Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székrekedés, mit tegyek?

Székrekedés, mit tegyek?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiamnak székrekedése van. Kínlódik szegény de egyszerűen nem tudja kinyomni, fáj is neki mert sír. Adtam neki glicerines kúpot most 2 órája de semmi, kemény a hasa is. Espumisant is kapott, szilvás bébiételt reggelire. Tornásztattam, masszíroztam. Nem tudom már mit tegyek, ez a harmadik nap, hogy kínlódik, minden nap kijön egy kevés, kemény de nem bogyós.

Tudtok adni valami hasznos tanácsot? Mit próbáljak még? Zöldségek közül mit ehet? Sütőtököt sehol nem találok.


2023. febr. 13. 07:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Megvettük a laxacleant, holnap beadom neki mert ma már kapott glicerin kúpot, ami hatására két rendben kijött valamennyi, de továbbra is kínlódik szegény és nem tudja kinyomni :(

Ha bevan szürkülve mit jelent?

Attól félek, hogy az erőlködéstől megreped neki valami, megtörténhet?

Volt még székrekedése de ennyire soha, a kúp mindig segített hamar :(

2023. febr. 13. 16:31
 12/17 A kérdező kommentje:

Végül egy felet beadtam neki most, mert nem bírtam nézni ahogy szenved, jött is nyomban de nem sok, három nagyon kemény golyó. Most úgy tűnik jól van, de nem tudom meddig míg újra kezdődik a kínlódás.

Mindenkinek köszönöm a választ, mentek a zöld kezek.

2023. febr. 13. 17:37
 13/17 anonim ***** válasza:
Jól tetted, ami ki tudott, az biztos kijott! Mellette kezdj el adni neki székletlazítót, laevolcot vagy dulcosoftot, mi az utóbbit használjuk, és a következő székletek már egyre lazabbak lesznek!
2023. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Pár perce még sikerült kinyomnia egy adagot, ez már nem volt olyan kemény, reménykedem, hogy ami rossz volt elmúlt. Mindenképp fog kapni székletlazítót és csak olyasmit ami nem fogja meg. Szörnyű volt végig nézni ezt a szenvedést.
2023. febr. 13. 18:21
 15/17 anonim ***** válasza:
Igen, ez senkinek sem könnyű :/ mi is másfél éve benne vagyunk, voltunk gasztrosnal is, semmi baja, ő egyszerűen ilyen alkat, jobban oda kell figyelni :/
2023. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerdán adj még neki egy adagot. Hidd el semmi baja nem lesz

Ilyenkor oda kell figyelni, nehogy féljen a kakilástól, hogy ne tartogassa

Szerdán adj neki Lexacleant

És kb 2 hétig a Laevolacot.

Sok sok folyadék, szilva, sütőtök,barack

Főzeléknek még a tökfőzelék is jó.

2023. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Erre is gondoltam, hogy visszatartja mert fáj neki, vagy mert emlékszik, hogy többször fájt.

Sütőtököt sehol nem találtam ma, szilvát is nehezen. Bébiételt találtam miben van sütőtök. Vizet szerencsére szereti, narancslevet, teát is megissza, tápszert is kap, háromszor kb 120-180 ml-t és éjjel 1-2szer 100-120 ml-t.

Azt nem tudom, hogy mennyire normális, hogy hangokat ad ki a hasa, rosszat jelenthet?

2023. febr. 13. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!