Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hetes babucim elég sokszor...

4hetes babucim elég sokszor hány evés után, vagy fuldoklik közben, mert olyan mohón eszik. Mit csináljak vele, hogy ez ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
Ezért félek is egyedül maradni vele otthon, mert annyira megtudok ilyedni ilyenkor, és jó ha a párom is ott van, neki nagyobb a lélekjelenléte ilyenkor mint nekem.. De nem tehetek róla..
2008. dec. 28. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem mindegy, hogy hányik vagy bukik! Ha csak kijön belőle böfizéskor a tej, ha nagyobb adag is, az bukás, ha sugárban jön és nagyon sok, az hányás. A bukás normális, nekem 3 hónapos a kislányom és nagyon sokat és sokszor bukik, szinte minden evés után, valószínűleg túleszi magát. Ha fuldoklik közben, az azért van, mert ő még nem tanulta meg, hogy hogyan kell ezt kiküszöbölni, pl. köhögni, ne ijedj meg, tedd a válladra, böfiztesd vagy fektesd hasra és a lapockájánál finoman ütögesd meg. Nálunk is volt egy ilyen eset kb. 1 hónapja, fuldoklott vagy 20 mp-ig úgy láttam, nem kap levegőt, nagyon beparáztam és kellett legalább 1-2 hét, mire újra lazán tudtam otthon lenni vele kettesben. Erősek ezek a babák, ne aggódj, nem lesz semmi baj, ha szépen fejlődik, hízik és boldog, elégedett baba, akkor nem baj, hogy bukik. Ne lovald bele magad a dologba, légy nyugodt, nem lesz gond!
2008. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szopik, vagy tápszeres? Mert az sem mindegy...


Evés után jól böfiztesd meg, még ha 10-15 percedbe tellik, akkor is.

Ha tényleg hány, és nem csak bukik, akkor vidd el dokihoz.

Ha tápszeres, akkor irass fel neki másik fajtát.

Van AR-es tápszer, a bukós babáknak.

De a dokival, vagy védőnővel mindenképp beszélj.

2008. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szopizik a pici babám, de szó szerint habzsol, azért is szokott hányni. A bukás többször is előfordul, de sajnos a hányás is..
2008. dec. 28. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!