Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vegyek a születendő...

Mit vegyek a születendő babának a nagynéniként? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szándékosan nem írok baba nemet, mert semleges dolgot szeretnék.

Az anyuka és apuka részéről is erős a családi támogatás, anyagilag is. Szóval ténylegesen babaholmikra nincs szükségük, mert mindent megkapnak a nagyszülőktől, és ők sem állnak túl rosszul.


Én is elég jól keresek, de nem akarom hogy a pénzről szóljon a családban az első baba születése.


Nekem hordozókendő jutott eszembe, esetleg mosipelus csomag vagy ilyen lenyomat készítő a baba tenyeréről. Nektek van még esetleg ötletetek? Vagy akár kifejezetten szülőként, aminek örültetek volna és ilyen nem hétköznapi dolog, amit egyébként is megkaptok vagy megvesztek?


2023. jan. 10. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A hordozókendő/mosipelus csomag nem lenne rossz ötlet, de tudni kellene, hogy egyáltalán szeretnék-e hordozni, illetve mosipelust használni. A lenyomat készítő aranyos ötlet. Mi is most várjuk a babát, megvan már neki minden, de ennek én is örülnék. Esetleg egy babanapló, ami több évet ölel fel.
2023. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
A babanapló jó ötlet. Én is azt kértem a tesómtól (mivel megkérdezte, minek örülnék), igaz, mégsem kaptuk meg, szóval most magamnak kell megvenni.
2023. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Első kettőt tényleg ki kéne deríteni, nekem nem lenne az az isten, hogy mossam a pelenkát a kb soha nem alvó gyerekem mellett. Hordozni viszont nagyon szeretek, nekünk a csatos vált be, de ezt sem szereti mindenki, még a mei tai is jó volt, de a sima kendővel nem tudtam megbarátkozni.

Viszont itt a 3 felsorolt tétel közt baromi nagy árkülönbségek vannak, egy lábnyomat készítő kb 1500 ft, egy csatos hordozó 40.000 (ami nekem van) egy mosható pelenka csomag meg 100 ezer felett.

Esetleg a sima lenyomat mellé egy gipsz kéz-lábszobor készítő?

2023. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, mi van már, mi nincs. Kismamaként mondom hogy nehéz mosolyogni a 4.rácsvédő garnitúrához...


A mosipelus meg nagyon egyéni, hogy akarja e azt használni.


Tenyérlenyomat készítőt mi kaptunk a mostmár nagylányom születésekor, tök vacak volt, semmit se lehetett csinálni belőle-pedig a Brendonban vették, amiről azt gondolta volna az ember hogy jó.

2023. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

"Kismamaként mondom hogy nehéz mosolyogni a 4.rácsvédő garnitúrához.."


Megértelek, hogy ez már a minek kategória, de amúgy kicsit irigyellek, mert mi szó szerint semmit nem kaptunk senkitől. 🤷‍♀️ Még egy árva használt bodyt sem ajánlott fel senki.

2023. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább utalványban gondolkodj. Akkor azt vesznek, ami még nincs, vagy szükség van rá.

Hordozó helyett hordozási tanácsadóhoz vegyél utalványt akkor próbálhat többféle eszközt, és majd eldönti, mi tetszik neki.

A mosi necces, semmiképp ne adj ilyesmit. Ha nem nyitott rá, még rossz néven is veheti.

2023. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a meglátásokat! Bármilyen más ötletet is nagyon várok, ha van.

Ajándékutalványt azért nem szeretnék, mert tényleg megkapnak kb mindent, szerencsések (vagyunk) családi helyzetből. Nem azért mert sajnálom, hanem mert az anyaginak úgy érzem nincs semmi súlya, értelme az esetükben:)

2023. jan. 10. 22:19
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Pedig főleg ezek a jó megoldások. Utalvány hasznos, főleg a drogériai. A kendő szerintem szuper dolog, de a mosipelussal együtt sajátos dolgok, nem kell mindenkinek. Kérdezd meg a kismamát, mire van szükség.

Nekem egy kicsit furcsa a hozzáállásod. Mit vegyél, de költeni nem akarsz, hogy ne a pénzről szóljon... Egyelőre máshogy nem tudsz törődni a babával. De lehet, azért látom így, mert nekem is sopánkodott rokonom, hogy nincs mit vennie, mert nem kell semmi, közben meg állandóan jöttek az újabb és újabb hiányosságok, amiről ha annyira akart volna, meg is kérdezhetett volna.

2023. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkèppen kèrdezz rà, hogy mit vegyèl. Mindenkinek màsok az igènyei. Aminek az egyik csalàd örül, attól a màsik a falra màszhat.
2023. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Spéci pelenka hátitáska,babafészek,edamo hinta,ikea etetőszék,habtapi szőnyeg,ezek jutottak eszembe.
2023. jan. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!