Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3 hetes babám szeme begyulla...

A 3 hetes babám szeme begyulladt és váladékozik. Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A kamillatea a legjobb ilyenkor, de szerintem inkább mutatsd meg a gyerekorvosnak!
2011. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kamilla tényleg jó, de csak hidegen, és lássa orvos, mert lehet akár kötőhártyagyulladás is, azt meg kezelni kell.
2011. júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én inkább a forralt és lehűtött vizet ajánlanám, mert a kamillára allergiás is lehet!

Gyerekorvosnak mutasd meg, ír szemcseppet!

2011. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia az nem lehet hogy nincs megnyilva a konnycsatornaja? Nalunk is ez volt, allandoan torolni kelett es csepegtetni meg maszirozni a szemesarkat.

Mindig kintrol befele torold, forralt lehutott vizzel, a kamilla nem mindenkinek valik be.

2011. júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Piros is vagy "csak" váladékozik! Ha piros akkor nem hiszem, hogy a tiszta víz elég rá (az a gyulladást nem csökkenti). Én megmutatnám orvosnak, még nagyon pici az otthoni kísérletezéshez!
2011. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekünk szemmcseppet írtak fel!
2011. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, és ír fel szemcseppet. Mi is így voltunk pár hete az 5 hetes babámmal. Addig nem tegyél rá semmit "házilag", amí nem látja az orvos.
2011. júl. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Gyermekorvosnak mutasd meg.Az én gyerekdokim azt mondta,hogy a kamillát ne használjuk,mert az szárít,és még allergiás is lehet rá a baba.Szemcseppet írt ki,és forralt,lehűtőt vízzel törölgessem neki.Miután ez nem használt,kaptunk beutalót a Heim Pálba(szemészetre)és ott könnycsatorna átmosást végeztek.Azóta(lekopogom)semmi gond nincs a szemével.

2011. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én kisfiamnak heteken át a szemcsepp ellenére is ilyen volt a szeme, akkor valaki azt tanácsolta, hogy cseppentsek bele anyatejet. Először kiröhögtem, de aztán amikor nem múlt el, úgy voltam vele, hogy egye fene, kipróbálom. Magam sem akartam elhinni, amikor elmúlt tőle. Persze idő kellett neki, de már 1-2 nap múlva jelentős javulás volt. De ha nagyon piros neki, akkor mutasd meg dokinak, mert a fentebb említett könnycsatorna probléma is lehet ludas, arra meg kicsit masszírozgatni kell a szeme sarkában, hogy megnyíljon.
2011. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!