Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Frissen állni tanuló baba...

Frissen állni tanuló baba folyton borul. Van erre valami tippetek?

Figyelt kérdés
8 hónapos a lányom, másfél hete tanult meg felállni, azóta állandóan állni akar. Nem lehet etetni normálisan, nem érdeklik a játékai, amiket eddig imádott, átpelusozni is minden alkalommal kész tortúra, végigüvölti az egészet, mert egy másodpercig nem bír a hátán megmaradni. Térdel, de még nem mászik, kúszni azt nagyon ügyesen tud, ülni sem tud. Feláll valami mellett és 60 mp-en belül biztos, hogy felborul. Ott vagyok vele egész nap, de kezd nehéz lenni, hogy tényleg SEMMIT nem tudok csinálni tőle, mert folyton fogni kell. Úgy tudok reggelit csinálni, fogat mosni, ha közben fogom a kezemben. De pl. a cumisüveget nem tudom már elmosni tőle, mert ahhoz mindkét kezem kell, és annyi idő alatt már bőven áll a mosógép mellett. Lehet ezzel bármit csinálni? Fejleszteni, hogy le tudjon ülni? Vagy mennyi ideig tart ez az időszak? Tudom, hogy mostantól jó ideig folyamatosan figyelni kell rá, de az azt jelenti, hogy tényleg egy pohár vizet nem lehet mellette tölteni? Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. márc. 13. 08:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk talán 2 hét volt. Szó szerint semmit nem tudtam csinálni mellette. Mert ha borult, akkor vigasztalni kellett, utána meg nem hagyhattam ott.

Aztán megtanult ügyesen elesni. Akkor már felemelte közben a fejét. Aztán szépen megtanult leguggolni. Utána meg ülni és mászni is. Ezt így 8 és 9 hónapos kora között. Durva volt. 😅

Praktikát nem tudok, túl kell élni.

2023. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
76%

En amikor csinalni akarok valamit a gyerektol pihenoszekbe,etetoszekbe vagy a babakocsiba rakom.vagy a kisagyba.

Megcsinalom a dolgom gyorsan es utana egesz nap rohanok utana.

2023. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg először is. Ez türelemjáték. Minden baba más tempóban tanul. Lehet, hogy 2hét múlva, lehet 2hónap. Utána meg jön a járás.. az rosszabb ilyen szempontból.
2023. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
De és mi van ha felborul? Ha nem az asztal tetején történik akkor miért baj? Ez is egy tanulási folyamat. Kell, hogy legközelebb óvatos legyen. Pont azokból a babákból lesznek ügyetlen, csetlő botló gyerekek, akiket folyton megakartak védeni az eséstől. Mi az asztal sarkaira tettünk sarok védőt, lépcsőt, veszélyes helyeket bezártuk, kaput szereltünk aztán had menjen. Ha elesik majd megvigasztalom, de ahogy te is mondtad nem tudsz folyamatosan figyelni.
2023. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

"Ott vagyok vele egész nap, de kezd nehéz lenni, hogy tényleg SEMMIT nem tudok csinálni tőle, mert folyton fogni kell."


Kell a frászt!

Hagyd békén, hadd próbálgasson felállni. Ha letottyan, majd újra próbálja.

2023. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, hogy meg akarsz tanulni mondjuk falat mászni, de ott van valaki, aki folyamatosan fogja kezed-lábad. Szerinted mikorra fogsz megtanulni falat mászni?
2023. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha néha esne egyet, akkor jobban atgondolná az egész napos alldogalast. Ha egyfolytában fogod persze, hogy állni fog. Az enyém pár esés után visszament maszasba, aztán mindig újra próbálta és megtanult járni, én biztosan nem fognam naphosszat, csak hatraltatod ezzel a fejlődését.
2023. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Bababiztos, ami az tud lenni, úgyhogy igazából az csak a veszély, hogy eldől, mint a krumplis zsák és koppan egy nagyot a feje a földön. De akkor szerintetek teljesen hagyjam elesni? Vagy csak akkor, amikor muszáj mást csinálni?

Az én fejemben eddig az volt, hogy mondjuk 2 hét vagy 2 hónap alatt megtanul kapaszkodni vagy állni rendesen úgy is, ha én a levegőben kapom el, amikor borul el. De akkor esni kell megtanulnia? Nem akarom túlfélteni, csak olyan nagyokat koppant szerencsétlen, sajnáltam hagyni.

2023. márc. 13. 10:12
 9/39 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy meg kell tapasztalnia az esést is! Másképp hogy tanulná meg??

Így azt se tudja,mitől kell tartania!

Ne féltsd túl.

2023. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Ezért is írtam, hogy egy idő után megtanulta a fiam is, hogy ha borul, akkor a fejét fel kell emelni. Ha mindig megfogod, nem tanulja meg.

Utána magától jött rá, hogy le tud guggolni, és akkor nem esik el.

Én azért nem tudtam mellette mást csinálni, mert folyamatosan borult, és akkor fel kellett venni, meg kellett vigasztalni, és utána egy darabig nem is akart elmenni mellőlem.

De nem kaptam el, nem fogtam meg.

2023. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!