Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb meddig tart a szeparációs...

Kb meddig tart a szeparációs szorongás első felvonása?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kislányom, kb 2 hónapja kezdődött, hogy állandóan a fenekemben van, mindenhová követ, sokszor oltári sírások közepette.

Tudom, hogy normális van ilyen időszak, de egyre nehezebben élem meg, hogy kb egy perc nyugtom sincs tőle.

Reggel, és este van úgy, hogy fél -fél órát el van magában és játszik, de egyébként folyamatosan engem nyúz. Ha leülök vele játszani 5 percen belül az a vége, hogy mászik rám, és engem nyüstöl. Van, hogy ülök a kanapén és nézem mit csinál, de akkor jön, és szintén mászik rám.

Amikor nem vagyok a szobában, akkor jön utánam.

Igazából az a fárasztó, hogy még este sem tudok pihenni, mert csak velem akar elaludni, a férjemmel képtelen. Vele csak akkor, ha épp egy pillanatra sír fel, feláll a kiságyban, ha a férjem kiveszi, visszaalszik vele, de maga az altatás csak velem működik.

2 hónappal ezelőttig anyukám is rengeteget tudott segíteni,de most semmit, mert vele se akar aludni napközben, ha mondjuk ott vagyunk a szüleimnél vagy ők vannak itt.

Mikor várható, hogy vége lesz ennek? Tudom, hogy lesz még egy felvonás kb 1,5 éves korban, de akkor már pont bölcsibe megy, így nem tud majd rajtam lógni egész nap. (Nem ezért adom be egyébként, még mielőtt valaki beszólna 😅)


2023. márc. 29. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Ööö 3 eves fiu, ha nem vagyok a latotereben visit ordit utanam. Ugyhogy ne agyalj még ezen. 😅 majd 5_6 evesen mar nem kellesz annyira.
2023. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ne már. Én azért a családban nem láttam még ilyet, hogy 3 évesen is üvöltsön a gyerek, ha nincs ott az anyja.

Kicsit túlzásnak érzem ezt az 5-6 évet.

2023. márc. 29. 12:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
lesznek könnyebb időszakok, de sokáig eltart
2023. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Talán elégítsd ki az igényét és akkor biztos lesz benne, hogy mindig ott vagy amikor szüksége lesz rád. Nem is értem.. 10 hónapos és testkozelben akar lenni az anyjával, borzasztó.

Csináld meg vele együtt a dolgodat, vagy tedd hordozóban magadra vagy csináld meg amikor van segítseged vagy alszik. Addig meg bújj össze vele, simogasd, oleld, puszild rengeteget. Ő most kicsi, neked még lesz jó pár éved nélküle. Ha mindig sírva kell utánad mennoe és keresnie tovabb fog tartani.

2023. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Ja most olvasom, hogy eddig se volt megszokva, hogy te foglalkozol a gyerekkel, meg már most a bölcsit varod, akkor mindegy. Jó hamar meguntad.
2023. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 8 hónapisan kezdte. Kb 3 hónap volt, ami extrém durva volt. Utána is maradt, csak akkor már pl pisilni tudtam egyedül. Aztán 16hónaposan kezdtük előről, most 18hónapos, es meg kindig nagyon durva.


Fiam 4 éves. Nála kb 3 évesen, amikor oviba ment, akkor lett jó a dolog

2023. márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindig velem van, 0-24. Kb egész nap játszunk, sétálunk,stb. Igen, van,hogy 10 percre leülök a kanapéra és csak nézem, vagy elmegyek pisilni. De nyilván szarul csinálok valamit, ha sírva jön utánam, csak megpróbáltad kihozni belőle 4-es, hogy miért vagyok szar.

Nekem az a rengeteg segítség, hogy heti egyszer ott vagyunk napközben a szüleimnél, és olyankor anyukám altatja vagy eteti, de most ez nyilván nem megy. Gondolom a te észjárásod szerint ebből szokta meg a gyerek, hogy én nem foglalkozom vele.

És nem egyáltalán nem várom, hogy bölcsibe kelljen adnom, de ez van.

2023. márc. 29. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk egy napig tartott, de sok helyen meg hónapokig, hol kevésbé, hol jobban.
2023. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposan kezdte, most lesz másfél éves. Még tart.
2023. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8 hónaposan kezdte és 10 hónaposan volt 2 durva hét, amikor már én is sírtam, hogy én már ezt nem bírom. Üvöltött, ha csak mellettem állhatott és nem rajtam. Én amikor látom rajta, hogy most nagyon anya kell, akkor felveszem és addig ölelem, babázok vele, amíg ő kéredzkedik le. Ezzel a módszerrel kicsit nyugisabb lett, lehet, hogy egy nap 50x fel kell venni, de amikor nincs kézben, legalább nem üvölt egész nap. És valamiért a kézbe vevéssel működött (állva), de ugyanez ülve nem elég. Úgy egész nap mászik fel rám. Néha beviszem a hálószoba ágyba és ott összebújünk, annak is nagyon szokott örülni, utána kicsit nyugisabb.
2023. márc. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!