Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak a Babája is csinált...

Másnak a Babája is csinált ilyet? A többi lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam a héten lesz 8 hónapos. 7 hónapos és 1 hetesen felállt és azóta is feláll,ha van miben megkapaszkodni. Például a babakocsiban...és itt kezdődik a gond!! Már nem merek vele elindulni sehova itthonról babakocsival, mert hiába kötöm be, fordul meg és feláll!! Ha visszateszem ordít, vagy kezdi elölről... Már babkocsit váltottunk, ebben nem tud megfordulni, így viszont végig ordítja az egész sétát...van, hogy annyira felmérgeli magát, ki kell hogy vegyem, különben nem nyugszik meg! Már mindent kipróbáltam, játékot vittünk ( rágókát, csörgőt, már megkapta a kulcscsomómat is, de semmi nem köti le a figyelmét! Egyedül akkor nem "balhézna", ha hagynám, hogy felálljon, de ugye ezt nem engedem mert kiesne, veszélyes. Ha tudtok valamit tippet, trükköt, írjátok le! Ti hogy "orvosolnátok" ezt a problémát?

2013. aug. 12. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyit tudok hozzátenni, hogy talán csak az újdonság miatt csinálja most annyira. Pár nap, vagy hét, és leszokik róla, amikor már nem lesz olyan izgalmas. Addig meg kitartást!

Nálunk nem volt még ilyen (enyém 11 hónapos), de egy ismerősnél, ahol majdnem 2 éves a gyerek, ő csinál néha ilyet, de vele már meg lehet beszélni valamennyire, hogy azonnal üljön le, ez veszélyes.

Ahogy jött ez a hóbort, úgy el is fogja hagyni! :)

2013. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem most 9,5 hónapos a kisfiam. 6 hónaposan állt fel, most már képes néhány másodpercre is megállni kapaszkodás nélkül. A babakocsival nem volt ilyen gondunk, viszont a fürdésnél igen! Se leülni, se lefeküdni nem akar a kádban, csak és kizárólag állni szeretne (amit persze én sem szeretnék neki megengedni a belesetveszély miatt). Ilyenkor én is próbálom leültetni és lekötni a figyelmét, kisebb sikereink voltak így, de nem ez a jellemző sajnos. Ilyenkor megy a hiszti és a fürdést is hamar befejezem. Ja és közben mindig mondom neki, hogy azért nem szabad felállnia , mert elcsúszik és megüti magát. Illetve határozott NEM-et, NEM SZABAD-ot kántálok neki. Tudom, hogy még ezeket nem igazán érti, de egyszer csak rájön, hogy mit is szeretnék.

Szóval én sem bővelkedem tanácsban e téren, de esetleg, ha a sétátok előtt lefárasztod a szobában, akkor talán jobban ellenne a babakocsiban...

2013. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az enyém is feláll a kádban!:)
2013. aug. 12. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!