Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha igény szerint szoptattok,...

Ha igény szerint szoptattok, hogy alakul ki a napirend?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nálunk megy ez az igény szerinti szoptatás, így viszont soha nem tudom előre, hogy pl. most két és fél vagy négy óra múlva eszik újra a babám. Semmit nem lehet így előre tervezni. Lassan hozzátáplálásról beszélünk... mire a védőnő azt mondja (aki eddig szorgalmazta az igész szerinti szoptatást), hogy akkor a tízórainál adjak ezt vagy azt... de könyörgöm, mi az, hogy tízórai??? Nálunk néha van kilencórás evés, néha meg tizenegyes. A rendszer max annyi, hogy nagyjából minden nap ugyanannyiszor eszik a baba, napirendünkben a fürdés és a vacsi az egyetlen biztos pont.

Nálatok hogy alakult ez az időszak? Mikorra lesz végre egy kis rendszer?


2010. okt. 4. 23:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyi idős a babád, de nálunk amolyan "napirendecske" féle, csak féléves kora körül alakult ki. Igazi napirend pedig 10 hónapos kora után.
2010. okt. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Féléves.. nem is baj, engem nem zavar ha igény szerint él a baba, mert jókedvű, csak mikor meghallottam a védőnőtől, hogy a "tízórainál", nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek :-S
2010. okt. 4. 23:24
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
utána rendesen elszoktam fáradni üdv.Apuka
2010. okt. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok, ne aggódj, a védőnőt én is kikészítettem egyszer. Megkérdeztem tőle, hogyha 2 órán át szoptatok, akkor a 3 órás etetés időpontját honnan kell számolnom? Majdnem fel kellett mosni...
2010. okt. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Hát nem tudom. Szerintem a babáknak is szükségük van valamiféle napi rutinra, mikor tudják, hogy most evés jön, most alvás, stb.

Én soha nem éheztettem a gyerekemet, mindig kapott enni, ha kért, de valahogy mégis kialakítottam egy rendszert. Neki is sokkal jobb volt így, jót evett, utána játék, alvás, stb.

Egyszer elmetem egy szopiklubba, volt olyan anyuka, aki negyedóra altt 5x szoptatott.

Ez szerintem nem normális dolog, bár ezért biztos le leszek pontozva. Nekünk felnőtteknek sem lenne jó, ha össze-vissza ennénk, meg össze-vissza aludnánk, nem tudom egyesek miért gondolják, hogy akkor ez jó a babának.

És hangsúlyozom, nem arra gondolok, hogy valaki ad enni a gyereknek ha az éhes, hanem arra, mikor ez az egész eltúlzott méreteket ölt.

2010. okt. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Előtted szóló vagyok. Nem mindenben értek egyet veled. Nekem sokszor azért volt cicin a babám 2 órát, mert nem volt tejem, illetve csak nagyon pici. 2 óra alatt 30 ml-t szopizott, majd üvegből megivott még 100 ml tápszert. Így igyekeztem neki legalább az "élményt" megadni, ha már tejet nem tudtam adni. Ezt nem érti meg mindenki.
2010. okt. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia


Nálunk a lányom alakította kis a napirendjét. Olyan fél éves kor körül amikor már hozzátápláltam.

Engem nem zavart hogy nem tudtam előre tervezni.

2010. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem kis hanem ki.

Utolsó voltam.

2010. okt. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
00:10 vagyok. Ha ezért volt ennyit cicin a baba, az megint más, Én arra gondoltam, aki a baba minden nyekkenésére előkapja a cicit, be a baba szájába. Sz meg szopizik kb egy percet, mert nem éhes, hiszen előtte 5 őerccel, meg 10 perccel, meg 15 perccel stb ugyancsak szopizott öt kortyot...
2010. okt. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én is abban bízom, hogy most fél éves kora körül beáll majd már valamiféle rendszer. A hozzátáplálós kajákat próbálom ugyanabban az időpontban adni, és akkor talán átállunk erre. Amúgy kb. háromóránként eszik, de ez lehet kettő, kettő és fél, három, három és fél, vagy akár öt óra is két kajálás között.

De hogy az alvást hogyan lehet "beszabályozni", azt nem tudom. Az éjszaka ok, mert mindig ugyanakkor fürdik, utána vacsi és alvás, és ha minden rendben, akkor kb. ugyanakkor is ébred reggel. Viszont napközben... na, erre még nem jöttem rá, mert mindig máskor lesz fáradt és nem is ugyanolyan hosszúakat alszik. Ez mindig változó.

Persze, ha egész nap itthon lennénk, engem sem zavarna, hogy éli világát, ahogy neki jól esik, de így senkivel nem tudok egy találkozót sem megbeszélni, mert fogalmam sincs még reggel sem, hogy mikor eszik/alszik. Azért jó lenne napközben is valami rendszer!

2010. okt. 5. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!