Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos fiam szörnyen...

22 hónapos fiam szörnyen viselkedik a boltban. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Ma is voltunk a boltban, és nem túlzok, sírógörcsöt kaptam a végén. Kezdjük ott, hogy elveszem a kosarat, erre ő berohan a boltba, úgy szaladok utána szekerestől.Hiába fogom a kezét, amit ér, hajingál lefelé, ha úgy tartja kedve, lefekszik a földre, és nem mozdul, hiába imádkozok neki. Ami cédulák ki vannak ragasztva, rögtön leszaggatja ha véletlenül eléri.Ha veszek neki pl. túrórudit, és beteszem a kosárba, elkezd ordítani, mert neki azonnal kell, hiába magyarázom el neki, hogy előtte ki kell fizetni, csak utána adhatom oda. Amikor elérünk a pénztárhoz, és fizetnem kell, amihez ugye mindkét kezem kell és nem tudom Őt fogni, egy szemvillanás alatt visszaszalad a boltba. Ugyanez megy, amikor pakolok el. Hiába kérem hogy segítsen, vagy hiába adom a kezébe a túrórudiját. Ma is háromszor szaladt vissza a boltba, amíg elpakoltam. Mit tudnék vele csinálni? Mert lassan ott járok, hogy nem megyek vele boltba.
2010. okt. 6. 20:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szia! Egyetértek az előző kedves válaszolóval, és a többiek pedig nagyon jó ötleteket adtak a megoldáshoz: Ez nem elsősorban nevelés kérdése, ez a kétéves kor "szépsége" :-) A dackorszakon minden gyerek átesik, biztos vannak olyanok is, akiket nagyon szigorúan nevelnek, és el tudják nyomni bennük a hisztis viselkedést, de nem ez a jellemző. Ki fogja nőni, ne aggódj! Ngyon jó ötletnek tartom a feladatok kiadását vásárlás előtt, a dícséretet, ha minden jól ment, elmeséljük apunak, nagymaminak, szomszéd kisgyereknek, stb..., milyen ügyes nagyfiú vagy már, hogy így tudsz segíteni anyának, meg a fent említett jól bevált praktikák. A verést azért nem tartom ez esetben célravezetőnek, mert ezzel nem magában a gyerekben alakul ki és rögzül, hogy mi a helyes és a helytelen viselkedés, csak összetársítja, ha ezt vagy azt csinálom, jön a verés, kiabálás, tehát nem belső meggyőződésből viselkedik majd jól, hanem a büntetéstől való félelem miatt. Ez nem tartós. Nem okoskodni szeretnék ám itt, csak gyermekpszichológiát tanultam jó pár évig, és gondoltam írok Nektek pár "okosságot" :-))) Persze a tapasztaltabb anyukák hasznosabb tanácsokat tudnak adni, mi még nem tartunk itt:-) Üdv, és jó egészséget mindenkinek, és sok sikert a vásárlásohoz :-))).10 hónapos kisfiú anyukája.
2010. okt. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!