Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba súlya?

T_k_n kérdése:

3 hónapos baba súlya?

Figyelt kérdés

Kinek milyen súlyt ért el kisbabája 3 hónaposan, mert az átlag a dr. Nő szerint 5,8--6,4 kg kőzőtt kellene lennie, mi pedig már 2 hónaposan elérte a 6,4kg.

Azt mondja túl van ettetve, pedig este elalszik 9óra felé minimum hajnali 4ig alszik, mire kezdődik az első etetés és napkőzben van 2- alvás is ahol 3-4 órákat alszik szóval nincs meg 3 óránkénti etetés nálunk, igénye szerint, másik meg még mindig olyan 120-150 ritkábban eszik ha tőbb óra telt élt két étkezés kőzőtt akkor csúszik csak le 150ml.



2023. febr. 15. 05:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 3 honapos korára a babam duplázta a születési súlyát (3es 6kg). Sose mondtak h tul lenne etetve. Ne foglalkozz vele.
2023. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Hű, az tényleg jó soknak hangzik. Visszanéztem, nálunk 3 hónaposan 6100 g volt, 2 hónaposan még csak 4700, pedig elég nagy súllyal született (4110 g). Arra már nem emlékszem mennyit evett, anyatejet és tápszeres kiegészítést kapott. Ezt a túletetést amúgy én sose értettem, csinálhattam volna neki akármennyi tápszert, ha nem kérte, egyszerűen nem evett többet, most se eszik tovább, ha jóllakott… aztán persze lehet, hogy vannak babák, akik megesznek mindent, ami eléjük kerül. :)

Most már egyébként 3 éves, átlagos súlyú kisfiú.

2023. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mennyi volt nálatok a születési súly?-az rengeteget számít. És mennyi most a hossza?

Nálunk a születési paraméterek: 3080 g és 52 cm. Most volt 3 hónaposan 6.4 kg és 63 cm. 2 hónaposan volt 5.9 kg és 60 cm.

Ő eleve nem 4 kg feletti baba volt, így másként gyarapodott. Vegyes etetésű anyatej+tápszer.

2023. febr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Csak azt nem írtad, mennyivel született. Nem mindegy, jogy 2.5 vagy 4.5kg-val.


Fiam 3.5kg-val született, 3 hónaposan 6.1kg volt. Nekem is nagyon sokallták, és valóban michelin baba volt.


Lányom 3.3kg-val született, 3hónaposan 5.3kg volt. Őt dícsérte mindenki.

2023. febr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy igen, ez a túletetés nettó baromság. Elkezdi a védőnő anyatejjel túletetni nem lehet. Mondom ha cumiban van akkor sem lehet?-nem, nyugodjak meg. És ha tápszer van a cumiban?-akkor igen.

Ahha... ennyit erről a hülyeségről szerintem. Ha nem kell neki kiköpi és elfordítja a fejét. Esély nincs túletetni.

2023. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
A fiam 3900 grammal született, 3 hónaposan 7,5 kg volt. Husis volt az biztos, de senki nem szólt érte. Ma már lassan 11 éves, magas, egyáltalán nem kövér, karatézik, tiszta izom. Nem kell a babák súlyából akkora ügyet csinálni, adni kell nekik enni akkor és annyit amikor és amennyit kérnek. A túletetés szerintem is hülyeség, 2 gyerekem van, egyik sem evett több tápszert, mint amire szüksége volt és kívánt. Amikor jóllaktak kiköpték az üveget, mindegy mennyi volt még benne.
2023. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3480 grammal született a fiam, 3 hónaposan 6050 gramm volt.

Meg mellé nőtt addig 14 centit.

Igény szerint volt etetve, tápszeres baba.

2023. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor az enyèmet éheztettem. (Anyatejes volt,szoptattam)3110grammal született, rá 3 hóra 5470 gramm. Köszöni szépen jól van a 12 kilójával, és a füstöltkolbásszal.. 2 éves. Nem húsos gyerek, de jó étvàgyú, sokat mozog és magas. Ne aggódj, mi sem eszünk többet, mint amit kívánunk. Babák meg ha nincsenek jól fáj a hasuk, buknak. Bár a hasfájás nem egyenlő azzal, hogy jól is lakott, de ha eddig nem volt bajára, akkor később ez tünet lehet, de nem garancia.
2023. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én Fiam: 3920gr-mal és 59cm-rel született.

2 hónaposan 6000 gr volt és 62 cm.

3 hónaposan 6650gr volt és 65 cm. A hossza mindig is nagyobb volt, mint a korabeli babáké, a súlya viszont átlagos. 5 hónapos koráig csak anyatejes volt.

2023. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kislányom 3540grammal született. 3 hónaposan 5550 gramm volt.

Minden baba más, ő mindig a karcsúbbik végén van :) én is szóval gondolom rám ütött.

Anyatejes baba, így nem tudom mennyiségre mennyit eszik.

2023. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!