Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőket vinni kell hallasv...

Csecsemőket vinni kell hallasvizsgalatra?10 hetes a babám,de erről én nem tudok.Szuletesekor a kórházban volt hallasvizsgalat.

Figyelt kérdés
2023. jan. 10. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha a születése utáni vizsgálat rendben volt, nem kell vinni. Ha nem tudták jól elvégezni (mondjuk magzatvíz volt a fülében), akkor meg kell ismételni.
2023. jan. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk rendben volt a kórházi, ennek ellenére nálunk vinni kell 3 és 6 hónapos korában.
2023. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kellett, mert az egyik füléből nem tisztult még ki a magzatvíz, ezért 1 hónappal később vinni kellett. Normál esetben nem kell
2023. jan. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk úgy van hogy a szülés után a kórházi zárójelentésre már ráírják a csípő és hallásvizsgálat időpontját.

Mivel én másik városban szültem így nem tudtam erről, csak véletlenül megemlítette a védőnő, így jöttem rá és kértem külön. A hallásvizsgálat eredményén rajta van hogy 6 hónaposan újra kell.

2023. jan. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért lett lepontozva a 4.válaszoló. Nálunk is pont így van.
2023. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
3 és 6 hónaposan akkor is kellett vinnem mindkét gyereket, amikor születésüknél rendben volt.
2023. jan. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagy csak nem akarták megmondani, nehogy megijedj. Minket veseszonóra küldtek el 6 hónaposan, azt mondták, ez rutin, mindenki megy. Aztán kérdezgettem, és kiderült, hogy nem mindenki. 🤷 A féléves kontrollon viszont minden rendben volt, így többet nem kellett menni. Lehet születés után láttak valamit, amit aztán kinőtt, és ijesztgetni nem akartak.
2023. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, biztos nem. Nálunk mindenki megy. Van a kórháznak csoportja, ahol az ott szült/szülő nők vannak. És ott is mindenki írja, hogy menni kell. Nem tudom, miért nem lehet elhinni, hogy van, ahol rutinból küldenek hallásvizsgálatra, nem pedig azért, mert baj van.
2023. jan. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha nagy baj lenne, akkor biztos tisztáznák az ügyet. Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy olyan esetben "füllentenek" csak, mikor szinte biztosak benne, hogy ez a kontroll vizsgálaton rendben lesz.
2023. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk születés után a kórházban van hallásvizsgálat csak akkor kell menni 1 hónap múlva ha valami nem volt rendben. A kisebb lányomat vissza kellett vinni mert valószínűleg magzatvíz volt még a fülében de utána rendben volt.

A csípővizsgálatot a gyerekorvos végzi, Ő küld tovább ha gond van. Ez a Kecskeméti megyei kórházban volt 2 és 9 éve.

2023. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!