Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más mindig megismeri a kisbabá...

Más mindig megismeri a kisbabája miért sír? Tényleg annyira különböző ahogy jelez?

Figyelt kérdés

Védőnő kérdezte a minap, és nemigazán érzünk különbséget. Nem firtatta tovább, de arcán látszott, hogy nem erre a válaszra számított.

Azóta kb ha sìr a gyerek (3hónapos), és nem jövök rá egyből, kb szarnak érzem magam.

Mostanában sokszor csinálja, hogy alvásból felkel (azt hiszem mert éhes) és sír. Próbálom megetetni, de csak még jobban sír. Próbálom visszaaltatni aztán, és vissza is alszik. Nappal sokszor kézben hajlandó aludni. De nehéz ha alvásból ébred, hogy most álmos (mert miért ébred fel akkor), vagy éhes. Gondolná az ember, hogy éhes. Ő meg sír mert etetni próbálom.



2023. márc. 13. 16:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A hasfájós sírását megismertem, na de a többit, azt nem. Megjegyzem, nála a babával gyakran találkozó, 4 gyermeket felnevelt édesanyámnak sem ment, így legalább megnyugodtam, hogy nem én vagyok a béna.
2023. márc. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem sem ment nagyon sokáig, csak próbálkoztunk a fejben lévő csekklista alapján és legtöbbször bevált valamelyik pont. :) Ha nem, az keserves volt, előfordult, hogy ilyen alkalmakkor sírtam én is vele... hasfájós volt 3 hónapos koráig kb. A keserves, nyughatatlan sírást nagyon nehezen viseltem. Ma már talán igyekeznék nem annyira a lelkemre venni. Állandóan az járt a fejemben, hogy sz*r anya vagyok, mert nem tudom megnyugtatni a gyerekem... Az éhség sírást felismertem egy idő után.

Most 9 hónapos a kislányom, csak a fáradt sírását ismerem, az jellegzetes. Éhség sírás már nem igazán van, mert ugye beállt a napi kajarend, max nyűglődésig jutunk el, de akkor tudom, hogy az emiatt van.

A fogzós sírást is ismerem, de azt könnyű, mert krokodil könnyekkel sír és közben a szájában van a keze.

Pelus miatt nincs sírás. Autó és babakocsi, öltözés miatt van, ezekkel nem tudok mit kezdeni. Van mozgásfejlődés miatt is, de ezek már egyértelműek szerintem. Egy párhónaposnál még telejsen más.

2023. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Már nagyobb a gyerekem de a.mai.napig nem tudom miért sírt sokszor annyit babakent. Mindent is megpróbáltam,semmi sem volt jó. Tartott vagy három hónapig egyhuzamban,utána kevesebbet. Mondjuk én egy idő után hagytam sírni (lehet kövezni) de komolyan már azon a szinten voltam hogy Lipótra kerülök a kimerultsegtol. Két hónapos kora.korul volt ez,utána is volt hogy bombolt órákig. Nem foglalkoztam vele,ha minden alap szükséglete el volt látva. Most már nagy, okos,értelmes,jó a kapcsolatunk,nem sérült (tudom,tudom majd később kiderül,mert igazából amiatt lesz majd önértékelési zavaros,pszichopata blabla stb)
2023. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Meg kell ismernetek egymást, nem jön ösztönből, hogy tudod ,hogy most miért sír... Hanem szépen ahogy telik az idő majd megjegyzed. Feltéltelezem már érzed a különbséget így Júniusban. :)
2023. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Amúgy én avgyok akik megismerte mindig



De ez annnnnnnnyira gyerekfüggő…

Komolyan..


Van olyan akinek semmi differenciáltság nincs a bőgéseiben

2023. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!