Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája elhúzódó...

Akinek a babája elhúzódó sárgasággal küzdött, volt késés a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok másnál jelentkezett-e késés a mozgásfejlődésben. Kisfiam 10 hetes koráig volt sárga. Emiatt aluszékony és bágyadt volt, valamint majdnem 2 hetet kórházban is voltunk. Nagyon nehéz volt kezdetben a hasaltatás és sokáig 1-2 percet sem bírt és nem igen emelte a fejét 3 hónapos koráig. Szakemberhez vittem, tornáztattuk, gyakoroltunk. Most 5 hónapos és ott tartunk, hogy hason kb 10 percet elvan, ezalatt alkaron támaszkodik, nyúl a játékokért. Hátról hasra elfordul, de egyelőre csak az egyik irányba. Hasról hátra 1-2 alkalommal fordult, de lehet csak véletlenül. Oldalára mindkét irányba fordul. Hason nem igazán játszik el 30 percet, ahogy elvileg már lassan “kellene” és még nem támaszkodik nagyon a tenyerén, bár egy-egy pillanatra igen. Jelen állás szerint nem utal semmi neurológiai gondra. Rendszeresen látja szakember. Nem akarom sürgetni és erőltetni sem. Én arra gondolok, hogy az elhúzódó sárgaság miatt van. Anyatejet kapott és elvileg az okozhatta, hogy lassabban múlt el. De ennek ellenére sem javasolták a tápszerre váltást. Másnak mi a tapasztalata?

2023. márc. 13. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én lányom is besárgult születés után, neki is viszonylag lassan múlt el, de végül elmúlt. Anyatejes volt. Minden mozgásformát szépen csinált, egymás után sokáig művelte, semmi nem maradt ki. Mivel sokáig művelte mindet, így volt olyan gyerek, aki például hamarabb ment, de nem kúszott vagy mászott. Ő tényleg mindent csinált. Most 3 éves, teljesen ügyes, okos kislány. Szófogadó.
2023. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

"Anyatejet kapott és elvileg az okozhatta, hogy lassabban múlt el."


Ki magyarázta be neked ezt a hülyeséget?

2023. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 Az orvos. Elmondása szerint az anyatejes sárgaság egy létező dolog. Nem tudják pontosan mi van az anyatejben, ami késlelteti a bilirubin kiürülését, de arra következtetnek, hogy bizonyos esetekben emiatt múlik lassan. Ezért sokszor a besárgult baba tápszert kap, amíg elmúlik a sárgaság. Mivel én nem vagyok orvos arra hagyatkozom, amit mondott. Bár külföldi oldalakon utána olvasva is ugyanezt találtam.
2023. márc. 13. 20:50
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól találtad, ez tény.

Nálunk nem volt mozgásfejlődési gond.

2023. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Én arra tippelek, hogy mivel az anyatejet a babák nagy része teljes egészében hasznosítja, így nem ürül széklet formájában a bilirubin.
2023. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár nálunk ennyire nem húzódott el a sárgaság, csak pár hétig, ugyanígy fejlődött a fiam. Most 6 hónapos múlt és azokat tudja amit leírtál. Mostanában szórakozik azzal hogy tenyérre támaszkodva felnyomja magát. Mi nem járunk semmilyen tornára, védőnő se szerint sincs lemaradva. Nem kell szerintem aggódnod, ugyanezekkel a képességgel minket normálisnak találnak.
2023. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Ja és hason 30percet kéne ellegyen? :D mindjárt elsírom magam ha ez másoknál így működik.
2023. márc. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#4 Az szuper 🙂. Szerintem nálunk is rendben lesz. Nem sürgetem és igyekszem segíteni. Sokat foglalkozom vele. Szegény nagyon megszenvedte a sárgaságot az elején. Talán azóta kicsit jobban figyelem őt. De nem akarok túlzásba esni.
2023. márc. 13. 21:08
 9/16 A kérdező kommentje:
#6-7 a pipálós listák szerint vannak ezek a követelmények, én is kaparom tőle a falat 🤣🙉. Örülök ha 10 percet leköti valami hason. De hát tényleg nem egyformák. Van egyéniségük, akaratuk.
2023. márc. 13. 21:11
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Mozgásfejlesztő terapeuta ismerős mondta nekem, hogy a sárgaság megjelenése nem minden esetben egyenlő a bilirubin határérték feletti szintjével és így nem okoz agykárosodást ha hosszan elhúzódik sem. Csak ijesztő a szülő számára, hogy sárga a baba. Nekem kisfiam 6 hetes koráig volt az, semmi eltérés nem volt mozgásfejlődésben.

A durvább bilirubin szint viszont okozhat maradandó károkat sajnos, ismerősöm akit fent említettem foglalkozik ilyen gyerekek fejlesztésével.

2023. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!