van az autópályákon, autóutakon. Szeretek vezetni, autózni, de körülbelül 2 órát maximum, utána unom és nyűgös leszek. Amíg nem volt babánk, az ilyen hosszabb utakat úgy bírtam ki, hogy mielőtt elindultunk/felszálltunk, bevettem egy altatót, felraktam a szemmaszkomat és mikor odaértünk/leszálltunk, felébresztettek.
2023. jan. 2. 18:28
 20/34 anonim ***** válasza:
70%

A bérelt autóba honnan lesz gyerekülésetek? (Persze ha lehet azt is bérelni, vagy vihetitek a repülőn, akkor oké, annyira nem ismerem a lehetőségeket.)


Amúgy nekem gyerekem van, ezért fontosak számomra a környezetvédelmi szempontok. Mindenképpen vonattal mennék. Ha ésszel veszi az ember a jegyet, utánanéz mert nem mindegy hol veszed, olcsón ki lehet jönni. És az én gyerekem sokkal jobban bírja a vonatozást kicsi kora óta, mint mondjuk az autózást.

2023. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!