Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Hogyan kell popsiban...

Segítség! Hogyan kell popsiban lázat mérni?

Figyelt kérdés
Eddig cumival mértük, de most már nem hajlandó bekapni, mindig kiveszi a szájából és elhajítja a cumit. Hogyan kell popóban? Mennyi ideig kellene bent tartani a hőmérőt? Mennyit kell levonni a hőből? Meddig dugjam be?
2010. okt. 7. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Vegyél digitális hőmérőt, az gyorsan mér és biztonságos. Higanyossal én nem próbálkoznék. Bekened a popsiját és a lázmérő végét popsikrémmel. Bekapcsolod a hőmérőt. Kb. 1-2 cm,re dugod csak be, nem kell mélyre, az a lényeg, hogy az a kis fém (ami a hőérzékelő) benne legyen. Közben fogod a baba lábát a másik kezeddel (mint mikor pelenkázod), h. ne mozogjon. 1-2 perc múlva csipog a hőmérő, kiveszed. O,5 fokot kell levonni a fenékben mért értékből és megkapod a "valódi" hőt.
2010. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk digitális hőmérőnk van, úgyhogy csipog, ha már kész a mérés, nem kell nagyon bedugni,csak az elejét, fél fokot kell levonni.
2010. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nekünk is van digitális!
2010. okt. 7. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


Általában ezt digitális lázmérővel mérik/mérjük,mert az nagyon gyors....

Hangjelzéssel "szól",hogy készen van a mérés. Kb 5-10 mp alatt..

Én úgy csinálom,hogy kicsit bekrémezem a lázmérő végét,hogy ne sértsem meg a kis popóját,meg hogy jobban is csússzon..-persze ezt csak popsikrémmel-,majd betolom neki egy olyan 2 cm-re.. Közben meg fogom a lábát,hogy ne kalimpáljon,nehogy eltörjön a lázmérő,ami nem hiszem,hogy eltörne,de mégis..:)

Ha készen van,akkor meg jelez a hőmérő..

0.5 fokot lekell vonni a popsiban mért eredményből!

2010. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindenképp új lázmérőt használj, olyat, amit más nem használ, mert ugye elég fertőzésveszélyes ez a terület. Ha nincs otthon, akkor én is javaslom, hogy digitálisat vegyél, lehet kapni olyat, aminek hajlékony a vége, így ha mocorog a baba, akkor sincs semmi baj és te is magabiztosabban szorítod össze a popóját. Nem kell túlságosan feldugni, rá is van írva, kb. fél centire. Ha bármilyen "ütközést" éreznél, azonnal állj meg, nehogy túl mélyre dugd. Digitálissal max. 1 perc alatt meg tudod mérni, közben tereld el valamivel a figyelmét, vagy beszélj hozzá, hogy ne mocorogjon. Amúgy nem fáj neki, az enyém észre sem vette, ahogy a kúpot sem, csak örökmozgó, ezért muszáj volt lekötni a figyelmét. Popóban mért hőből fél fokot kell levonni.

Remélem minden kérdésre válaszoltam és tudtam segíteni!

2010. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

És a dokinak pedig úgy kell bemondani a gyerek hőjét, hogy megmondod, mennyit mértér, és hol. Pl.: 39,3 végbélben. Ez így egyértelmű, nem kell visszakérdeznie a dokinak, hogy hol mérted, meg ellenőrző jelleggel, hogy akkor most levontad-e, vagy sem...


Nekem a kisebbik gyerek is 3 éves lesz lassan, éjszakai láznál már nem is vesződök méréssel, ha tüzel, akkor egyből lázcsillapító, és ha lehet, aludjon vissza. Mérni a "határeset" környékén szoktam, azon kívül ismerem a "lázas" és a "nagyon magas láza van" kategóriát.


Mikor másnap elvittem a gyereket az orvoshoz, még soha nem toltak le amiatt, hogy nem tudok pontos hőt mondani. Végül is nem mindegy, hogy 39,1 vagy 39,4?

2010. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!