Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szingli anyukák ki hogy...

Szingli anyukák ki hogy dolgozta fel, hogy váratlanul terhes lett? Megtartottátok? Készen alltatok erre a feladatra?

Figyelt kérdés

Én megtartottam és egész terhesség alatt álmodoztam, hogy milyen jó lesz nekünk kettesben is és majd mindent megteszek hogy boldoggá tegyem a babám. De amióta megszületett, valahogy mintha semmit nem éreznèk...Nem mondom, hogy nem szeretem, de annyira új minden és úgy érzem ellep az egész és túlnő rajtam a feladat. Mintha semmi nem olyan lenne ahogy elképzeltem. Mintha alkalmatlan lennék az anyaságra.. csomó fura érzésem van. Megkerdojelezem magamban az egészet hogy tényleg akarom e én ezt...stb. Nem csinálnám máshogy, most is megtartanám, csak ne lennének ezek a rossz érzések.

Mintha most realizalodna igazán bennem, hogy az életem totál más lesz mostmár és ez ijesztő. Nem tudom, hogy alkalmas vagyok e arra, hogy mindent megadjak Neki. 😩


2022. ápr. 30. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Ha már szingli anyuka, akkor valószínűleg megtartotta, különben nem volna anyuka...
2022. ápr. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha ez vígasztal, nem szingliként is ugyanígy sokkot kaptam. Pedig tervezett gyerek, vártuk, de erre nem lehet felkészülni, amivel egy gyerek jár. Házas vagyok, de nekem sem lesz már soha ugyanolyan az életem, mint gyerek nélkül.

Kitartás! Le a kalappal, én nagyon tisztellek azért, amiért megtartottad és vállaltad a tetteid következményét egyedül is! Csodálatos nő és anya vagy, természetes, hogy most ki vagy, de majd alakul. Én sem úsztam a rózsaszín ködben az elején, de még most sem mindig, pedig már 2,5 éves. :)

2022. ápr. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez teljesen normális érzés, független a párkapcsolati helyzettől, mindannyiunkon elhatalmasodnak szülés előtt/után a hasonló kételyek. Hetente jönnek ki hasonló ijedt kérdések ezen az oldalon is…
2022. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1 igaz sorry, elég hülyén fogalmaztam
2022. ápr. 30. 19:06
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

A legnagyobb baj, hogy túl idealizáltad magadban a képet, aztán most jön a hideg zuhany. A valóságban gyermeket nevelni nem mindig leányálom rózsazsín vattacukor illatú csillámpóni mint ahogy sokan előre hiszik.

A legstabilabb kapcsolatokat is megtudja ingatni a gyerekvállalás.

Kitartás kívánok, ha nincs mögötted egy család, baromi sokat fogsz szívni.

2022. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 hát pedig nincs család sajnos...
2022. ápr. 30. 22:14
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha valaki nem akar terherbe esni az védekezik, így elég kis számban lesznek varatlanul terhesek.
2022. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Házasságban élek, de ugyanezeken megyek át. Természetesen imádom a kisfiam, aki most 2 hónapos, de sokszor azon kapom magam, hogy elfog a nosztalgia a régi életem után. Át kell állnia az identitásnak az anyaszerepre.
2022. máj. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az is a bajom, hogy nem tudom ezt az egészet úgy megélni ahogy kellene. Hulla fáradt vagyok és úgy érzem úgy tekintek rá néha mint egy elvégzendő feladatra.. Mintha fel sem fognam a szépségèt, csak mint egy robot csinálom a dolgom. Olyan hamar felnő és pár hét/hónap múlva nem ilyen pici és elszalasztottam ezt a babusgatos időt és többet nem jön vissza. Nekem meg ezzel a sivár èletèrzèssel telik az egész. 😩
2022. máj. 1. 09:27
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

“Ahogy kellene”

Miért, hogy kellene? Ki mondta, hogy hogy kell megélni? Engedd el azt az idillt, amit valaki hazudott neked, és jobban leszel.

2022. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!