Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar elaludni?

Miért nem akar elaludni?

Figyelt kérdés

9,5 hónapos kislányom alvása kb. 2 hete teljesen felborult. Esténként akkor is nehezen aludt el, de ami 2 hete van az katasztrófa. A két alvás mintha már sok lenne neki, az egy meg nagyon kevés. Hiába csinálok mindent ugyanúgy, mint eddig, egyszerűen mintha ő eldöntötte volna, hogy nem fog aludni és kész. Magyaráz, mászik át rajtam, mindennel foglalkozik, csak az alvással nem. Közben ásít, törölgeti a szemét. Szenvedünk háromnegyed órát, majd gondolom már túlfárad és ordítani kezd. Nagyjából mindenen. Aztán vagy elájul, vagy nyűglődünk amíg el nem ájul... Általában konkrétan egésznap. Azt hittem pár nap és átlendülünk, de mostmár kezdi felmondani az idegrendszerem a szolgálatot. Az első alvásig semmi gond. Nyugodt, vidám, kiegyensúlyozott baba. Korábban simán elaludt és utána is kis boldog baba volt. Most nem alszik, cserébe a nap hátralevő része nyűglődés, mert fáradt. De azért még este is harcol az elalvás ellen.

Miért van ez? Mivel segíthetnék neki, hogy beálljon valami normális élet újra?


2023. márc. 22. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem tudsz segíteni. Az ikreim 13 hónaposan kezdték a nem alvást. Hol egyik, hogy másik, hol mindkettő. MINDENT kipróbáltam, ami elképzelhető. Volt egy bő fél évem, ami maga volt a pokol, 10 éjszakából 8-at fent töltöttem valakivel, pár óra kanapén bóbiskolással.


Nálunk az önálló járás kezdetével esett egybe, de okozhatja beszédfejlődés, fogzás, idegrendszeri érés és ezek tetszőleges kombinációja. Kitartás! Egyszer vége lesz!

2023. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8 hónapos múlt. Vannak ilyen napjaink szép számmal. :( Pl.:ma is. Konkrétan fejre is állhatok akár. Ez a legrosszabb,hogy látom,hogy hulla fáradt és nyűgös,de hiába altatom,semmi. Van,hogy lecsukja a szemét,hogy na akkor most alszok...utána eldönti,hogy mégse és gyors kinyitja és már éberebb is. :D Ezeken a napokon engem se kell este altatni,csak beesek az ágyba konkrétan. Szerintem is csak túlélni lehet ezt max.
2023. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!