Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek volt bukós babája? Mi...

Kinek volt bukós babája? Mi volt a megoldás rá?

Figyelt kérdés

Gyarapodott? Mert az én babám nagyon keveset,szinte semmit nem.

Bukás után ha kéri még a kaját etethetem stb.


2015. nov. 28. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nutriton kapott, bukos gyereknek valo tapszert, Milumil Ha azt hiszem, de az ido hozta meg a javulast.
2015. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az egyik babám nagyon bukós volt. 14 hónapos koráig bukott, de mivel ő jól fejlődött, ezért nem kellett ezzel foglalkozni.

Annyi biztos, hogy a "nem gyarapodás" az nem a bukás miatt van, a visszabukott mennyiség bár soknak tűnhet, nem sok.

Ha egy ujjnyi tejet pl. kiöntesz az asztalra, meglátod milyen rengetegnek tűnik, holott 5ml kb.


A megoldás nálunk az volt, hogy sok-sok textilpelus fogyott. Úgy szoptattam, hogy a mellem alá tettem egyet, mert ahogy kiengedte a szájából, rögtön kidőlt az első adag a száján. Aztán akár 2-3 órával később is, de amúgy is bármikor bukott, fekvő helyzetben is.

Én azon aggódtam sokat, hogy nehogy megfulladjon, de mivel háton alvó baba volt, így ez a veszély nem állt fenn, a nyakába ment mindig az "anyag".

2015. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én babám is bukós, nem hízott, írtak fel sűrítőt a tápszerébe (nem használ) majd kiderült, hogy más annak az oka, hogy nem hízik rendesen.. mikor az megoldódott meg is indult a súlya pedig bukni sokat bukik azóta is. Semmilyen praktika nem válik be meg a sűrítő sem. Gondolom majd az idő megoldja.
2015. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Miéet nem gyarapodott? Mi volt az oka?
2015. nov. 28. 21:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Húgyuti fertőzés és hasfájás miatt derült ki. Akkor nekem azt mondták a kórházban azért nem hízott rendesen.
2015. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ikreim majdnem egy éves korukig buktak, de durván.

Megoldás: kitartás, türelem... hit abban, hogy egyszer ezt is kinövik.

Bukásra való AR tápszert kaptak, de hozzátáplálás után ugyanúgy buktak, csak színeseket... :P

2015. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lina63 ***** válasza:
51%
Nekem is bukott a lányom. Gyarapodott, de minden evés után büfi és azzal a lendülettel bukott, de volt olyan, hogy voltak büfik bukás leraktam és úgy is bukott (na az durva volt :S). Azt beszélgettem rokonommal is és ő mondta, hogy anno ő nem büfizette unokatesómat és nem volt gondja sem (egészségügyben dolgozik), én is kipróbáltam, hogy mi történik, ha szopi után csak lerakom. Na azóta szüntek meg a bukások nálunk :)
2015. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
^Én meg pont a sorozat bukásból veszem észre, hogy újra lenne büfi. (Általában van is.) Nem véletlen mondják, hogy minden baba más. :D
2015. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is bukott. Mi nutritonnal sűrítettük a tápszert. De még így is visszajött. A hozzátáplàlás javított a helyzeten, de igazán akkor múlt el amikor már mászni kezdett és felult mert ekkor már nem nyomta a hasát. Most 11 hónapos, néha még most is jön vissza kaja ha nagyon intenzíven mozog. Úgy 2 hónapja van az hogy a reggeli és esti tápszert nem kell sűríteni. Igazándiból az idő oldja meg....
2015. nov. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Annyi biztos, hogy a "nem gyarapodás" az nem a bukás miatt van, a visszabukott mennyiség bár soknak tűnhet, nem sok."


Egy fenét nem lehet attól!

Kislányom konkrétan a felét visszabukta annak, amit megivott. Jellemzően még órákkal az etetés után is "eresztett", sőt sugárban hányt félig megemésztett "túrós" tejet.

1 hónap alatt alig 200 grammot hízott, ekkor kaptunk sűrítőt (Nutritont).

Sajnos szoptatással nem működött, az előetetés nem fogta meg azt a mennyiséget, amit utána kiszopizott, így lefejve, sűrítve kapta az anyatejet és mellé még tápszert is (mert fejve már nem volt meg a mennyiség).

Egy hónap alatt rendeződött a súlygyarapodása.

2015. nov. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!