Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz a gyerek kicsit...

Mikor lesz a gyerek kicsit együttműködő pelenkázáskor?

Figyelt kérdés

Már rosszul vagyok, ha kakis pelust kell cserélni. Egyszerűen semmi nem köti le úgy a kezét, hogy ne azonnal a fütyijéhez nyúljon, amikor kinyitom a pelenkát. Ha itthon van a férjem, ketten csináljuk, egyikünk lefogja a kezét. Tegnap már összekötöztem a kezeit szegénynek, bár nem annyira bánta. Egyszer próbáltam, hogy a fürdőkádban cserélem ki, ahol rögtön le is moshatom. Hát szegénynek olyan halálfélelmet láttam az arcán, hogy vagy fél óráig tartott megnyugtatni. Aztán, ha leoperáltam róla a kakás pelust és meg is tudtam tisztítani a fenekét, abba izzadok bele, hogy ráadjam a tisztát, mert csak tekereg, feszíti magát. És még utána jön a nadrág meg a zokni...

Mondjátok légyszi, hogy ez nem csak nálunk van így, és hamar elmúlik!!! 6,5 hónapos.

(Na de persze az igazságra vagyok kíváncsi! :) )


2010. okt. 6. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom szerette a tisztába rákást, mindig jókat játszottunk a pelenkázón, és sokszor, ha sírt, és semmi nem volt jó, oda leraktam, és abbahagyta. Mindig volt ott egy csomó játék, amivel játszhatott, amíg én takarítottam.

Az meg normális, hogy fogdossa a kukiját, érdekli, hogy mi van ott.

Próbáld kicsit szabadon hagyni máskor is, hogy piszkálhassa magát, aztán nem lesz egy idő után olyan érdekes.

A pelusozást én úgy szoktam, hogy a pelussal lehúzom a nagyját, amikor nyitom szét, és már szinte alig marad rajta.

2010. okt. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez a pelustörlős tök jó ötlet, köszönöm! :) Az én fiam is szerette kb. 2 hónappal ezelőttig. Azóta egyre nehezebb a dolog...
2010. okt. 6. 09:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van katasztrófa a pelus csere és az öltözés!16 hónapos! Gondolom azért csinálják mert gátolva vannak a mozgásba. Kitartást!
2010. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt hittem soha nem lesz vége ennek a korszaknak! 9,5 hónapos volt, és azon kaptam magam, hogy együttműködő a fiam, nincs sírás forgolódás. A "nagykönyv" szerint is 9-10 hós kora körül kezd együttműkdővé válni. Ami még bevált: áll a pelenkázón és úgy vetköztetem le, persze szorosan hozzám bújik, de így még játszani is tudunk.Persze a pelenka cserére le kell fektetnem ,de semmi probléma nincs belőle, most 10,5 hós a fiam.
2010. okt. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém el akar menekülni :) megfordul és hajrá, csapkod, odakúszik a popsitörlőhöz, kiszedegeti, ilyenek :) Egy ideig idegeskedtem, aztán a Vigantolos üveget a kezébe adtam (csak pelenkázás közben) annak a gumis részét rágcsálja. Ezzel most elvan, remélem később nem un rá :) 7,5 hónapos
2010. okt. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igaz mi még csak 4 hósak vagyunk ,de nálunk is van h műsor megy pelenkázás alatt :) én azt szoktam, és ahogy én látom be is válik, h leszedem a csúnya pelust, letisztítom a fenekét úgy h ahogy felemelem a lábát a hasához középre, így a kis kezeivel nem ér el csak két oldalról a combikáját...

utánna ha tiszta minden akkor hagyom úgy ahogy van, és játszunk :) puszilgatom a talpiját, combiját, pocakját, dögönyözöm, gyúrom... (kb 20 perc) és utánna kellően "kifárad" h nyugodtan visszapakoljam a pelust, van h becsúszik pisi, de hát nem nagyon érdkel, mert mind2en jól érezzük magunkat, és úgyis csak a pelus lesz olyan (latakarom vele a kukiját). időigényes, de ez az idő csak a kettőnké, és jól elvagyunk :) és sikerül is minden :)

2010. okt. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket! A 9,5 hónap biztató, a 16 rémisztő...

A Vigantolos üveg nálunk is bevált egy darabig, de már nem segít. Az is jó volt egy ideig, hogy a feje mellé raktam egy másik tiszta pelenkát, amitől izgalomba jött, megszerezte, és engedtem, hogy játszon vele. De már azzal is ahogy csapkod, belecsap a kakiba. :(

2010. okt. 6. 09:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Fiam 1 éves, újabban elvan, ha a kezébe adok valami ÚJAT! Tubusos krém, amit nem tud kinyitni, fésű, hajkefe, figura... Valami apróság, amivel nem baj, ha csapkod. Ha nem köti le, mert már ismeri, akkor egyből valami mást adok neki. Fürdéskor megkapja a fogkrémes tubust, az én kencéimet stb. Persze csak addig, amíg a peluscsere van, és közben figyelem, nehogy kirágjon valamit. :)
2010. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De jó nektek!Az enyém 14 hónapos,semmivel nem tudom rávenni,hogy nyugton maradjon.Már a használt pelust is futtában veszem le,hát még ráadni az újat.Erre tökély a bugyipelus,ami persze baromi drága.Pár darabot tartunk itthon,ha nagyon nem megy másképp.Mikor megtanult forogni,akkor megtanultam hason fekvő gyereket pelenkázni.Most,hogy elszalad,már semmi nem segít.És mikor kaki van,hát inkább nem részletezem...
2010. okt. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!