Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya mellett mennyire körülmé...

Kutya mellett mennyire körülményes saját életet élni? Ti érzitek hogy nagyon lekorlátoz, vagy így is ugyanúgy tudtok a szabadidőtökben mással is foglalkozni?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül a lakhatással vagy a pénzzel kapcsolatos a kérdés, bár ezekről is szívesen fogadok válaszokat.


Inkább az időbeosztással kapcsolatos. Átlagos ember vagyok 8 órát dolgozok.


Nagyon leköt? Nagyon szeretnék kutyát, imádom őket de tartok tőle hogy mellette szinte minden szabadidős elfoglaltságomat fel kéne adnom. A közelebbi barátaim közül kettőnek van kutyája, az egyik (egy tacskója van) azt mondta, hogy nagyon leköti az idejét, alig van ideje mellette bármi másra. Én azert szeretnék a kutya mellett is szabadabb lenni, haziállat mellett is normálisan élni. A másik kutyás barátomnak 2 kisebb keverék kutyája van ő azt mondta hogy megold mindent és rugalmasak a kutyák, nem viszi el egy fél napját és jut ideje mindenre.


Ti hogy vagytok ezzel? Nagyon bekorlátoz? Milyen kutyátok van?


2023. jan. 16. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ember és kutyafüggő. Nekem 3 kistestű kutyám van. Én alapból nem vagyok utazgatós típus, programjaim is max 6-7 órásak, mivel introvertált vagyok, így ez teljesen le is merít és szükségem van, hogy hazamenjek feltöltődni:D


Nyilván elutazós wellness hétvégék nem jöhetnek szóba, ha nem tudod megoldani a kutya elhelyezését. Egyik kutyám mentett, reaktív, így évi 1x, ha hagyom hogy más vigye le sétálni, mert én ismerem és tudom kezelni. Aki nagy szabadsághoz van szokva, annak szerintem egy kutya hatalmas korlátozás tud lenni. Aki elfogadja, hogy van egy napi rend és nem hagyhatod magára napi 9 óránál többet, annak nem lesz megterhelő. Én közepesen kötöttnek mondanám, mivel nincs olyan, hogy addig maradok ameddig akarok, de azért nem érzem úgy, hogy csak róluk szól minden. Mondjuk nekem 16 éves korom óta van kutyám, így már az lenne a furcsa, ha nem kéne reggel levinnem sétálni őket :D

2023. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekem addig nem volt túlzottan korlátozó, amíg kertes házban laktunk.

A kutya kinti-benti volt, rendszeresen vittem sétálni, de csak napi 1 alkalommal, és ha valami miatt kimaradt 1 nap, nem volt tragédia, elvolt a kertben 1 napot séta nélkül.

Aztán a házat el kellett adni, Nem volt számomra kérdés, hogy a kutya jön velem a társasházba. Az ÉN kutyám volt, és tudom, hogy én mindennél fontosabb voltam neki, soha nem hagytam volna cserben...

De a lakásban nekem teher volt, bevallom. Becsülettel hordtam napi 3 sétára, keltem reggel, este 10-kor még plusz 5 percre leugrottunk... nekem nehéz volt, és az is, hogy időre kellett hazaérni, hogy hétvégén nem lehetett reggel lustálkodni, este sokáig kimaradni.

Mikor a kutya elpusztult, nem lett másik. És nem is lesz, amíg lakásban lakom.

Szerintem jól gondold át, mert nem könnyű, és nagyon nagy felelősség.

Annyit kutyát látok, amelyiknek az élete el van cseszve a gazdája által. Akkor inkább ne legyen kutya, mindenkinek jobb úgy.

2023. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, korlatoz, sok dologban. Pl nem mehetsz csak ugy el nyaralni, vagy hosszu hetvegere, meg kell tervezned elore, hogy hol lesz a kutya, viszed-e, ha viszed, akkor milyen programokat tudtok csinalni; mert a szallason sokszor nem hagyhatod egyedul es stb.


Benti vagy kinti kutya a terv? Kintivel a hetkoznapok egyszerubbek, mert max van egy setad naponta vele, meg jatszol a kertben, de ennyi. Hetvegen meg elviszed kirandulni.


Bentinel azert azt tudni kell, hogy mindig minden korulmenyek kozott a kutya az elso. Felkelsz, ki kell vinned pisilni. Munka utan rohansz haza, nem kavezgatsz az ismerosokkel, hanem a kutyat viszed setalni. Aztan lehet menni (ha meg lesz erod) edzeni vagy barmi mast csinalni.

Szoval igen, ezekkel szamolni kell, de szerintem megeri. Nekem mar van gyerekem is, szoval batran merem a gyerekvallalashoz hasonlitani, mert kicsit tenyleg olyan. Sokat kivesz beloled, de meg ennel tobbet ad is (a kutyazas meg a gyerek is 🤣).

De azt mondjuk nem allitanam, hogy ne lenne kutya mellett szabadidod. Nekem tacskom van, de lusta, mint a dog. Napi 1,5-2 orat setalunk, de csak akkor, ha jo az ido.

Ha hideg van vagy esik, pisilni is alig tudom kirangatni.

De o nagyon nyugodt kutyus, nem porog a fejen, szerencsem van vele.

Amiota megszuletett a kisfiam, na azota mar tenyleg semmire nincs idom, de amig csak a kutya volt, jol elvoltunk :D

2023. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
A gazda életkorától és életvitelétől függ. Nyugdíjasnak kiváló, mert naponta többször sétálni kell a kutyával. Aki home officeban dolgozik, többnyire azt sem korlátozza a kutya.
2023. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Ugyan kicsit nagyobb szervezést igényel az élet, de mindenhova eljutok ahova akarok, semmiben nem korlátoz.

Vannak kutyás barátaim akikkel szükség esetén szitteljük egymás kutyáját. Ez lehet egy reggelig tartó buli, vagy akár egy hosszabb nyaralás idejére is.

Meló után az első hogy kotródom haza, de ha utána menni akarok valahova, mehetek, csak a kutya is jön. :) Persze előnyös olyan munkahelyet keresni, ami közel van, én már csak így vállalok munkát.

Szóval mondom, igényel némi szervezést, de mindent meg lehet oldani, és cserébe rengeteget ad. :)

Esetleg próbálj meg valami szervezethez ideiglenes befogadó gazdinak jelentkezni, így ki tudod próbálni, hogy neked való-e a kutyatartás, plusz még segítesz is egy állatkán. :)

2023. jan. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha kertesházban élsz, az egy hatalmas előny, az eü köröket megspórolod azzal, hogy csak kinyitod az ajtót, nem kell felöltöznöd az utcára, cipőt venni és felszerszámozni a kutyákat, cserébe nyilván kell valamennyit a kerttel foglalkozni, meg attól függően, hogy hol laksz nehezebb eljutni helyekre.

Ha van kutyaajtó vagy jó az idő, akár egy napot is távol lehetsz, ha meg van jófej ismerősöd és olyan a kutya, akkor néhány napig elég, ha csak egyszer beugrik etetni.


Lakásban meg úgy kell tervezned az életed, hogy a kutya 8-10 óránként ki tudjon menni pisilni.


Minden esetben nagy könnyebbség, ha van valaki, aki néhanap segít, a kutyád meg meg van nevelve, hogy az a valaki szívesen vállalja.


Ha pénz nem számít, kereshetsz neki egy jobb napközit vagy szittert és onnantól szite az összes negatívum eltűnik. Egyik ismerősöm pl az erdőbe hordja naponta a napközis kutyákat és meg is neveli őket, az egyik ügyfél kutyákra durván veszélyes ebecskéjéből faragott póráz nélkül 10-15 kutyával rohangáló kutyát. (menhelyen ismertem és mindent meg akart ölni)

Rengeteg olyan hely van viszont, ahol csak egy kisebb udvarra becsukják őket és max rájukszólnak, ha hangosak vagy rombolnak. Szerintem ezért pénzt kiadni felesleges, nagyon meg kell válogatni a helyeket.

2023. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk jo lenne, ha nem 10 orankent lenne lehetosege egy benti kutyanak pisilni, ez nem egeszseges. Igazabol a 8 ora is necces.

Az idealis az olyan 4-6 orankent lenne, orvosi szempontbol. Dehat ugye ha valaki egyedul el es dolgozik, ezt kb lehetetlen megoldani. De en igy nem is vallalnek be benti kutyat, mert kinzas, ha senki nem tudja kivinni sokaig.

2023. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

10 órát simán kibírnak. Menhelyről is olyan feltétellel adnak ki kutyát, hogy 12 óránál ne legyenek többet egyedül.


Gyerekkoromban is ennyit voltak egyedül a benti kutyáink (8-10 óra) és semmilyen egészségügyi problémájuk nem volt. Csak öregkorukra lett inkontinenciájuk, de az nem emiatt, hanem szimplán mert öregek voltak.

2023. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem azt mondtam, hogy nem birjak ki! Azt mondtam, nem egeszseges. Oriasi a kulonbseg. Az en kutyam is siman kibir 12 orat, mert nem egyszer volt mar olyan,hogy hetvegen elaludtam es nem keltem fel idoben vele, o meg nem keltett, hanem aludt. De attol meg ez nem idealis.


Es attol meg, hogy nem okozott a TE kutyadnal gondot, habar beszelni ugye nem tud, szoval azt nem mondhatta el, mekkora szopas kibirni ennyit pisi nelkul, de ettol fuggetlenul a veseproblemak, tagulat, gyulladas, ko valos veszelyek.

Ha tetszik, ha nem.

Nyilvan millioan elnek igy es tartanak kutyat, tudom en is, de attol meg nem egeszseges es kar is nyugtatni magunkat ezzel.

Ez van 🤷‍♀️

2023. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Naponta fel kell porszívóznom, ez kb 15 perc az életemből, amit egyetlen porcikám sem kíván, de amúgy... nem is értem a kérdést :D

Talán bevásárolni meg moziba nem viszek kutyát, de amúgy sétálni, túrázni, sportolni (futok, bringázok) jönnek velem, ha otthon bütykölök valamit fekszenek a lábamnál, városba este sörözni/limonádézni simán elkísérnek, nyaralni jönnek velünk (túrázni szoktunk Alpokban vagy Tátrában). Ezen kívül kertészkedni szoktunk egy szőlőhegyi telken, de oda is jönnek velünk. Egyáltalán nem érzem, hogy bármi kimaradna az életemből.

Lett fél éve egy gyerekem, na vele már több a logisztikai kihívás :D de még ő sem korlátoz annyira, mint amennyire hittem.

2023. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!