Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Repülés babával, vagy 10 órás...

Repülés babával, vagy 10 órás autóút? Melyik lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kedves anyukák!


A babánk 3 hónapos lesz, mikor az első nagyobb lélegzetvételű utunkra mennénk vele.

Autóval, háztól házig 830 km, útközben azért megállnánk párszor biztosan (enni, mosdó- cigiszünet stb). Így kb. 10 óra lenne autóval odaérni.


A másik opció az lenne, hogy egy közeli nagyvárosig repülővel mennénk, ott pedig autót bérlünk és úgy közlekedünk. A repülő út kicsivel több, mint egy óra, majd onnan autóval még 3.


Férjem arra szavaz, hogy autózzunk, kényelmesebb, pakolásnál sem kell figyelni annyira, időponthoz sem vagyunk kötve sehol.

Én viszont inkább repülővel + onnan bérelt autóval mennék, mert 10 órát nem tudom, hogy bírnánk utazással...



2023. jan. 2. 17:24
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Nem fogunk vonatozni, azt nem is vettük az opciók közé.


Lehet kérni ülést is ilyen helyeken, igen.

2023. jan. 2. 18:32
 22/34 anonim ***** válasza:
33%
És feltétlenül muszáj mindenhova nyaggatni azt a szerencsétlen gyereket vírusszenzonban? Ennyire unatkoztok otthon?
2023. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én nem értem most ezt a nagy problémát… azt írod, hogy karácsony előtt voltatok már Londonban repülővel. Ha Mo.-n éltek, az az út biztos, hogy több volt, mint egy óra. Illetve a lányotok is lényegesen fiatalabb volt.

Akkor most mi a probléma a repüléssel, hisz azt írod kevesebb, mint egy óra. Autóval amúgy szerintem kényelmesebb lenne.

2023. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Nem muszáj, gondoltuk, hogy itthon marad és majd vigyáz ő a kutyusainkra, eteti őket, de bárhogy tanítjuk, még mindig nem tudja, hogyan kell az etetőjükről levenni a tetőt...



Londonba 2 éjszakára mentünk, viszonylag kevés holmival (már amennyire ez egy babával megoldható). Most pedig 7 éjszakára megyünk és síelni. Így lényegesen több a holmink, valamint nem is annyi az utazás, hogy itt felszállunk, ott pedig le és már ott vagyunk, hanem Münchenből még várna ránk egy 3 órás autóút.

2023. jan. 2. 18:50
 25/34 anonim ***** válasza:
68%
kérdező, én úgy gondoltam hogy esetleg pár hónapig maradhatnátok ti is a feneketeken. Bár nekem mindegy, bár barátnőm 2 hónaposa tegnap került intenzívre RSV fertőzés miatt, ami jelenleg épp járványként tombol
2023. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy értetted, viszont nem ezzel kapcsolatban kértem tanácsot. :)
2023. jan. 2. 18:54
 27/34 anonim ***** válasza:
74%
Üdülgetni biztosan nem vinném a 3 honapost. Azt hittem valami épeszűbb okotok van rá, mint a síelés. Mivel neki úgyis csak egy oda-vissza cibálás az egész nyaralásotok tök mindegy hogyan viszed oda, nem az ő érdekeit nézitek, semmi szüksége erre egy 3 hónapos gyereknek.
2023. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Szupi, még szerencse, hogy mi megyünk és nem ti.
2023. jan. 2. 19:08
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek gerince miatt a repülő lenne ideális, de nem tudom, hogy hogyan oldjátok meg a sícuccokat.


Nem megy esetleg több család, akik közül valakihez beférnek legalább a sícuccok?


Ha nincs, akkor én autóznék, mert a repülés tényleg nagyon macerás, de nem ismerem, hogy mennyire vagy hisztis autózáskor, ha napokig ki vagy miatta, akkor a repülő jobb.


Az is egy opció esetleg, hogy te repülsz a gyerekkel, este Münchenben alszotok, a férjed meg viszi a sícuccot a kocsiban, és onnan együtt mentek tovább.


Amúgy, ha más is síelni akar menni ilyen kis gyerekkel, javaslom a közelebbi uticélokat, gondolom a kérdezőnek már mindegy, mert megvan a szállás.

2023. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
26%
3 hónapos gyerekkel egyedül repültem Olaszországba. 1,5 óra volt, végigaludta az utat, minden rendben volt. Utána még 2 órát autóztunk, már rokonokkal. Babás időszakom legjobb 1 hónapja volt. Mi mondjuk azóta is imádunk utazni, túrázni, jönni-menni. Jelenleg egy másik kontinensen élünk, a lányom 3 nyelvű és már több országban élt. És én őszintén bevallom, hogy azért mert gyerekem lett, még nem szerettem otthon ülni.
2023. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!