Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás baba. Mi teendő...

Ekcémás baba. Mi teendő legyek a folytatásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Sajna ekcémás a kisfiam, aki 6 hónapos. Kaptunk rá krémet (szteroidos). Úgy nézem jobb tőle egy picit, puhított rajta, igaz csak egy napja használjuk (1 hétig kell). Viszont terjedt is, mióta felfedeztük...


Kérdésem hozzátok, akik hasonló helyzetben voltak/ vannak: Milyen krémet, fürdetőt ajánlanátok?


Jelenleg Weledát használok, de olyasmire váltanék, ami ekcémás (száraz) bőrre optimális lenne. Tanácsok? Az igazat megvallva én semmivel sem kenegettem őt eddig, csak fürdető+olykor pici babaolajat tettem a vízbe. De eddig nem is volt gondunk a bőrével.


Olvastam épp itt több pozitív véleményt a La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M testápoló balzsamról. Illetve a fürdetője is jó állítólag, de melyik az pontosan?


Köszönöm szépen, ha valaki tud segíteni nekem!



2023. jan. 11. 21:58
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, felhívom. Ráment az ajkára szegénynek.


Oh a széklete: Egy jó ideje, 4 hónapos kora után elkezdett ritkábban lenni, 1 héten maximum 2x.


Reflux: Kicsi korától kezdve bájos bolt a szoptatás, mert nagy a tej leadó reflexem, ömlött a szájába a tej. Fejtem egy ideig, azt mondták később jobb lesz, nagyobb korában kezelni tudja majd. Jobb is lett, de pár napja szoptatás közben, szinte alig kezdjük el, nyomja magát hátrafelé. Büfiztetem, jön is levegő ki. De szerintem míg nem jön ki mind, zavarja. Várok olyankor.

2023. jan. 14. 11:54
 22/22 anonim ***** válasza:
Viszketésre Fenistil cseppeket kaptunk.
2023. jan. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!