Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon el vagyok keseredve!?...

Nagyon el vagyok keseredve!? Kudarcot vallottam anyaként.

Figyelt kérdés

Lányom 15 hónapos, sosem volt különösebben probléma a viselkedésével mostanáig. Néhány hete borzasztó hiszti-sírógörcs rohamokat tud kapni főleg ha fáradt, de az sem feltétlenül kell hozzá. Ha az apja, vagy anyukám vigyáz rá,(iskolába járok) érdekes módon ez nem jellemző, sosincs vele gond. Az a legnagyobb gond, hogy ilyenkor annyira sír, hogy csapkod, veri magát, ordít, engem eltol, szóval vígasztalni sem tudom, teljesen tehetetlen vagyok, mert ha otthagyom, mégjobban sír, ha magamhoz húzom, úgyszintén. A mai délelőttöt így bőgte végig, fáradt volt, de az altatási próbálkozásokra is csak ordítani kezdett,csinálni nem tudtam tőle semmit, ott voltam végig vele, de az sem volt jó., mint akire rájön az 5 perc, elkezd bőgni. Ha meg megyek a dolgomra, csak rosszabb,tehát semmmi nem jó neki. Oké, hogy fáradt, de ez szerintem már nem normális dolgog. Ez egyedi eset, vagy Nektek is csinál ilyet a gyereketek?

Teljesen tehetetlen vagyok ezekben a helyzetekben, nem tudom, miért lett ilyen, hiszen szerető, törődő családban nevelkedik, nem szoktuk sírni hagyni, és ez van. Talán túl sokat is van vele foglalkozva? Mit rontottam el, hogy csak ha velem van, akkor csinálja? És miért olyan ambivalens vele, hogy el is tol meg kellek is neki egyszerre? Mit tegyek? Hol olvashatok utánna, hogy mi lehet az oka ennek a viselkedésnek? Kérlek segítsetek, mert teljesen kész vagyok.


2010. okt. 5. 11:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy egyedül.Nálunk is van,volt és sajns lesz ilyen nap.Pedig mi is szeretetben élünk.Segíteni nem tudok,én sem tudom,hogy ilyenkor mit csináljak.Azért írtam, hogy tudd nem vagy egyedül.
2010. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Szerintem így "büntet" téged, amiért otthagyod. Mégha szeret is a mamával vagy apukájával lenni, azért mégis csak te vagy az anyukája, aki hiányzik neki. Esetleg a szorongását próbálja így oldani. Lehet, hogy szeparációs szorongása van, amit így fejez ki a babád.
2010. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
én is egyetértek az utolsó válaszolóval.elmesélek egy példát.a szomszédunknak van egy közel 2 éves kislánya.kezdetektől fogva nagyon anyás.ha egy pillanatra nem látja ordít.síkit torka szakadtából.pár hónapos lehetett a kislány amikor pár délután eljárt dolgozni volt h vitte is a kislány magával volt h apával maradt otthon.múltkor sétáltam kint az utcán az én lányommal ő is kint volt apával anya dolgozott.egész végig nem lehetett a hangját hallani olyan szépen elvolt.amint meglátta az anyját jönni az úton mintha elvágták volna és megállás nélkül ordított neki.nem hittem a szememnek.ugyh én is erre gondolok h ezzel "büntett"....
2010. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Bűn néha pár órára másra hagyni egy 15 hónapos gyereket? És ha bölcsibe járna, az nem viselné meg? Szerintem egy ekkora gyereknél már nem szabad, hogy problémát jelentsen, hogy apával vagy mamával van néha. Lehet hogy nála ez ilyen nyomot hagy?
2010. okt. 5. 12:30
 5/19 anonim ***** válasza:
nem hiszem,h te rontottál el valamit,szuper anya vagy4nálunk is van ilyen,most 14hónapos a babánk és néha borzasztó nehéz vele!ha fözök akkor nem tudom nyugodtam,mert ordít,h vele legyek!ha magára hagyom rokonokkal akkor sír,de iszonyatosan aztán megnyugszik!majd mikor újra meglátt akkor megint bömbölés van!ilyenkor én is ugy érzem,h én vagyok rá rossz hatással!folyton az ölemben lenne!ráadásul elkezdte azt,h korán felkell reggel és nem hajlandó máshogy megnyugodni és elaludni csakis rajtam!az ágyában nincs meg ha magunk mellé fektetem az se jó csak is ha rajtam van!én is ki vagyok ettöl,de talán hamarosan kinövi és majd lesz olyan idö mikor visszasírom ezt!ne magadban keresd a hibát,egyszerüen imád téged a lányod és most te vagy neki a minden!
2010. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Most olvastam utána, és rájöttem, hogy bizonytalanul (ambivalensen) kötődik hozzám!

Itt a link: [link]

Ez a se velem, se nélkülem (eltol, de mégis kellek) tipikus jellemzője ennek. Ráadásul az sem jó, hogyha elmegyek és Ő nem is sír, állítólag az a normális ebben a korban, hogy a gyerek sír, ha látja elmenni az anyját. Nem tudom, miért alakult ez így, de kész vagyok. Mit tegyek, hogy biztosan kötődjön hozzám?

2010. okt. 5. 13:40
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk,és a környezetünkben a hasonló korú babák akkor csinálják ezt, ha fáj valamijük,jön a foguk,fáj a torkuk, ilyenkor ha fáradt még rosszabb.Utólag mindig ezt derült ki,hogy ok nélkül nem ilyen nyűgösek.
2010. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem bűn az, hogy másra hagyod néha a babát, DE: ő így fejezi ki a nemtetszését. Legszívesebben egész nap a szoknyádon ülne, még akkor is ha ez neked nem tetszik :) Az én fiam még 3 évesen sem akarta elfogadni, hogy néha néha nem jöhet el velem. Pl. még szülni is jönni akart velem tavaly októberben. Azóta már jelentősen javult a helyzet.
2010. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
psycho.unideb.hu/.../inantsy.../fejll2_ea_kotodes_20080910.pdf -
2010. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
az utolsó válasz mi akar lenni?bocsi,de nem tudom kibogózni
2010. okt. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!