Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem ivott a babája, mi...

Akinek nem ivott a babája, mi volt a megoldás?

Figyelt kérdés

A fiam 9 hónapos, tápszeren kívül nem hajlandó semmit inni. Próbáltuk cumisüvegből, csőrös Mam itatópohárból, még a fejét is elfordítja. A sima pohárból iszik ugyan 1-2 kortyot, de az nagyon minimális, utána elkezdi kifújni a vizet, meg köpködi szét.

Próbáltam vizet adni, teát, almalevet.

Most azért merült fel ez mint probléma, mert beteg, tegnap többször hányt is. És már kezdett kiszáradni. Nurofenes fecskendővel toltam be neki folyamatosan a folyadékot, aminek az lett a vége, hogy már meglátja, és sír.

Nem akarok 20 féle itatópoharat kipróbálni, mert tényleg rengeteg féle van. Annak idején a lányom se volt hajlandó egyikből se inni, neki vettem vagy 8-10 félét anno. De ő legalább cumisüvegből ivott rendesen.

Mi a megoldás? Mit próbáljak ki neki?


2023. febr. 15. 19:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az én kislányom egy nap 2 "felest" iszik meg kb., szintén 9 hónapos. Azt is étkezések után, a fele mellé folyik, de már ez is hatalmas fejlődés a 2 héttel ezelőtti állapothoz képest, úgyhogy bizakodó vagyok.

Pisis pelus van, a kaki is rendben így nem aggódom.

Feles pohárból hajlandó csak inni, minden mással csak játszik.

Eddig próbáltam vizesebbre csinálni a püréit, hogy azzal is vigyen be folyadékot, ennyi.

2023. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Igaz, a mi fiunk anyatejes volt, de a második nyarán jutott el oda, hogy hajlandó volt 1-2 kortynál többet inni. Pohárból már fél évesen is egész ügyesen ivott... 1-1 kortyot. A védőnő azt mondta, hogy ha tud inni belőle, gyakran kínálom és mégsem iszik, akkor nem szomjas, ne aggódjak, valószínűleg még elég neki a tej (sokáig és sokat szopott). Tápszernél nem tudom, mi a helyzet, mert ott legalább mérhető az elfogyasztott folyadékmennyiség.
2023. febr. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Eddig engem se zavart, meg a doki is mondta, hogy mivel nincs kánikula,nem probléma.

Csak most jött a betegség, és máris probléma lett.

2023. febr. 16. 05:58
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is ilyen...

Vagyis most az elmúlt 2 hétben rengeteget fejlődött

Mam 2es cumifejből iszik,pedig van itthon 10 fajta itató..2.gyermek

Sokat pocsol,rakok kendőt a nyakába

Itatom,itatom,itatom.

Lerakom a vizet,legyen szem elött és lám már magát is kiszolgálja

Most múlt 9 hónapos 10én.

Van Munchkin 360 pohár, már azt is odaadom neki,pocsol vele, köpködi, játszik vele, gargalizál

De azért megy le is, 3szor van átöltöztetve

2 hete 30 ml ivott, mára eljutottunk 150 ml. Plusz 650 ml tápszer, plusz a gyümi, plusz a főzelék, vagy a leves

Azt mondta a mi dokink, anyuka! Mit idegeskedik? Látott már gyermeket éhen halni kaja mellett? És szomjan halni viz mellett?

Mind a kettőre nem volt a válaszom


Játszatok a vizzel, most beteg,de tudja ő mennyire van szüksége.

Jobbulást a kis drágának

2023. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, hogy nem tudja sajnos. Kedden be kellett vinni a kórházba vérvételre, mert szinte nem is pisilt. Enyhe kiszáradása volt. Nem is engedték haza addig, amíg nem pisilt. Ott a kórházi folyosón toltuk szegénybe fecskendővel. 2 óra alatt nagy nehezen 120 ml-t bele tudtunk adagolni.

Azóta is most már 2 éjszaka semmi pisi nem volt. Szóval ez így annyira nem jó.

Mondjuk ma már legalább tápszert hajlandó volt majdnem normálisan inni.

Remélem hamar rendbejön most már. Mert amint fecskendőt, kanalat lát, már fordítja is el a fejét. Sőt, ma már a pohárra se akart ránézni se. Szegényben szerintem maradandó nyomot hagyott. :(

2023. febr. 16. 12:23
 16/18 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Nyugi nem lesz baj, nem fog benne maradandó nyomot hagyni. Amint meggyógyult már nem is fog rá emlékezni, szépen lassan vissztér az iváshoz ha jobban lesz. Ugye mi még mindig ezt játszuk minden egyes betegség alkalmával a 3 évessel (vannak ilyen típusú gyerekek), csak most nehéz nálatok amíg kicsi, majd olyan 1,5 éves kora körül már lehet kitalálni mindenféle ivós kihívasokat neki, és belecsempészni az innivalót. Kitartás!
2023. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszi, mint kiderült, nem maradandó nyomot hagyott benne, hanem hólyagos lett a torka is még pluszban. :/

Ma már kicsit jobb volt, tápszert eszegetett azért.

2023. febr. 17. 20:22
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem fogod elhinni. Az unokaöcsém végül a feles pálinkás pohárból itt a vizet.

A másik: nem lehet, hogy a víz ízét ne szereti?

2023. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!