Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám hangos hörgő hagot ad...

A babám hangos hörgő hagot ad ki, de nem váladékozik az orrocskája! Meg nem zavarja! Mi lehet ez? Védőnő szerint majd kinövi! A dokinéni szerint hörghurut! Mit csináljak! Van ilyen kismami akinek a babója ezt csinálja?

Figyelt kérdés
2008. dec. 26. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez normális. Én is megijedtem az elején, olyan volt mint egy vadkan amikor szürcsögött. A babák gyakran szürcsögnek és tüsszögnek, köhögnek mert rövig még a garat.. valami ilyesmivel magyarázta a dokink.

Szóval ne aggódj, nem beteg!

2008. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát köszike nagyon a válaszodat!!

de a dokinéni szerint meg hörgurutunk van!

És Cedaxot irt fel!!

Istenem remélem nem ártok a babámnak!!

Antibiotikummal kezelem!!

na szépe egészséges babának adok gyóhyszert!!

Ur isten na abba is hagyom nincs több gyógyszer!!

Köszönöm még egyszer a válaszodat ,megnyugtattál!!

Neked jobban hiszek!!

2008. dec. 26. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős most a babád és mióta hallod ezt a hangot? Nálunk is volt hasonló azért kérdezem.
2008. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nállunk is hörög néha a kicsi, 8,5hós. most volt torokgyulladása, de előtte is csinálta. főleg akkor mikor valamit nagyon dolgozott. ha olyankor hörög mikor valamit el akar érni, vagy valamire nagyon koncentrál akkor szerintem nincs jelentősége. de ha nyugiban is ezt csinálja akkor kell szerintem aggódni. egyébként mi a torokgyulladásra kaptunk Cedax-ot. szedtük egy hétig köptetővel együtt. mire abbahagytuk kb 1nap mulva jobban köhögött. másikfajta köptető - ekkorra már ha gyógyszert vettünk be tiltakozott és ilyenkor minden kijött belőle. mindezek után jött a hasmenés, mert a gyulladáscsökkentőktöl mehet a babák hasa.

ugyhogy ha tényleg nincs semmi baja akkor nem adnák neki antibiotikumot. de én mindenképpen elvinném egy másik dokihoz. reméelm tudtam segíteni. nem megilyeszteni akarlak, csak segíteni.

2008. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászólónak írom ,igen csak akkor mikor valamin dolgozik ,vagyis pörög ,meg hangosan gőgicsél!!

ha alszik ninc ez a hörgés!!!

Nagyon köszike a válaszodat!! Megnyugtattál!!

2008. dec. 27. 19:06
 6/9 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólónak írom ,a doktornő antibiotikumot adott rá meg még más szirupot köptetőket!!

én csak az antibiotikumot adtam neki 5 napig nos ugyan ugy hörög !!!

de mondom csak akkor ha pörög meg evés után ,meg néha nappal is halom!!

De nem nyűgös meg nem lázas!!

annyira idegesk vok e miatt!!

Holnap kéne visszamenni a dokinénihez de nem megyünk mert felír baromságokat és nem adom be neki mert nincs baja szerintem!!

meg egyszerüen nem indokolt a gyógyszer amit adott!

szerintem!!

de köszike nagyon a választ

2008. dec. 30. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Azért kérdeztem, hogy mennyi idős a babád mert mint írtam nálunk is hasonló tünetek voltak. Mi is nagyon megijedtünk és hogy a dolog végére járjunk egy gyermekgégészhez vittük el aki megmondta, hogy ez egy úgy nevezett veleszületett gégeporc gyengeség amit ki fog nőni kb másfél éves korára. Nem biztos hogy nálatok is ez van, de azért írtam le mert szerintem ha nagyon aggódsz akkor vigyed el egy gégészhez, ő majd megmondja hogy mi is az oka ennek a hörgő hangnak.
2008. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én az első író vagyok..

Nagyon gyógyszerellenes vagyok ezért is paráztam h már 1 hetesen beteg a gyerekem, Úr Isten! De szerencsére a mi dokink sem szereti az antibiotikumot nyakrafőre pláne h említettem neki h utálom ezeket.

Megviszgálta és elmagyarázta h ez normális.

Szerintem vidd el másik dokihoz is a gyereket mielőtt teletömnád feleslegesen gyógyszerekkel. Sajnos nem tudni melyik doki miylenm eredménnyel vizsgázott az orvosin..

Több szem többet lát és jobban megnyugtatnak.

Ha pedig tényleg beteg akkor tényleg ki kell kezelni.

2009. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszike a válaszokat
2009. jan. 2. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!