Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális viselkedés lenne?

Ez normális viselkedés lenne?

Figyelt kérdés

Ma a védőnőnél többen vártunk a sorunkra. Egy másfél év körüli kislány odajött, megsimogatta a kislányomat, odaadott neki egy játékot, majd elvette tőle, adott neki egy másikat, elvette tőle, stb. Ez ment egy pár percig, majd a semmiből beidegelte magát, elkezdett a kislányomra kiabálni és csapkodta volna egy játékkal, ha engedem. Az anyukája is közbelépett gyorsan. Egy kis nyugalom után megint kedves lett, majd újrakezdődött a "dühkitörés". Szinte szikrákat szórt a kislány szeme, ijesztő volt. Az én lányom 9 hónapos, végig az ölemben volt, így biztosan nem csinált semmi olyat, amivel ezt kiválthatta volna. (Ha csak nem szólt be neki babanyelven, vagy nonverbálisan. :D)

Az anyukája is döbbenten állt az események előtt, nem győzött bocsánatot kérni, azt mondta nem igazán találkoznak gyerekekkel, nem látta még így viselkedni. Nincs bennem semmi neheztelés, vagy akármi, szerintem jól reagáltuk le mindketten az anyukával a szituációt, de azóta is azon gondolkozom, hogy ez normális-e? Mi történhet ilyenkor?

Mi sok gyerkőccel találkozunk, de még senkivel nem tapasztaltam hasonlót.


2023. febr. 27. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális. Nem minden gyerek "normális". Fogsz még ilyennel találkozni.
2023. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Lehet, hogy autista?


Gondolom, az ilyesfajta reakció annyira a meglepetés erejével taglózza le az környezetet, hogy nincs lelkiereje senkinek sem azon nyomban racionálisan gondolkodni.

2023. febr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit azért durva, de egy másfél éves is nagyon kicsi még, ebben a korban abszolút nincsenek szocializálódva. Inkább azt mondanám, normális az, hogy fogalma sincs, hogy kell egy másik, kisebb gyerekkel bánni. Ő is annyira kicsi még, ezt még sokáig kell tanulnia. Ki tudja, milyen reakcióra számított. Valószínűleg megszokta, hogy akinek játékot visz oda, az játszik vele, mármint ővele, nem a játékkal.

Ha nem nagyon volt gyerektársasága, akkor főleg új lehetett neki a helyzet. Sokszor el kell majd az anyukájának magyarázni a dolgokat, mire maradéktalanul szót is fogad, persze most a nagyját még meg se értené, hiszen másfél éves, szinte még baba.

Jó jel viszont, hogy az anyja jól kezelte a helyzetet.

2023. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem zavarta hogy a "játszotarsa " nem reagált neki ,nem játszott vele. Másfél évesen meg csak így tudta ezt kimutatni.
2023. febr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-as, látod például erre nem is gondoltam, ezért tettem fel a kérdést. Köszi a más megvilágítást! Első nekifutásra nekem is az jött le, hogy emögött valamiféle probléma állhat, de végülis az is tök logikus, amit te írsz.

Egésznap a fejemben volt. Egyrészt az én kislányomat nagyon megijesztette, alig tudtam megnyugtatni, ki kellett mennünk a helyiségből. Ilyet még én sem tapasztaltam a saját gyerekemmel, amikor más gyerekkel szembe kerül, pedig tényleg hetente több alkalommal találkozik kisebb-nagyobb babákkal. Sosem akadt még ki senkitől ennyire. Másrészt a másik oldalról pedig ilyen "hirtelen átkattanó" hangulattal/mondhatni dührohammal sem találkoztam még ilyen picikénél, de ahogy így leírtad ebben is simán lehet ráció. Vagyis lehet abszolút normális is. Mindenesetre nem lennék az anyuka helyében és remélem, hogy nekünk ilyesmi problémával sosem kell szembesülnünk.

2023. febr. 27. 23:47
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Azt gondolod, hogy nektek nem lesz olyan, amikor a lányod kiborul mert még nem elég érett hogy kezeljen egy (számára) érzelmi megborulást? Naiv vagy 😅

Pont ugyanarra gondoltam, mint a 3-as.

2023. febr. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudod, teljesen biztos vagyok benne, hogy vannak/lesznek kezelendő helyzetek. Lehetek naiv, de igen. Bízom benne, hogy ilyen nem lesz, mert bár jópár gyerek volt/van a családban és baráti társaságban én ilyen szintű kitörést még sosem láttam. Ez van.
2023. febr. 28. 00:13
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem kizárt teljesen az autizmus.


Ezért írtam a 2-es válaszban ezt a betegséget.

2023. febr. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tündéri kislányom volt,aztán másfél éves lett és sikít ha vmi nem tetszik neki,földhöz vágja magát vagy csak sír. Pedig szépen neveljük,mondunk nemet ha kell,olvasunk neki stb. Ő egyszerűen ilyen és kész. 9 hónaposan ő is egy kisanygal volt,nincs garancia hogy amikor kezd kialakulni a személyisége milyen gyerek lesz. Lehet hogy a te gyerekednek is lesz dühkitőörése(korai dac korszak) de az is lehet hogy tök csöndes lesz.


Ez a gyerek is csak próbálkozott,amikor nem lett foganatja játékot cserélt hátha azért nem játszanak vele,amikor ez sem sikerült behisztizett. Aztán megnyugodott és újra megpróbálta és megint hiszti. Ugyanis frusztrált lett és másfél évesen még csak így tudja ezt lereagálni.

Nem.kell ezt túlgondolni.

2023. febr. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
0%
Szerintem vigyétek el orvoshoz.
2023. febr. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!