Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos fiam szörnyen...

22 hónapos fiam szörnyen viselkedik a boltban. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Ma is voltunk a boltban, és nem túlzok, sírógörcsöt kaptam a végén. Kezdjük ott, hogy elveszem a kosarat, erre ő berohan a boltba, úgy szaladok utána szekerestől.Hiába fogom a kezét, amit ér, hajingál lefelé, ha úgy tartja kedve, lefekszik a földre, és nem mozdul, hiába imádkozok neki. Ami cédulák ki vannak ragasztva, rögtön leszaggatja ha véletlenül eléri.Ha veszek neki pl. túrórudit, és beteszem a kosárba, elkezd ordítani, mert neki azonnal kell, hiába magyarázom el neki, hogy előtte ki kell fizetni, csak utána adhatom oda. Amikor elérünk a pénztárhoz, és fizetnem kell, amihez ugye mindkét kezem kell és nem tudom Őt fogni, egy szemvillanás alatt visszaszalad a boltba. Ugyanez megy, amikor pakolok el. Hiába kérem hogy segítsen, vagy hiába adom a kezébe a túrórudiját. Ma is háromszor szaladt vissza a boltba, amíg elpakoltam. Mit tudnék vele csinálni? Mert lassan ott járok, hogy nem megyek vele boltba.
2010. okt. 6. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
neveletlen. és nevelés alatt nem a verést értem, de egy 22 hónapos gyereknek ha tetszik, ha nem már tudni kell, hogy ha anya azt mondja nem, akkor az nem. mert lehet vidám, izgága, érdeklődő, de a cédulatépkedés, a dac, az elszaladgálás nem tartozik ezek közé. az elszaladgálás pl rá is nagyon veszélyes. valószínűleg a te fiadat keményebb kézzel kell fogni, nem elég neki a szépen elmagyarázom című történet.
2010. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
kicsit igazat kell adjak az elsőnek,és ne vedd nagyon magadra,de tényleg erősebb fegyelmezési eszközök kellenek,ez a viselkedés amit leírtál,tipikusan rosszalkodás,direkt csinálja.esetleg nem tudsz olyan boltba menni ahol be tudod rakni az ülő részébe a gyereket?elhiszem hogy ki vagy mert már az olvasástól is kirázott a hideg pedig pont ennyi idős fiam van nekem is.Néha bizony rá kéne sózni picit a kezére,vagy szorítsd meg erősen,és mond határozottan,hogy nem.Én nem vagyok verés párti,de volt már hogy rá vertem a kezére,és erősen,hangosan szóltam rá,vagy megszorítottam,hogy hagyd már abba.nálam be vált.ha valami rosszat készül csinálni,és nagyon csúnyán rá nézek,majd rá is szólok,abba hagyja nem teszi meg.pedig ő is elég dacos,hisztis volt.meg kell találnod hozzá a kulcsot.
2010. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy időszakban az én gyerekeim is csináltak hasonló cirkuszokat, de hamar rájöttem : ahogy azt vették észre, hogy a figyelmem nem kizárólag rájuk koncentrál, attól kiborultak és így próbálták a figyelmemet magukra fordítani!

(Az már mindegy volt nekik, hogy felmérgesítettek és kiabálás lett a vége, a lényeg, hogy rájuk figyeljek, semmi/senki másra.)


Nos, amikor erre rájöttem, akkortól úgy indultunk el a boltba, hogy SEGÍTENI fognak nekem, "komoly" feladatokat kaptak : keressék meg a tejfölt, válasszák ki melyiket tegyük a kosárba, tolják a kocsit, segítsenek kipakolni, bepakolni, tanácsot kértem tőlük, mit kellene még venni, melyik gabonapelyhet szeretnék reggelire, stb...


Nem tudom, a te gyerekednél ez beválik-e, de az én gyerekeim ahogy "komoly feladatot" kaptak, azonnal kisangyalokká váltak és nagykomolyan segítettek, soha többé nem cirkuszoltak!... :-DDD


A következetesség is nagyon fontos : ha egyszer megengedted neki, hogy a túrórudit ottmindjárt a boltban megegye (kifizetés előtt), akkortól kezdve nehéz lesz neki megmagyarázni, miért nem szabad ezt csinálni?

Ezt én soha nem engedtem meg, mai napig "törvényként" él bennük, hogy csak onnantól az enyém a cucc, mikortól kifizettem! (Már 19 és 20 évesek a gyerekeim.)


Én azt tapasztaltam, hogy türelemmel, jó szóval mindent el lehet érni a gyerekeknél!!!


VIGYÁZZ!!! Mert a gyerekek "játszmákat" játszanak : a fiad minden nap arra "utazik", hogy téged kiborítson, feldühítsen, végül kiabálj vele, stb...

Torpedózd meg a tervét, el fog képedni a meglepetéstől, ha te holnaptól nem kiabálsz, nem dühöngsz a cirkuszán, hanem nyugodtan nézed, értetlen vagy, sőt kuncogva kineveted, esetleg mosolyogva megöleled (a lényeg, hogy a viselkedésed ellentétes legyen azzal, amit ő várt!)...


Ha rájön, hogy a "játszmája" nem jön be, akkor szépen felhagy vele. :-DDD


Ajánlom figyelmedbe Thomas Gordon : P.E.T. (A szülői eredményesség tanulása - Kipróbált út a kölcsönösen boldog szülő-gyerek kapcsolathoz) című könyvét!


Én ennek a módszernek köszönhetem, hogy tényleg békés és megértő kapcsolatom van a gyerekeimmel, nálunk nem volt kamaszkori antiszociális dackorszak sem, a gyerekeim imádnak és 19-20 éves koruk ellenére lépten-nyomon átölelnek és puszilgatnak, sokszor elmondják, hogy nagyon szeretnek!...


Sok sikert kívánok neked! :-D

2010. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hiába szorítom meg a kezét, hiába szólok rá mérgesen, hiába csapok a kezére, nem használ. Egyszer volt olyan sajnos, és szégyellem is nagyon, hogy amikor már nagyon kiakadtam, a boltban rásóztam a fenekére. Na akkor meg elkezdett visítani, minket nézett az egész bolt, nagyon szégyelltem magam. De utána rendesen viselkedett. De azóta is rossz ha boltba megyünk. Sajnos a közelünkbe csak kisbolt van, nem lehet beleültetni a bevásárlókocsiba, de ha olyan helyen vagyunk ahol lehet, ott nincs gond. Nagyon el vagyok keseredve, segítsetek légyszi, mit csináljak? Pedig itthon nincs megengedve neki minden. Vagy mégis elrontottam valamit?
2010. okt. 6. 20:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Bírom ezt e neveletlen dumát, akinek nem csinál ilyet gyereke, annak a másé mindjárt neveletlen.

A fiam is hasonló vol, a lányom is az egyszerűen akaratosak és tesztelik, hogy meddig mehetnek.


Éppen ezért a kicsivel (19 hónapos) vagy babakocsival megyek, vagy beültettem a nagykosárba, és nem engedem kijönni.

Ha nagyon ficreg, akkor kezébe adok valamit, azal elvan egy darabig.

És nyugi, el fog múlni:-))))))

2010. okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3 válaszoló! Neked külön köszönöm, nagyon sok segítség van a válaszodban! Sajnos a túrórudis dolgot elrontottam, mert bizony egyszer-kétszer odaadtam neki a boltban, elkeseredésemben... A kosártolás viszont bejön, azt már próbáltam, de nem sokáig köti le.
2010. okt. 6. 20:38
 7/11 anonim ***** válasza:

első vagyok és képzeld utolsó az én gyerekem is elkezdte ezt a műsort. na ott is lett abbahagyva, mert nevelés kérdése. ha egy gyerek ezt csinálja, az neveletlen, mert azt hiszi neki szabad hisztizni, rongálni. mert nem érdekli, hogy az anyja mit mond, le sem tojja, semmi tekintély. és lehet mondani, hogy majd elmúlik, de ha egy gyerek elrohangál arra nem mondható, hogy majd csak elmúlik, mert marhára veszélyes.

most van az a kor, ahol nem kell engedni, nevelni kell, ha tetszik, ha nem. az nem megoldás, ha bekötöm a babakocsiba. a visataon volt a szuperdada című sorozat, ha tudod nézd meg, nekem sokat segített. következetesnek kell lenned. pl nálam bevált, hogy a bolt előtt megmondtam, ha nem viselkedik rendesen, nincs édesség és megyünk. akkor bőszen bólogatott, aztán rákezdett. na akkor fogtam, annyit mondtam, hogy én szóltam, felvettem és elindultam kifelé. nem érdekelt, hogy üvöltött meg néztek mások. első alkalommal haza is mentünk. második ilyen alkalommal mire kiértünk abbahagyta, visszamentünk és viselkedett. egy a lényeg. úgy nyerd meg a csatát, hogy haláa nyugodt vagy. mondd el, hogy mi lesz, ha rossz lesz és tartsd is be. ne aggódj, ő előbb megunja. mert hiába csapsz a kezére a végén úgyis eléri, amit akar. de ha hazaviszed fújhatja.

ez a dadás sorozat ilyen módszereket mutat be és nagyon jó, nagyon hasznos. én ezt onnan tanultam és működik.

2010. okt. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem te magad meg is adtad a választ a kérdésedre:

"Egyszer volt olyan sajnos, és szégyellem is nagyon, hogy amikor már nagyon kiakadtam, a boltban rásóztam a fenekére. Na akkor meg elkezdett visítani, minket nézett az egész bolt, nagyon szégyelltem magam. De utána rendesen viselkedett."És itt az utolsó mondaton van a hangsúly, hogy utána rendesen viselkedett!!!!Csak nyilván látta rajtad, hogy megbántad, nem gondoltad komolyan, és ezért újra folytatta ezt a viselkedést!

Szerintem nem rossz anya az, aki rásóz egyet-kettőt a gyereke fenekére.Mi is kaptunk, mégis normálisan felnőttünk....persze abban igazad van, hogy nem feltétlen a boltban mindenki előtt kell elverni, de szerintem ez a viselkedés nagyon nehezen tartható kordában egyéb módszerekkel...

2010. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"...A kosártolás viszont bejön, azt már próbáltam, de nem sokáig köti le..."


Folyamatosan el kell látni "fontos" feladatokkal!!!

Hozza ide a tejfölt,... keresse meg a papírzsebkendőt,... válasszon a szalvéták közük,... stb...


És ami nagyon fontos : MINDIG DÍCSÉRD MEG!!!

Nagyon alaposan dícsérd meg, sőt otthon (fennhangon!) apukának is meséld el, milyen ügyesen segített a boltban, és az apukától is kapjon dícséretet, elmesélni nagyszülőknek is, minél több dícséretet kap, annál lelkesebben fog legközelebb segíteni!...


És azt is nagyon sokszor el kell mondogatni : milyen ügyes, okos, mennyit tud segíteni, stb...


(Az a gyerek, aki azt hallja magáról sokszor, hogy ő milyen "rossz gyerek", az tartja magát hozzá : OK! Akkor én rossz vagyok!)

2010. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

23:36-os vagyok

2 gyerekem van -egy 10,5 éves é egy 19 hónapos és már egyszer átestem ezen az idöszakon, meg sok i mindenen úgyhogy ez nem neveletlenség kérdése....

Akinek olyan gyereke van, hogy odaállítja sarokba és egy hét múla is ott áll, az szerencsés...de azértnem lennék a helyében

2010. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!