Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem ivott a babája, mi...

Akinek nem ivott a babája, mi volt a megoldás?

Figyelt kérdés

A fiam 9 hónapos, tápszeren kívül nem hajlandó semmit inni. Próbáltuk cumisüvegből, csőrös Mam itatópohárból, még a fejét is elfordítja. A sima pohárból iszik ugyan 1-2 kortyot, de az nagyon minimális, utána elkezdi kifújni a vizet, meg köpködi szét.

Próbáltam vizet adni, teát, almalevet.

Most azért merült fel ez mint probléma, mert beteg, tegnap többször hányt is. És már kezdett kiszáradni. Nurofenes fecskendővel toltam be neki folyamatosan a folyadékot, aminek az lett a vége, hogy már meglátja, és sír.

Nem akarok 20 féle itatópoharat kipróbálni, mert tényleg rengeteg féle van. Annak idején a lányom se volt hajlandó egyikből se inni, neki vettem vagy 8-10 félét anno. De ő legalább cumisüvegből ivott rendesen.

Mi a megoldás? Mit próbáljak ki neki?


2023. febr. 15. 19:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom is ilyen. Ha csak egy picit is rosszul van egyszerűen nem iszik. Ő már nagyobb, de ennyi idősen nem volt más választás, vagy iszik, vagy kórház. Szóval nurofenes fecskendővel nyomtam bele az ORS folyadékot akkor is ha ordított. Sajnos.
2023. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor se iszik, ha nem beteg. Csak akkor ugye azért sokkal több tápszert iszik, meg főzelék, gyümölcs, aminek szintén van folyadék tartalma. De nemsokára jön a nyár, a meleg, akkor azért csak kell majd neki a plusz folyadék.
2023. febr. 15. 20:13
 3/18 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem anyatejes ugyan igy meg vagyok lőve semmiből se iszik pohárból egy kortyot kb ezért kénytelen vagy félóránként kínálgatni. Ami még neki tetszik, ha műanyag üvegből ihat( nem tud ) dee vannak ezek a szopókás kupakok az tetszik neki.
2023. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kávéskanál!
2023. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kanállal is max 1 korty megy le. Utána vagy összeszorítja a száját, vagy kiköpi. :/

Én ilyen gyereket sose láttam még. 🙈

2023. febr. 15. 20:44
 6/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam akkor csinálta ezt, amikor már magának akarta tartani a cumisüveget. Már nem is tudom, hogy jöttünk rá, de vért izzadtunk, mire rájöttünk.
2023. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azt is próbáltuk. És nem, úgy sem kell neki. Direkt raktunk fület is az üvegre, hogy könnyebb legyen neki megfogni.
2023. febr. 15. 21:16
 8/18 anonim ***** válasza:

Az egyik fiam is ilyen volt, én kubu tasak is pürével oldottam meg. Igaz nincs benne annyi folyadék mint egy kulacsnyi italban, de legalább valami… Hugom gyereke szintén, náluk is csak a kubu segített meg nyáron a sok dinnye.

Az én fiam akkor kapott rá az ivásra, amikor már több sósabb kaját is evett, amikor már a mi ételünkből kapott ő is.

Amúgy még egy tipp: gyümölcs turmix. Ne csak gyümölcs legyen benne hanem almalé vagy víz is. Ha kanalazva megeszi akkor nyert ügyed van!

2023. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
*kubu tasakos
2023. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Semmit nem csináltam, szoptattam, amennyit kérte. Meg kínálgattam, de nem kért. Enni se nagyon evett szilárdat. 1 éves múlt, mire hajlandó volt inni. Mivel pisilt eleget, nem aggódtam rajta.
2023. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!