Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik igény szerint szoptattok,...

Akik igény szerint szoptattok, és akik nem, hogy csináljátok? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos.Eddig úgy haladtunk a hozzátáplálással, ahogy "kell", egy étkezés ki volt váltva, kezdtük kiváltani az ebédet is,de mikor bejött ez a nagy meleg többször szoptattam, mert ébredés után igényelte, gondolom szomjas volt.

Most ott tartunk, hogy reggel szopizik, utána kap reggelire falatkákat(van hogy 6-7 között szopizik, visszaalszik, és csak 8 kor reggelizünk),10-11kor mikor ébred szopizik, utána gyümi, ebéd előtt nem szopizik, sokszor utána se, ez 1-2-3 körül van, mostanában változó, aztán alszik(általában fél órát)mikor ébred szopizik, aztán 4-5 fele valami gyümi, tönkölybúzás kuki, aztán fürdés előtt fél7-7 fele megint kap falatkákat, vagy a főzeléket ami ebédről maradt, aztán fürdetés után szopizik, de általában 5-10 perc alatt bealszik a mellemen....

Szóval most nem tudom hogy jó-e ez így, első baba vagyok, néha annyira el tudok bizonytalanodni.

Kevesebbet kéne szoptatnom már?Akkor nem megy el a tejem?

Tudom, hogy reggelit-vacsit ilyenkor még nem szoktak adni, de igényli, nagyon szereti, képes megenni egy fél kg-os kenyérből, egy szeletnek a belét, nem is tudnék úgy reggelizni, hogy ne adjak neki!

Jól csinálom?vagy nem??:((

Mindenki azt mondja rá, hogy óriásbébi, ami szerintem nem igaz, 73 cm, 9 kg....lehet soknak tűnik, de arányos nagyon!És mi is magasak vagyunk apával.


2011. jún. 21. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem is első baba,mi így eszünk:

Reggel 6-7 körül szopi

10 szopi+kevés tápszer

12 főzelék

14 körül alszik és közben szopizik

17 szopi+tápszer

20szopi+tápszer

éjjel 2-3 alkalommal szopizik./Kisfiam 5 hónapos/

A babád igényeit nézd és tudni fogod,hogy csináld!

Szerintem semmi rossz nincs abban amit leírtál.

2011. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
az en elso babam most 10 honapos es szinte csak szopizik. ebedre megeszik par kanal levest, neha reggel vagy delutan gyumit, de nem szamottevo, nem akar mast enni es nem is eroltetem. miert kellene kevesebbet szoptatnod???
2011. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, nyugalom:)
2011. jún. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!nálunk reggel mikor felkel,az olyan

8 óra,akkor szopizik,utána

10-11 körül valami gyümi + szopizik,ha akar(de általában akar:)),

12-13óra körül főzelék,néha egy kis főtt víz+ cici,

16-17óra körül egy kis gyümi+ ha kell cici,

20körül egy kis tejpép,fürdés után meg cici,mert azon alszik el.Nekünk is első baba.Ne aggódj az én fiam holnap lesz 7hós és ő is 72cm és9kg és szerintem ez normális.mi is magasak vagyunk a párommal,úgyhogy ő is nagy baba lett.

2011. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem minden rendben van,ne izgulj :)

Az én babám (kisfiú) 9 hónapos,79 cm és 9 kiló,tehát hasonló méretekkel rendelkezik,mint a tied.Nagyon szép gyerek,arányos,nyurga,egy darab hurka sincs a combján.A védőnőnk által gépbe vitt mérési adatok szerint 98%-os a fejlődése.Még mindig szopizik,de kb. 5 hónapos korától elkezdtünk eszegetni.Foga is van hozzá,meg étvágya is.Semmi gond nincs a ti rendszeretekkel,hisz minden baba más és más!Szoptasd csak nyugodtan,ameddig csak tudod,vagyis amíg ő igényli.Az meg,hogy eszik normális kaját is nem gond,hisz a kis pocakja már nagyon gyorsan megemészti az anyatejet,ezért igényel már többet,kicsit táplálóbbat.Szóval nyugi,csak így tovább :)

2011. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ilyen idősen a kislányom 4x szopizott napközben és 2-4x éjszaka. Délelőtt kapott gyümit vagy tejpépet délután pedig főzeléket hússal. Miért kellene kevesebbet szoptatni? 1 éves korig fő táplálék az anyatej. Szoptasd bátran ahányszor ő igényli. Viszont tényleg jó súlyban van a babád, én a kenyérrel óvatosan bánnék, ugyanis az is hizlalhatja és ha már most túlsúlyos, akkor ez az évek során csak fokozódik.
2011. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!Azért azt nem mondanám, hogy túlsúlyos, de szereti a hasát az biztos!Szopizás mellett eszik rendesen:)

Csak mindenki mást mond, néha olyan nehéz eligazodni...

2011. jún. 23. 13:29
 8/15 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos kislány, 71 cm és kb. 8 kg.

6 körül szopi

fél 10 szopi

fél 12-12 ebéd: főzelékféle husival

alvás kb. negyed 1-től kb. 2-fél 3-ig

ébredéskor szopi

fél 4 körül uzsonna: gyümi

fél 7 vacsi: ami maradt ebédről, vagy kenyér májkrémmel, margarinnal, sonkával

alvás 8 körül akkor szopi

az éjszakát mostanában átalussza (kop-kop) de ha ébred, akkor szopi

2011. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszi neked is.Igazából csak ezen a kenyéren gondolkozom...mert nagyon szereti, ezt szinte állandóan enné, de az se jó....mi van akkor ha csak teljeskiörlésűt adok neki?az jó nem?Mondjuk már kapott olyat, és szerette.
2011. jún. 23. 14:57
 10/15 anonim ***** válasza:
13.04es vagyok.Hány foga van már a fiadnak,hogy már kenyeret eszik?az enyémnek most bújik ki alul kettő.
2011. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!