Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel 2xer kel enni tápszert,...

Éjjel 2xer kel enni tápszert, Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
7hónapos hercegnőnk több mint 11kg.Nem szeretném hogy se a szíve se a csontozata ne bírja a terhelést. Mászik, üll, fel áll. Mit tehetek, hogy leszoktassam az éjszakai evésrőll?

2023. márc. 21. 18:55
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Anyatejes vol 6,5 hónapos koráig gyógyxer szedés miat apasztanom kellett..

Vízzel kB 1órát bír ki.

65cm jelenleg(4360g 52cm született)

Nem eszik semmi csokit, maximum ami a gyümölcsben van.

Magán gyerekorvos tanácsára 3,5 hónapossan kezdtük a hozzátáplálást. Bébi ételeket veszem. Kecskeméti v Univers. (2hete kezdtem el főzni neki..) Most tudtam meg h cukrosabb a Kecskeméti.

Nestlé Sinlac pépet írta a doki de nem mindig kap, és a fél adagot eszik csk.150ml tápit napkozben

6,7 órakor reggeli tápi

10 óra felé gyümölcs étel

12-12:30 húsos étel v

pép v főzelék

15-15-30 Tejpép v főzelék

18-20 ig vmikor tápi

23órakor 150 ml tápi

02-03 között 150 ml tápi. (Kukit eszi h jön a foga, párnapja szinte csk azt eszi)

Védőnő azt mondta minden rendben. Éjszakára 150 ml tápi 1kanál tápival kevesebbet adjak, két hét múlva 2kanál mínusz így eljutunk a vízhez. De így hamarabb ébred.

2023. márc. 22. 08:06
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nagy súllyal született. Tök normális, hogy nagyobb a súlya most is.

Milyen sarlatán ajánl 3,5 hónaposnak hozzátáplálást, mikor 6 hónapos korig kizárólag anyatej, vagy tápszer kell neki??????

Nem a tápszer a gond, hanem a sok rossz tanács, amit borzalmas szakembertől kaptál.

Ne adj vizet, ha éhes.

2023. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

Meg ez a tápszerből kevesebbet adagolj.... ezt is nem tudom ki mondta, de nettó baromság. Annyit tegyél bele, amennyit ír a doboz. Semmi értelme eljutni a vízig, ha egyszer éhes.

Ha éhes, adj neki enni. A fiam 10 hónapos, 1x eszik éjszaka. Éhes. Eszik nappal rendesen, ennek ellenére neki kell egy plusz étkezés éjszaka. Majd leszokik róla.

2023. márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Johamar rákezdtél a hozzátáplálásra nem.is hallottam.meg ilyen hamar..

Próbáld meg az esti tápszert kicsit többet adni hátha nem.kel fel .

Nekem így vált be hogy ne egyen éjszaka,de attól ugyanúgy megriad éjszaka csak vissza alszik

2023. márc. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

Úristen 3,5 hónaposan? 6 hónapos koráig nem kellett volna hozzátáplálni. Éjszaka még éhes, felesleges elvenni tőle a tápszert. Ennyi hülye tanácsot,te meg vagy olyan hülye hogy neg is fogadod.

Én is kaptam hasonló okos tanácsokat, de én utána olvastam és csesztem követni az orvos tanácsait( pl székrekedésre szilva,aztán kiderült tejfehérje allergiája van azért nem kakilt és konkrét tünetei voltak mégsem akart labort a doki csak a nyamvadt szilvát nyomta).

2023. márc. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Minek a sinlac? Tök felesleges, hiszen így is nagy súlyú a babád.
2023. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is el lehet hagyni a sinlac-ot. Az csak "táplálóbbá" teszi a kajákat, amire vélhetően a te babádnak nincs szüksége.

Egy picit jobban kellene tájékozódnod, a "most tudtam meg, hogy cukrosabb" megjegyzésen én nagyokat pilláztam. Úgy táplálsz hozzá 3,5 hónapos kora óta, hogy meg sem nézed a babakaja összetevőit?

Részemről ilyen formán már az a kérdés is felmerül, hogy egyáltalán biztos vagy-e benne, hogy azért kel, mert éhes?

Az én kislányom is ébred éjszaka 1-2 alkalommal és ha adok neki enni köszönettel el is fogadja, de alapvetően vagy néz rám utána is boci szemekkel, vagy simán visszaalszik nélküle is, szóval nem az éhség miatt ébred.

2023. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Magán orvos tehát még fizetem is érte. Egyedül nevelem nincs segítségem. És első baba nem tudtam, h rosszat tanácsol az orvos.

Nem gondoltam volna h a bébi ételekben adnak hozzá cukrot holott rá van írva hozzáadott cukor nélkül.

Védőnő ajánlotta a tápszerből vegyek el egy kanállal.

Biztos, hogy éhes mert a vízből csk pár kortyot iszik és 10 perc múlva fent van újra. A tápszerből megeszi az adagját és 4óra múlva kel.

Köszönöm a gyors válaszokat. Megpróbálok én is jobban tájékozódni.

Minden jót!

2023. márc. 22. 12:34
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy fizetsz érte, még lehet rossz orvos, és adhat rossz tanácsot.

Keress fel egy valóban jó szakembert, aki segít helyretenni a kavarodást, amit a sok ellentétes információ okozott. Nincs veszve minden, de ezt helyre kell hozni.

2023. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Mazipa ***** válasza:
100%

Nyugodtan adj neki tapszert rendesen,ketszer,ha meg Keri.

Magatol El fogja hagyni majd idovel,ne aggodj a babak tudjak,mikor ehesek.

Az enyem nemsokara nyolc honapos es meg egyszer,de Neha ketszer is kel ejszaka enni.

A vizet raersz majd akkor, ha mar elmult egy eves.

Egyebkent ha majd nagyobbakat vacsizik,ugy fogja elhagyni az ejjeli evest is. Ha mondjuk rendesen azt eszik majd mar,Amit te.

A sulya miatt pedig egyelore ne aggodj tulsagosan. Igen,kicsit sulyosabb (kb 1 evesnek felel meg), de ez valtozni fog,minel tobbet mozog majd.

2023. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!