Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zártad le magadban,...

Hogyan zártad le magadban, hogy nem lesz több kisbabád?

Figyelt kérdés

Több gyermekem is van, nagyon szerencsés vagyok, hogy ez megadatott.

De én imádom a babákat, a babakort és hihetetlen, hogy ez ennyi volt.

Pedig sok év van köztük, elhúztuk amennyire csak lehetett, szóval tényleg kihoztam a maxot belőle.

Ésszel tudom, hogy ennyi a kapacitásunk, fáradt lennék már egy új babától, öreg is vagyok hozzá, felelek is már a többiekért, szóval nem lesz több. De ez olyan szomorú.

Ti tényleg le tudtátok magatokban zárni ezt a korszakot? Tényleg kerek egész volt onnantól, hogy a vágyott számú gyermek megérkezett?


Nem vagyok én sem depi vagy ilyesmi, boldog vagyok, hogy Ők vannak. :)


2023. febr. 28. 21:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom ez is személyfüggő, a legtöbben gyűlölik ezt a korszakot, nemhogy elhútni direkt...
2023. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Mi még nagyban benne vagyunk, nekem az első után egyébként a terhesség maga is hiányzott, mert nagyon élveztem.

Viszont amikor néha eszembe jut, hogy milyen gyorsan felnőnek és visszatekerném picit az időt, amikor az első még csak mászni tanult, kimondta az első szavait… azzal szoktam vigasztalni magam, hogy kis szerencsével nekik is lesznek gyerekeik és akkor az unokákkal valamilyen formában átélhetem ezt megint.

2023. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Úgy, hogy az unokákra hangolom magam.
2023. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz dolog számomra is. Én most várom a harmadikat, de legbelül szomorú vagyok, mert tudom,hogy ő az utolsó. Anyagilag ő fér bele és ez lesz a 3. császárom, nem merek többet bevállalni és 36 éves vagyok.

Nekem a gyerekek az életem, óvónő vagyok, a sajátjaimért egyenest rajongok. Mindig nagy családot terveztünk, még nagyobbat is, de beláttuk ennyire vagyunk képesek. Ha megtehetném én egész életemben nevelném a gyerekeim sorba. De sajnos nem tehetem meg. Szóval még nem tudom hogyan,de valahogyan el kell ezt fogadnom.

Minden percét próbálom kiélvezni, szeretnék vele végig itthon lenni míg lehet. Aztán ha visszamegyek dolgozni majd találok új célokat, lehet megint tanulok, képzem magam. Aki nem érez így, az ezt nem értheti még,de én abszolút megértelek.

2023. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Ésszerűen gondolkozom.

1 éve még nagyon fájt a szívem a tudattól, hogy nem lesz több 3 után.

Ma már ritkán jut eszembe, gyorsan el is hesegetem.


Nem csak a saját egészségem miatt engedtem el, de minden más szempontból is elég a 3 gyermek.

Van 3 egynemű gyermekünk, igen vágyom egy ellenkező neműre, de semmi garancia nincs rá. Csak azért meg, hátha más nemű lesz, végképp nem szülnék. Amellett 3-ból 2 sni-s gyermekünk van, nem hiszem, hogy az idegrendszerem képes lenne ennél többet bírni.


Mondjuk a babaholmikat még nem tudtam elengedni 😅🤪 de igyekszem 🙈

2023. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Most összeszorult a torkom. Istenem.. bárcsak lehetne még egy kisbabám akit tisztességesen felnevelhetünk... Csak az a baj h gondok vannak párommal meg a családjával, nem neki kellett volna szüljek. De én csak a babát néztem, és ha nem tőle lenne, akkor nem Ő lenne az.. ❤️ az meg hogy újból férjhez menjek és gyerekem legyen lehet visszás lenne.. meg lehet el sem venne senki.


Itt szuszog mellettem az egyetlen kisbabám és igen van h arra gondolok mi van ha nem lesz több mert csak ő. Plusz én is császáros vagyok. Annyira gyorsan telik az idő, ha lehetne megállítanám. Nagyon szeretem a kicsi babámat.


Ugye ha nagyobb lesz akkor is ugyanilyen a szeretet? Vagy akkor még nagyobb??!?!! 😱

2023. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Én mindig 3 szerettem volna férj kettőt. Anyagiak miatt 2 is volt jó sokáig, lett nagyobb ház, jobb anyagi helyzet, de 37 éves lettem(anyukám ennyi idősen szült engem) úgy gondoltam már késő.

A kolléganőm 42 évesen esett teherbe, na itt vérszemet kaptam. Gondoltam ha 40 ig sikerül akkor jó lenne.

A férjem nem volt elragadtattva az ötlettől,de beadta a derekát. 39 évesen megszületett a fiúnk.

41 évesen ismét terhes lettem, de sajnos down baba lett volna.

Azóta úgy gondolom, hogy négy gyerekkel lennék igazán boldog, de sajnos már 44 leszek, így álom marad a 4.gyerek.

Ez az unokás dolog valahogy engem nem érdekel,pedig a 2 nagynak már lehetne is gyereke.

2023. febr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%
Úgy, hogy az egyetlen szülésem alatt átéltek meggyőztek róla. Egyszer elég volt. Aztán apuci is lelépett. Nem kockáztattam meg, hogy majd több gyerekkel maradjak aztán egyedül. Ráadásként nyűgnek éreztem a kötelező óvodai, iskolai pofa viziteket is. Egyszerűen nem nekem való. Gyerekkoromban is gyűlöltem, felnőtt koromban sem változott meg. Elég az egyetlen gyerekem. Elég nehéz volt ezt az egyet is eltartani, felnevelni.
2023. márc. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%
#8, nyilván a leírtak alapján nem neked szólt a kérdés, hanem annak aki nem nyűgnek érzi s gyereket, hanem örömforrásnak.
2023. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon nehezen és lassan. Évekbe telt,nagyon fájt, de nem lehet több.

Az első beteg lett, ismeretlen betegség. Nem merünk többet vállalni.

Vagyis a férjem nem mer,fogalmazzunk úgy. Én majdnem belepusztultam,hogy nem lesz testvére..

De évek alatt elfogadtam,hogy lehet, a testvére is betegen születne,mivel 7 év alatt se tudták kideríteni,mi baja van a lányomnak.


Úgyhogy lassanként elfogadtam. Nagyjából.

2023. márc. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!