Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett mivel foglaljátok...

Baba mellett mivel foglaljátok el magatokat, mit csináltok szabadidőtökben?

Figyelt kérdés
Kicsit úgy érzem mostanában, hogy unalmasak lettek a napjaim, szívesen kipróbálnék valami újat, amit lehet akár baba mellett is végezni.
2023. febr. 10. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráérős időmben olvastam, nekem arra van igényem. De nem sok ilyen volt, elég hamar elröppen a babakor, legalábbis az a része, ahol nem kell loholni utána.
2023. febr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, én már nagyon várom, hogy kicsit jobban beinduljon nála a mozgásfejlődés és ne csak babakocsival sétálgassunk, elkezdjen felfedezni.
2023. febr. 10. 10:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt olyan.


Sajnos napközben nem akart aludni.

Babakocsiban ordított…


Így ha véletlenül le tudtam tenni vagy más foglalkozott vele, akkor csináltam a dolgomat.

( végül kellett fejlesztés is neki!)


Amikor jobb lett, már terhes voltam, így azt az odőt alvassal töltöttem.


A 2. Gyerek mellett lett volna időm sok, ő tényleg olyan volt,de akkor már 2-en voltak itthon, egyik sem közösségben

2023. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olvastam, horgoltam, csináltam a házimunkát, sütöttem...
2023. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ő jó alvó szerencsére születése óta, így az éjszakáink alvással telnek. Most költöztettük át a babaszobájába, ez sem okozott gondot nála. Nem egy sírós baba, igazából csak akkor sír, ha éhes és nem kap azonnal enni, de az is inkább nyöszörgéssel kezdődik.

A babakocsit, autózást szereti szerencsére, mind a kettőnél alszik 5 perc alatt. Így a napi két sétánk megvan, most, hogy jobb az idő és nem esik, nagyobb távokra is megyünk.

A háztartást illetően van segítségünk, így azzal nagyon nem kell bajlódnom. Főzni akkor szoktam, ha kedvem van hozzá, heti egyszer-kétszer leginkább. Sütni szeretek, nemrég meg is csináltam két workshopot ezzel kapcsolatban, de időigényesebb dolgokhoz nem mertem még fogni, mert ha pont a közepén ébred a pici, úszna minden. Amíg kisebb volt, kendőben aludt rajtam, úgy könnyebben oldottam ezeket meg, de egy ideje már nem rajong a hordozásért, nem is erőltetjük.


Olvasok én is rengeteget, háttérben megy a tv-n valamit mindig, de sokszor inkább csak háttérzaj.

Gondolkoztam azon, hogy felfrissítem a nyelvtudásomat és jövő tavaszra kitűzöm a C1-et spanyol nyelvből is, akár úgy, hogy online magántanárral közösen. Más egy komplett diplomát csinál baba, meg család mellett, úgyhogy ez motiválna... :D

Levelező képzések között is nézelődtem, de nem tudom, érdemes lenne-e elkezdeni egy többféléves képzést, mikor lehet, hogy később nem lenne rá időm.

2023. febr. 10. 11:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Uhh, de irigyellek a legjobb értelemben. :D Örülök, ha sikerül rendet tartani a házban baba mellett, ha sétálni is elmegyünk, már úgy érzem magam, mint aki a világot megváltotta.

A tanulás nem rossz ötlet, egy csomó kézműves dolog is van, amivel el lehet pepecselni, ha lenne időm én konyhakertet is nagyon szeretnék, vannak baba-mama programok, elkezdhetsz edzeni vagy sportolni valamit. :)

2023. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem maradt gyerek mellett szabadidőm. Kifejezetten hamar elindult, sètàltunk mindenhova. A maratoni szoptatàsok alatt telefonoztam.
2023. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

Mi az a szabadidő?!


Én 4 éve vagyok itthon. 4éves lesz a napokban a nagy, 1.5a kicsi

Nekek 1x nem volt, hogy unatkoztam.

Viszem a háztartást, főzök, lefoglal a gyerek, gyerekek.

Emellett van egy hatalmas udvarunk, ott is kindig van mit csinálni.


Eljarunk néha rokonokhoz, barátokhoz.. mindig van valami, feltaláljuk magunkat.

2023. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyelvet tanulok, illetve a munkámhoz kapcsolódó képzést kezdtem el apránként csinálni, de ezek ilyen napi összesen 1-2 órák, alvásidőben picit (nek alszik sokat) meg este lefekvés előtt csinálom, hogy agyilag frissen tartsam magam.

Az enyém 14 hós, csak most lett erre időm, azelőtt olyan rosszul aludt meg loholni kellett utána, hogy örültem hogy élek. Így is sokszor csatatér a lakás, de nem érdekel, nem azért élek hogy takarítsak. És nálunk egyértelműen könnyebb lett mióta stabilan jár (kb 4 hete), kifárasztja, elfoglalja magát, kinn is jobban telik az idő, szerencsére ilyen hidegben is eltogyog kicsit, van kedve hozzá.


A C1 spanyol jól hangzik, jó cél! :)

2023. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!