Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nehéz eset volt az...

Akinek nehéz eset volt az első gyerek (nem alvás, nyügösség, hisztik, örökmozgó, órákon át tartó altatások, kevés segítség mellette stb.) mikor érezte úgy, hogy szeretne még egy babát (ha érezte egyáltalán? :D )

Figyelt kérdés
Egy éves múlt a gyermekem. Úgy terveztem mire kettő lesz jön a tesó, de most abban sem vagyok biztos, hogy valaha szeretnék még egyet. Nagyon szép, okos, értelmes, egészséges baba csak nem egyszerű eset az eleje óta rossz alvó, nyűgös, most már átváltott akaratos hisztisbe és a kevés alvás mellett lévő kevés energiám 100% igénybe veszi. Sok ismerősöm dolgozik gyerek mellett már otthonról én meg vagy vele foglalkozom vagy ha alszik egy órát főzök, takarítok, ügyeket intézek, és ennyi egy nap... olyan szarnak érzem magam emiatt másokhoz képest...mindig is két gyereket képzeltem el, úgy gondoltam 2 év lesz kb köztünk, de most már tudom,hogy ez kizárt jelenleg se egy terhességhez se még egy gyerekhez nem lenne energiám. El fog múlni vajon ez az érzés valamikor? Megosztanátok velem tapasztalatokat? Természetesen imádom gyerekem és vele lenni is imádok csak nem érzem azt hogy még egyre lenne mellette energiám. Abban reménykedem, hogy ha oviba megy könnyebb lesz picit de nem tudom.

2023. jan. 9. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Dettó csak most hogy megvolt az alvás tréning igy kicsit jobb. Elhatároztam addig nem jön kisteso amíg ő oviba nem megy.
2023. jan. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Neked volt alvás tréning vagy a babának? Mesélnél róla kicsit, hasznos volt-e vagy milyen? Nálunk a baba már egészen jól alszik nekem lett durva alvászavarom mellette sajna ami már több mint fél éve tart :(.
2023. jan. 9. 10:44
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy terveztem, hogy nem megyek vissza dolgozni, jöhet a második mihamarabb mivel túl fiatal sem vagyok (34).

Aztán megszületett a kislányunk, első fél év még egész tűrhető volt, de ahogy betöltötte az 1-t már tudtam, hogy ha csak véletlenül nem csúszik be, biztos nem lesz még egy gyerekünk. Az oka pontosan az amiket leírtál.

2023. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Mi úgy gondoltuk megvárjuk míg végre nem kel 4-5 alkalommal éjszaka és majd akkor vágunk bele. Ez még mindig nem jött el, pedig már 3 éves elmúlt, úgyhogy most úgy döntöttünk nem várunk többet, lesz ami lesz… Még csak 15 hetes vagyok, úgyhogy majd meglátjuk egyáltalán hogy alakul a terhesség, eddig az is elég döcögős… Csak abban reménykedem, hogy kétszer nem csap ugyanoda a villám és ő majd mormota lesz. :D
2023. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Babának volt alvás tréning,én füldugót használok és igyekszem kikapcsolni az agyam😅
2023. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy ezt a technikát alkalmaztam, azóta ritkán kel. Én nem emelem ki az ágyból, hanem simogatom,másnak a suttogás vált be,babája válogatja. 1 hét kemény munka után átalussza az éjszakát.

[link]

2023. jan. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Én 3 évet szeretnék köztük most még csak 10 hónapos.. egyszerűen annyira több emberes hogy számomra hihetetlen mikor valaki kiskorkülönbséggel vállal gyereket. És lehet jönni itt az okosoknak, hogy de én szúrtam el, nem. Az elején 4 hónapig nem alutdtam 40 percnél többet mondván de kell a kiságy… aha hát nem, nem kell. Még most is kel, ha egy éjszaka csak kétszer az már jó. Én sose tudtam magamra kötni kicsi vagyok rövid karokkal és tök balesetveszélyes ebbe a kombóban. Igy csak akkor tudok háztartással haladni, ha a férjem itthon van. Kivéve a mosás mert azt nem gond, ha szétpakolja közben Illetve 26x is félbe tudom hagyni. Utálja a babakocsit, 30 percet visel autóba maximum. Szóval mindenből kijutott. Remélem, ha kettő körül lesz akkor már lesz egy kis türelme én már 10 perceknek is örülnék. Mivel nappal is csak akkor alszik eleget, ha vele maradok, akkor sem tudok nagyon haladni semmivel. És igazából a leginkább attól tartok, hogy a második is ilyen lesz mert akkor sehogy sem tudok ketté szakadni.
2023. jan. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor 4 éves lett. 2 éves volt mikor visszamentem dolgozni ő pedig közösségbe. Ennyi idő kellett h megint vágyakozzak egy baba után
2023. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8 evet vartunk a tesóra,addig nem akartam masik gyereket...most a kicsi 9 honapos,de most tuti biztos vagyok benne,hogy nem lesz harmadik...
2023. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekem 1 és 1,5 éves kora között én is ezt éreztem, ettől függetlenül bevállaltuk a második babát :D


Mi alapvetően azt terveztük, hogy legyen köztük kb. 2 év, már csak azért is, mert nemigen tudok visszamenni dolgozni a munkahelyemre, de ha nincs munkám, bölcsibe nem is vennék fel a gyereket, hogy munkát tudjak keresni, akkor ott megint várni, már én is 30 múltam, stb..... Szóval, az volt a terv, hogy "letudjuk" egymás után a kettőt, akkor járnak a támogatások és elég lesz egyszer új munkát keresni gyerekekkel, amúgy jó csedet-gyedet kapok most, legalább van nekem is fix bevételem x ideig.


Na most, ettől függetlenül, mint írtam, az én gyerekem is elég nehéz eset volt ennyi idősen, éjszaka kelt többször, igazi örökmozgó, semmit nem lehetett pihenni mellett, és 13-14 hónapos kora körül rákezdett az állandó hisztire, nyűgösségre, semmi nem volt jó neki.


Komolyan, azt éreztem abban a félévben, hogy ha nem tartanék az, anyagiaktól, illetve, hogy túl későn tudok majd 2.-at vállalni, ha most nem, biztos nem próbálkoztunk volna a kistesóval.


De jött hamar :D Viszont azóta rengeteget alakult a helyzet, az a fél év valami pokol volt sokszor, de most lassan két éves a fiam (akkor fog születni a tesója is), és már ezerszer kezelhetőbb, nem hisztizik annyit, elvan magának is, ahogy egyre értelmesebb, úgy könnyebb vele. Vannak nehéz napok így is, de nem olyan vészes, mint 1,5 éves kora előtt volt, így most azt mondom, nem is kellett volna várni.


Persze, az ember nem tudhatja előre, milyen lesz a gyereke fél év múlva.

2023. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!